Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Alarm kolizji czołowej z aktywnym hamowaniem

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    To jest wlasnie koniec prawdziwej motoryzacji.Jest mozliwosc wylaczenia tego systemu?
    Nie wiem, na pewno można zmieniać czułość. Ja go raczej nie wyłączę, bo kiedyś może się przydać.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Niestety trzeba wyłączać po kazdym uruchomieniu silnika, na stałe sie nie da - przynajmniej w menu samochodu. U mnie reaguje na kosze na smieci przy przejściach, tramwaje jadace obok drogi, rowerzystów i teraz kombajny i traktory podczas wyprzedzania. To bardzo niebezpieczny wynalazek i będę męczył Lio w tym temacie wyrzucenia tego z samochodu.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Niestety trzeba wyłączać po kazdym uruchomieniu silnika, na stałe sie nie da - przynajmniej w menu samochodu. U mnie reaguje na kosze na smieci przy przejściach, tramwaje jadace obok drogi, rowerzystów i teraz kombajny i traktory podczas wyprzedzania. To bardzo niebezpieczny wynalazek i będę męczył Lio w tym temacie wyrzucenia tego z samochodu.
    Albo ja jakiś dziwny jestem, albo te tramwaje, kosze o kombajnach nie wspominając. U mnie działa wszystko ok, a mało tego raz uratowało i pieszego, a i mi zaoszczędziło kłopotów bo ewidentnie bym go podwiózł, a nawet podrzucił

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Niestety trzeba wyłączać po kazdym uruchomieniu silnika, na stałe sie nie da - przynajmniej w menu samochodu. U mnie reaguje na kosze na smieci przy przejściach, tramwaje jadace obok drogi, rowerzystów i teraz kombajny i traktory podczas wyprzedzania. To bardzo niebezpieczny wynalazek i będę męczył Lio w tym temacie wyrzucenia tego z samochodu.
    Dokładnie tak jak pisze [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION]..
    Jeżeli u Ciebie tak to działa, to coś masz nie tak, bo normalnie takie rzeczy się nie dzieją. U mnie to działa tylko jak np. dziury omijam i jadę prosto w zaparkowany samochód po czym odbijam w ostatniej chwili lub przy bardzo dynamicznej, szybkiej jeździe, czyli jak np. wszyscy jadą 80, a ja zbliżam się do poprzedzającego 150 i ostro chcę zahamować.
    Może zdejmij klapkę i sprawdź czy radaru nie masz odwrotnie zamontowanego. Ja miałem takie jaja na początku (hamowanie bez powodu), ale okazało się, że gość który zderzak mi ściągał źle później złożył. Jeśli masz fabryczne auto, to dziwna sprawa, ale kto wie..tam też się mogli pomylić. Jest też ponoć jakaś procedura resetowania, ale to po dzwonach itp.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    możliwe ze u mnie w stelvio nie hamuje?
    wiele razy akustycznie sie uruchamiało, raz na ekspresowce cos mi wjechalo i zapikalo ale hamowalem ostro ja.
    E0 BUSSO

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    filop, to działa na różne sposoby zależnie od sytuacji. Jak auto uznało, że miałeś odpowiednią reakcję to nie będzie pomagać. To samo jak uzna, że masz odpowiednią siłe hamowania w czasie zdarzenia - też nie będzie się wtrącać.
    Testowałem swoje auto na przeróżne okoliczności, działa to bardzo spoko.

    A najbardziej podoba mi się wzmocnienie hamulców w sytuacji kiedy ruszasz z miejsca (czyli noga na gaz, wciskasz), ale po krótkiej chwili dajesz hamulec. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce podczas ruszania w korku/przed pasami na prawoskręcie w momencie kiedy auto przed Tobą zahamuje/ktoś wyjdzie nagle na pasy. Auto w tym przypadku ma hamulce tak czułe i intensywne, że prawie staje w miejscu. Imo to bardzo dobre rozwiązanie.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    możliwe ze u mnie w stelvio nie hamuje?
    wiele razy akustycznie sie uruchamiało, raz na ekspresowce cos mi wjechalo i zapikalo ale hamowalem ostro ja.
    Jedź bez hamulca prosto na jakieś auto stojące na poboczu (nie musi być szybko) odbijając w ostatniej chwili, to zobaczysz czy zahamuje.
    Ewentualnie sztuczna przeszkoda z kartonu itp.

Podobne wątki

  1. Wymiana szyby czołowej w ASO
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2019, 10:25
  2. [Giulietta] Wymiana szyby czołowej
    Utworzone przez Filip0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 19:47
  3. problem z hamowaniem silnikiem
    Utworzone przez Tomo1234 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 11:53
  4. [159] Wmiana szyby czołowej
    Utworzone przez przemopb4 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 11:55
  5. Problem z hamowaniem
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory