Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Demontaż konsoli środkowej Giulia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Demontaż konsoli środkowej Giulia

    Cześć,

    Wymieniałem pokrętło DNA, podłokietnik, panele na karbon, podstawki pod kubki na oświetlane i hub usb na podwójny w związku z czym demontowałem konsole środkową (do pierwszych dwóch nie trzeba tego robić). Nie znalazłem nigdzie instrukcji więc przedstawiam tutaj.

    Konsola trzyma się, ku mojemu zdziwieniu, dosłownie na 4 śrubkach, demontaż jest banalny.

    1. Zdejmujemy szarpnięciem tylne nawiewy - odpinamy wtyczkę.
    2. Wyciągamy w schowku podkładkę indukcyjnego zasilania kluczyka, odłączamy ją i odpinamy dwie wtyczki pod nią.
    3. Przesuwamy fotele max w przód
    4. Po bokach tunelu z tyłu wyjmujemy zaślepki z obu stron, jest pod nimi po jednej śrubie T25, wykręcamy
    5. Idziemy do przodu. Zdejmujemy dwa małe plastiki przymocowane do konsoli środkowej przy nogach kierowcy i pasażera, są na 5 zaczepów, schodzą bez problemu. Spinki jak zawsze po operacji wymieniamy na nowe.
    6. Najtrudniejsze - nad cupholderem jest plastik z portem usb - trzeba go wyszarpać. Trzyma się tylko na dwóch spinkach. Ale to bardzo elastyczny plastik i naprawdę trudno go wyjąć.
    7. Konsola wyjeżdża w całości ruchem do tyłu.

    Trochę zdjęć dla ułatwienia dołączam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Używałeś, jakieś specjalistyczne narzędzia pt. łyżka do opony? Czy wszystko rękoma?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    Używałeś, jakieś specjalistyczne narzędzia pt. łyżka do opony? Czy wszystko rękoma?
    W demontażach generalnie przydają się łyżki do plastików - w tym przypadku bez nich nie wyjmiesz bez uszkodzenia plastiku z portem usb. Warto kupić, tylko nie najtańsze z allegro bo są tak miękkie, że się do niczego nie nadają. Co się da - rękami, masz najwięcej wyczucia i ciężko nimi coś uszkodzić (one za to bardzo chętnie poharatają się przy takich pracach, ale facet z wymuskanymi dłońmi to przynajmniej podejrzane).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Wstaw foto efektu końcowego (i nie o dłoniach mowa )

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Wstaw foto efektu końcowego (i nie o dłoniach mowa )
    Nic szczególnego pewnie dla ogółu - wersja biznes z wykończeniami z drzewa plastikowego i szmacianym wnętrzem przerobiona na veloce - brązowe skóry i carbon + race + acc + wymiana wyświetlaczy (zegary i główny).

    Wstawię może jak skończę a lista jeszcze długa ;-)

    Proszę w tym wątku trzymajmy się samego demontażu.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    JakubC masz moze fotki przed modyfikacjami i po ? sporo zmian
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Wymieniałem pokrętło DNA, podłokietnik, panele na karbon, podstawki pod kubki na oświetlane i hub usb na podwójny
    Czy panele karbonowe i podświetlane podstawki zamawiałeś w ASO? też mam "plastikowe drewno" jak to określiłeś i kusi mnie zmiana, choć wszystkim się podoba.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    https://inkocraft.weebly.com/center-...mantling.html#

    Tu więcej fotek jak się dostać do dna [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    [MENTION=60278]dk08012[/MENTION]

    Dokumentuje technicznie bardziej, nie mam typowych fot przed-po bo wprowadzam zmiany pomiędzy wersjami modelowymi - oba dostępne na zdjęciach w necie i w salonach zrobię jakieś foto z opisem na koniec, bo planuje mieszankę business / veloce / TI /Q, będzie trochę modyfikacji customowych, to postaram się opisać szerzej. Tylko części i czas potrzebne.

    [MENTION=82026]Prosper[/MENTION]

    99% wartościowo to części z allegro, robienie tego na nówkach z ASO kompletnie mija się z celem. Bardziej opłacalnie byłoby zmienić auto, przynajmniej miałbyś gwarancję. Z ASO biorę pierdoły, do których musiałbym kupić pół auta z allegro żeby je dostać i spinki, które kupuje w dużej ilości i zawsze wymieniam wszystkie na nowe. Retrofit kosztuje w ten sposób około 10-20% wartości cennikowej takiego wyposażenia, nie licząc oczywiście robocizny.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    99% wartościowo to części z allegro, robienie tego na nówkach z ASO kompletnie mija się z celem
    Ja wszystko rozumiem, ale znalezienie kompletu karbonowych czy jakichkolwiek innych paneli na allegro to chyba nie lada wyczyn. Swego czasu w akcie desperacji byłem o krok od zamówienia tego zestawu,
    ale naklejka nigdy nie dorówna panelowi z zestawem zaczepów. To samo tyczy się kierownicy z Q czy mojego marzenia jakim jest skórzana deska i boczki... Sporadycznie pojawi się kilka pojedynczych paneli w wersji 'amelinium' lub drewnianej z FE, ale skompletowanie całości mnie przerasta.

Podobne wątki

  1. [GTV] Demontaż kokpitu (konsoli środkowej) w Gtv
    Utworzone przez foltec w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2021, 17:40
  2. [159] Zegary konsoli środkowej - demontaż na części pierwsze.
    Utworzone przez michuw81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory