Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alarm kolizji czołowej z aktywnym hamowaniem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie Alarm kolizji czołowej z aktywnym hamowaniem

    Czy jeśli w ePER mam opcję 55B - active run over protection system (w wydruku z serwisu w języku polskim - aktywny system zabezpieczający w razie uderzenia pieszego) - to mając giulię veloce z ACC powinienem mieć też oprócz komunikatów wizualnych i akustycznych również hamowanie przed potencjalnym zderzeniem? Instrukcja przy opisie systemu FCW sugeruje, że hamowanie występuje przed uderzeniem w poprzedzający pojazd oraz w pieszego przekraczającego drogę. Jednak na kolejnych stronach pisze o możliwości wybrania funkcji "Warning brake" w ramach menu "Tryb" w urządzeniu Connect - a w moim aucie nie ma widoku "Tryb". Nie mogłem uzyskać pomocy w serwisie ani u konsultanta na stronie alfaromeo.pl, a wolałbym wiedzieć, czy takie hamowanie nastąpi. Gdy korzystałem z ACC (aktywnego tempomatu), zwalnianie występuje prawidłowo.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar 2_D
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Prowadź ostrożnie.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Asystent działa również bez aktywowanego ACC. Najpierw jest sygnał akustyczny, a później hamowanie, ewentualne wzmocnienie siły hamowania jak się zaczęło hamować samemu, ale uzna że za słabo

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Asystent działa również bez aktywowanego ACC. Najpierw jest sygnał akustyczny, a później hamowanie, ewentualne wzmocnienie siły hamowania jak się zaczęło hamować samemu, ale uzna że za słabo
    Chodzi o to, czy mimo braku menu "Tryb" a tym samym możliwości uruchomienia w nim funkcji "Warning brake" mam to aktywne hamowanie na pokładzie. W serwisie twierdzili, że powinienem mieć, ale nie wiedzą, czemu nie ma wyboru w Connect. Mam wkrótce przegląd, wolałbym wiedzieć zanim gwarancja wygaśnie.

    - - - Updated - - -

    W cenniku 2017r opcja 55B nazywa się Autonomous Emergency Brake i jest w standardowym wyposażeniu każdej wersji. Może to błąd powielany we wszystkich wersjach instrukcji, że tę funkcję trzeba wybrać w menu "Tryb" dla FCW?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Serwisant potwierdził, że mam to hamowanie. Pewnie sprawdził w systemie - tylko że według key-ePER mam mieć w moim aucie wycieraczkę tylnej szyby. Z ciekawości zbiegłem do garażu: nie ma.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy123 Zobacz post
    Serwisant potwierdził, że mam to hamowanie. Pewnie sprawdził w systemie - tylko że według key-ePER mam mieć w moim aucie wycieraczkę tylnej szyby. Z ciekawości zbiegłem do garażu: nie ma.
    Tak, tak eper jest super, ja mam lakier blue..... ( real Red)
    Co do ACC czasami możne przestraszyć, potrafi zahamować w prawym zakręcie jak mijam ciężarowe auta.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 01-09-2019 o 18:44

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Jechałem dzisiaj ok 90km/h za autem, które miało włączony prawy kierunek. Widziałem gdzie skręci, widziałem, że zdąży się schować, ale byłem na tyle daleko, że nie hamowałem. FCW zahamował z taką siłą, jakbym lewą nogą nacisnął hamulec. Razem z pasażerem polecieliśmy do przodu. Pierwszy raz widziałem jak interweniował i nie spodziewałem się, żę zrobi to tak agresywnie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Jechałem dzisiaj ok 90km/h za autem, które miało włączony prawy kierunek. Widziałem gdzie skręci, widziałem, że zdąży się schować, ale byłem na tyle daleko, że nie hamowałem. FCW zahamował z taką siłą, jakbym lewą nogą nacisnął hamulec. Razem z pasażerem polecieliśmy do przodu. Pierwszy raz widziałem jak interweniował i nie spodziewałem się, żę zrobi to tak agresywnie.
    Polecam sprawdzić ustawienia czułości tych systemów, może da się zmienić na późniejsze reagowanie (mniejsza czułość). U mnie automatyczne hamowanie włączyło się tylko raz, gdy kobieta jadąca przede mną po skręcie na "ślimaka" z ekspresówki przeraziła się ostrością zakrętu i zahamowała nagle do 30km/h, podczas gdy ja miałem 100km/h. System wyczuł, że szybko zbliżam się do przeszkody

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Jechałem dzisiaj ok 90km/h za autem, które miało włączony prawy kierunek. Widziałem gdzie skręci, widziałem, że zdąży się schować, ale byłem na tyle daleko, że nie hamowałem. FCW zahamował z taką siłą, jakbym lewą nogą nacisnął hamulec. Razem z pasażerem polecieliśmy do przodu. Pierwszy raz widziałem jak interweniował i nie spodziewałem się, żę zrobi to tak agresywnie.
    To jest wlasnie koniec prawdziwej motoryzacji.Jest mozliwosc wylaczenia tego systemu?
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 01-09-2019 o 22:25
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jestem przeciwnikiem wszelakich "wyręczaczy" kierowcy, ale ten akurat system unikania kolizji raz mi zaoszczędził naprawę przodu samochodu. Inna sprawa, że praktycznie nie mam fałszywych alarmów.

Podobne wątki

  1. Wymiana szyby czołowej w ASO
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2019, 10:25
  2. [Giulietta] Wymiana szyby czołowej
    Utworzone przez Filip0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 19:47
  3. problem z hamowaniem silnikiem
    Utworzone przez Tomo1234 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 11:53
  4. [159] Wmiana szyby czołowej
    Utworzone przez przemopb4 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 11:55
  5. Problem z hamowaniem
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory