Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: 2.0 Benzyna bać się czy nie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie 2.0 Benzyna bać się czy nie?

    Miło mi Was wszystkich powitać


    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia Julki właśnie z benzyną 2.0...

    Przede wszystkim chodzi mi o wytrzymałość mechaniczną (elektroniki się nie boję). Wytrzymałości na poziomie 1.4 T-Jeta raczej się nie spodziewam bo jakoś te normy spalania z rosnącymi mocami trzeba pogodzić

    Bardzo chciałbym poznać Waszą szczerą opinię o tym silniku.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    W 2.0t wymiana filtra multiair wymaga zdemontowania głowicy. Jest to bardzo kłopotliwe, ale instrukcja nie przewiduje jego wymiany. Zalecałbym wymianę oleju po 1000-3000 kilometrów, a następnie, co 10-15 tysięcy w zależności od tego, jak ciężką masz nogę. Na stronie alfaowner ktoś nawet wrzucał instrukcje docierania od FCA, która przewiduje, aby zrobić ilestam mil na obrotach nie wyższych niż ilestam, potem kolejne kilkaset na obrotach wyższych, a potem już bezproblemowe palowanie.

    W USA zalecana jest wymiana cewek zapłonowych co 36 tysięcy mil, a rozrządu co 60 tysięcy mil lub 3 lata.

    W Polsce było parę wymian silnika na początku produkcji z powodu zatarcia.

    Silnik nie wydaje się być wadliwy konstrukcyjne. Zwyczajna dobra praktyka inżynierska, czyli nagrzewanie silnika i oleju przed upalaniem oraz schłodzenie przed wyłączeniem + wymiany oleju co 10/15 tysięcy kilometrów dobrej klasy olejem spełniającym wymagania AR zapewnią Ci bezproblemową eksploatację

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=67765]Farfocel[/MENTION] -- Skąd te dane: "W Polsce było parę wymian silnika na początku produkcji z powodu zatarcia".

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    ...
    W USA zalecana jest wymiana cewek zapłonowych co 36 tysięcy mil, a rozrządu co 60 tysięcy mil lub 3 lata.
    ...
    Wykazując się nawet maksymalną tolerancją do tego postu w całości, nie mogę odpuścić tego zdania powyżej... ŻE CO???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SaintCajetan Zobacz post
    Miło mi Was wszystkich powitać


    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia Julki właśnie z benzyną 2.0...

    Przede wszystkim chodzi mi o wytrzymałość mechaniczną (elektroniki się nie boję). Wytrzymałości na poziomie 1.4 T-Jeta raczej się nie spodziewam bo jakoś te normy spalania z rosnącymi mocami trzeba pogodzić

    Bardzo chciałbym poznać Waszą szczerą opinię o tym silniku.
    Ja tam bym się bał... Nawet bym nie spoglądał na niego, a jakby przypadkiem jednak wszedł w pole widzenia - trzy podskoki na lewej nodze, kółko w prawo, i splunąć na morski piasek...
    Sorki, nie wytrzymałem.
    A swoją drogą - zazdroszczę odwagi wobec elektroniki, bo jako elektronik (między innymi) wiem, że to bywają jedne z najbardziej upierdliwych problemów w samochodach.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Poważnie, oto cytat z giuliaowners, temat jest na pierwszej stronie, łatwo znaleźć:

    "I looked at the service schedule and you need spark plugs every 30k miles (looks like $1500)

    $250 oil changes every 10k

    Change brake fluid every 2 years (not sure how much, few hundred?)

    replace drive/accessory belt, every 36k miles or 4 years, this sounds like a huge $$ bill

    replace air cleaner cartridge every 30k (is this a cabin air filter)?"


    Nawet się pomyliłem, rozrząd nie co 60, a co 36 tysiecy mil To są serwisy do 2.0, nie do Q. W dalszej części tematu okazało się, że zestaw cewek wyniósł około 100 dolarów, ale serwis policzył kolejne kilkaset dolarów za wymianę, wyszło chyba 400-500 dolarów za wymianę cewek.
    Tak, jak wspomniałem, wymiana filtra Multiair wymaga wyjęcia głowicy ...
    Z tego i innych względów jednak skłaniał bym się ku wymianie oleju po 1-3k km i potem co 10-15k maks. W niezależnym serwisie taka zabawa to 200-250 złotych, moim zdaniem warto.

    Mnie to specjalnie nie przeraża, cewki i olej zrobię sobie sam, ale pasek co 50 tysięcy kilometrów to trochę słabo Dobrze, że robię 10 tysięcy kilometrów rocznie.

    Odnośnie wymian silnik, nawet były gdzieś dwa przypadki na forum, ponadto dostałem informację od dealera z Warszawy, że "zdarzały się pojedyncze przypadki".
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 26-08-2019 o 09:25

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Poważnie, oto cytat z giuliaowners, temat jest na pierwszej stronie, łatwo znaleźć:

    "I looked at the service schedule and you need spark plugs every 30k miles (looks like $1500)

    $250 oil changes every 10k

    Change brake fluid every 2 years (not sure how much, few hundred?)

    replace drive/accessory belt, every 36k miles or 4 years, this sounds like a huge $$ bill

    replace air cleaner cartridge every 30k (is this a cabin air filter)?"


    Nawet się pomyliłem, rozrząd nie co 60, a co 36 tysiecy mil To są serwisy do 2.0, nie do Q. W dalszej części tematu okazało się, że zestaw cewek wyniósł około 100 dolarów, ale serwis policzył kolejne kilkaset dolarów za wymianę, wyszło chyba 400-500 dolarów za wymianę cewek.
    Tak, jak wspomniałem, wymiana filtra Multiair wymaga wyjęcia głowicy ...
    Z tego i innych względów jednak skłaniał bym się ku wymianie oleju po 1-3k km i potem co 10-15k maks. W niezależnym serwisie taka zabawa to 200-250 złotych, moim zdaniem warto.

    Mnie to specjalnie nie przeraża, cewki i olej zrobię sobie sam, ale pasek co 50 tysięcy kilometrów to trochę słabo Dobrze, że robię 10 tysięcy kilometrów rocznie.

    Odnośnie wymian silnik, nawet były gdzieś dwa przypadki na forum, ponadto dostałem informację od dealera z Warszawy, że "zdarzały się pojedyncze przypadki".
    I wszystko jasne - "accessory belt" to pasek osprzętu, nie rozrządu (wymiana w 2.0 trywialna, swoją drogą). 2.0 ma łańcuch na zaworach wydechowych i na dodatek od strony skrzyni, więc wymiana raczej po prostu nieopłacalna... Co do cewek - mowa jest o świecach, nie o cewkach.
    Podsumowując - "language issue"

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Rzeczywiście, mój błąd. Wydawało mi się, że mają na myśli oba paski, rozrząd + osprzęt.
    Swoją drogą, wymiana łańcucha nie jest przewidziana w instrukcji serwisowej? Rozrząd od strony skrzyni montuje np. BMW i wymiana rozrządu to koszt kilku tysięcy złotych.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    I wszystko jasne - "accessory belt" to pasek osprzętu, nie rozrządu (wymiana w 2.0 trywialna, swoją drogą). 2.0 ma łańcuch na zaworach wydechowych i na dodatek od strony skrzyni, więc wymiana raczej po prostu nieopłacalna... Co do cewek - mowa jest o świecach, nie o cewkach.
    Podsumowując - "language issue"
    Raczej inaczej z tym rozrządem:
    ROZRZĄD
    "Wał korbowy silnika przekazuje napęd do pojedynczego wałka rozrządu za pomocą łańcucha.
    Łańcuch rozrządu znajduje się po stronie osprzętu (pasek osprzętu) silnika."

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Raczej inaczej z tym rozrządem:
    ROZRZĄD
    "Wał korbowy silnika przekazuje napęd do pojedynczego wałka rozrządu za pomocą łańcucha.
    Łańcuch rozrządu znajduje się po stronie osprzętu (pasek osprzętu) silnika."
    Do sprawdzenia. Ale jeżeli nawet i mi się coś poplątało, to w tym przypadku się akurat tylko ucieszę...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Rozrząd od strony skrzyni montuje np. BMW i wymiana rozrządu to koszt kilku tysięcy złotych.
    Można też poszukać fachowca, który zrobi to taniej - np. w Austrii.



    Albo w Norwegii: https://www.youtube.com/watch?v=OHIXz19WrmA

    Pozdro!

    L.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Benzyna 95 czy 98
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 10:21
  2. 147 - benzyna czy jtd?
    Utworzone przez majre w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 21:12
  3. Benzyna + LPG
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory