Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: 2.0 Benzyna bać się czy nie?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No niby tak, ale zakłuwanie łańcucha na silniku to najgorszy z możliwych sposobów wymiany tegoż...

  2. #12
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Ludzie skąd bierzecie te informacje o łańcuchu . Silnik 2.0 jest solidną konstrukcją pod warunkiem zachowania kultury technicznej na jaką ten silnik zasługuje.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia rozrząd .jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	261492   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia rozrząd 2 .jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	70.0 KB
ID:	261493  
    Ostatnio edytowane przez majk ; 26-08-2019 o 18:04

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Czego wymagać od innych jeśli nawet na forum o alfa romeo pojawia się dezinformacja.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Ja mam obecnie ok 50 tys km nastukane i zero problemów, nie jest to może jeszcze dużo ale wstępnie można już coś powiedzieć Śledząc fora zagraniczne nie ma z tym silnikiem dużych problemów. Kilka osób na giuliaforums ma 60-70 tys km i też bez problemów.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie z rozrządem to chyba za wcześnie aby cokolwiek mówić to zbyt nowa konstrukcja aby stwierdzić czy się rozciągają czy nie. Jednakże trochę szkoda ze jest po stronie skrzyni biegów, jego ewentualna wymiana do najtańszych należeć nie będzie.

    Tak naprawdę bardziej zależy mi na informacjach czy ma ten silnik jakieś poważniejsze mechaniczne wady, co najszybciej się zużywa oprócz rzecz jasna modułu MA...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Nie bać się absolutnie! Robiłem ten sam research ~1.5 roku temu, zakochany w Giulii. Od tego czasu śledzę forum na bieżąco i nie widzę powodów do niepokoju.

    Jako że to moja pierwsza Alfa, nie ryzykowałem i przedłużyłem gwarancję do 5 lat. I teraz mam problem, bo chciałbym ale nie mogę zrobić mapy na 280-310 KM ;p Także tu opcja do rozważenia wg mnie, czy chcesz spać spokojnie, to przedłużenie gwarancji. Czy chcesz w miarę bezpiecznie sporo zwiększyć moc, wtedy gwarancja odpada.

    Może nie myślę racjonalnie teraz (bo póki co jeżdżę bezproblemowo, choć to dopiero rok i 20 tys. km.) ale dziś chyba darowałbym sobie to 7k na przedłużoną gwarancję i po roku na ułożenie się silnika (jeśli miałby wadę fabryczną, to już najprawdopodobniej coś by wyszło) poszedłbym w chiptuning.

  7. #17
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Powyżej zamieściłem zdjęcia że nie jest po stronie skrzyni biegów i jego ewentualna wymiana nie jest problematyczna. Rozrząd po stronie skrzyni jest w silniku 2.9

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Powyżej zamieściłem zdjęcia że nie jest po stronie skrzyni biegów i jego ewentualna wymiana nie jest problematyczna. Rozrząd po stronie skrzyni jest w silniku 2.9
    Super, czyli mi się pomyliła lokalizacja łańcucha w 2.0 - nic jak tylko się cieszyć, że łatwo dostępny. Ale olej i tak będę wymieniał max co 8-10kkm :-)
    Pro forma - u mnie ~25kkm na liczniku, zero problemów z silnikiem (a oszczędzany nie był) więc polecam.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nie bać się absolutnie! Robiłem ten sam research ~1.5 roku temu, zakochany w Giulii. Od tego czasu śledzę forum na bieżąco i nie widzę powodów do niepokoju.

    Jako że to moja pierwsza Alfa, nie ryzykowałem i przedłużyłem gwarancję do 5 lat. I teraz mam problem, bo chciałbym ale nie mogę zrobić mapy na 280-310 KM ;p Także tu opcja do rozważenia wg mnie, czy chcesz spać spokojnie, to przedłużenie gwarancji. Czy chcesz w miarę bezpiecznie sporo zwiększyć moc, wtedy gwarancja odpada.

    Może nie myślę racjonalnie teraz (bo póki co jeżdżę bezproblemowo, choć to dopiero rok i 20 tys. km.) ale dziś chyba darowałbym sobie to 7k na przedłużoną gwarancję i po roku na ułożenie się silnika (jeśli miałby wadę fabryczną, to już najprawdopodobniej coś by wyszło) poszedłbym w chiptuning.
    Robię duże przebiegi - od stycznia 2019 do teraz mam już 49 000 km i zastanawiam się właśnie nad przedłużeniem gwarancji - dostałem ofertę na 8500 zł netto + Vat na całość lub 5000 zł netto + Vat na elementy napędu (powertrain: skrzynia, silnik, wał itp). odradzasz? wydawało mi się że przedłużenie gwarancji to konieczność a teraz sam już nie wiem...

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jestem wdzięczny za Wasze odpowiedzi i cierpliwość Jako alfista jeżdżę bardzo spokojnie i nie planuję żadnych modyfikacji silnika. Z drugiej też strony rozważam zakup używanej dlatego też pytam o Waszą ocenę niezawodności

    Dzięki

Podobne wątki

  1. [Giulia] Benzyna 95 czy 98
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 10:21
  2. 147 - benzyna czy jtd?
    Utworzone przez majre w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 21:12
  3. Benzyna + LPG
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory