Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Wibracje przy przyspieszeniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie Wibracje przy przyspieszeniu

    Witam. Zaobserwowałem u mnie występowanie drgań podczas przyspieszania tylko podczas ruszania i tyko na pierwszych biegach. Czuć to nawet na kierownicy, wibracje występują po przerzuceniu biegu, telepie jak ruszam, jak wchodzi 2 i tak do 4. Jak probuje pojechać w korku na lekkim gazie płynnie to też poszarpuje sobie. Auto nie miało nigdy dzwona, wersja 280km. Przebieg 25 000 km. Ostatnio tak miałem w wartburgu, jak przeguby siadly.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    To mogę ci przeguby siadly?

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Wjedz na kanał i zobacz czy łapa i poduszka skrzyni jest cała. Nie zaszkodzi też sprawdzić przednich poduszek pod silnikiem są dość delikatne.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie był gdzieś temat, ale nie mogę go teraz znaleźć, kolega miał problemy z wibracjami w Stelvio, coś tak było dziwnie, że jak umył podwozie to na moment przechodziło, ale właśnie skończyło się tym, że poduszka silnika była do wymiany.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wibracje są na 2 k 3 biegu, nawet kiedy przełączam za pomocą łopatek. Ale występują tylko jak próbuję w miarę dynamicznie przyspieszyć. Później jest ok i jak jadę bardzo odelikatnke to tego nie czuć. Wiadomo o którą poduszkę dokładnie chodzi?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Poduszki silnika sprawdzone zdaje się, że są tyko 3, guma nie jest popękana, auto ma 28000 przebiegu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Serwisy Alfa Romeo w Szczecinie i Poznaniu nie zdiagnozowały przyczyny. Rece opadają na tych "fachowcow" Twierdzą zgodnie że to skrzynia. Skrzynia wysyła błąd obwodu łopatek których nie mam.
    Mam dość straty czasu na nich. Umowiłem się z warsztatem, który specjalizuje się w automatach. Tylko moje objawy są identyczne jak teooisywane na forach BMW. Czy ktoś może mi pomóc i posada wiedzę w jaki sposób zmienić poduszki silnika z przodu. Jakiś materiał albo porady. Proszę o pomoc.

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    To nie jest wiedza tajemna i średnio rozgarnięty mechanik poradzi sobie bez problemu. Poduszki są olejowe i na początek wystarczą dokładne oględziny pod względem wycieku oraz deformacji podstawy .

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Podbijam temat, drgania silnika są doskonale wytłumione na postoju, jednak podczas w miarę dynamicznego przyspieszania czuć drgania silnika na karoserii. Nie ma to miejsca przy łagodnym przyspieszaniu. Przejechałem tak 25tyś km i nic się nie zmienia. Panowie jak jest w waszych autach z przenoszeniem drgań silnika na nadwozie, może to norma?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu mam ten sam objaw, "skubie" tak nerwowo przy ruszaniu i rozpędzaniu z postoju, wg mnie skrzynia, wymieniłem olej bez zmian, dalej szarpie wystęuje to tak do ok 60 km/h , podczas jazdy płynnej w wyższych prędkościach działa płynnie, serwis nic nie zdiagnozował, wg mnie coś się z mechatroniką dzieje, tak jakby jakiś zawór źle działał, szukam kogoś kto się wypowie, obawiam się że może się skończyć wymianą skrzyni, jakoś nie wierzę w naprawy tych nowych skrzyń , miałem serwisowane DSG w Octavii RS i skutek był średni a naprawa kosztowała blisko 4k pln także lepiej poszukać czegoś z małym przebiegiem, ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

    A i jeszcze jedno istotne, dzieje się to dopiero jak się olej rozgrzeje, podczas jazdy na zimnym (po nocy np.) jest płynnie a po kilku , kilkunastu kilometrach temat się pojawia.

Podobne wątki

  1. [159] Przy przyspieszeniu (pedał w podłogę) obroty wachlują
    Utworzone przez JacekAFC w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2019, 15:13
  2. [159] Wibracje przy 1500obr
    Utworzone przez nitros20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2018, 19:43
  3. [159] Wibracje przy przyspieszaniu, trzęsie przy odpalaniu
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2018, 09:46
  4. Wibracje przy przyspieszaniu
    Utworzone przez kudlaty-lomza w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 10:26
  5. Gaśnie przy przyspieszeniu i ciężko pali
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 23:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory