Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Składanie lusterek - dlaczego czasem działa, a z reguły nie ?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Automatyczne składanie lusterek to jeden z głupszych gadżetów jakie znam. Niech ktoś mnie przekona czemu to ma służyć? Zwłaszcza jak nei można tego wyłączyć i te lustereczka tak napierdzieleją po kilka, kilkanaście razy dziennie. Znam to z Renaulta Kadjara. Nie da się też tego tam wyłączyć nawet w serwisie. Efekt jest taki, że już jedno raz się rozłożyło do połowy i ani w jedną, ani w drugą. Lekko się od tego ciągłego składania zatarło.

    Tymczasem mam składane lusterka w Giulietcie. I składam je sobie tylko wtedy gdy jest to konieczne. Na parkingu, czy jak się gdzieś przeciskam. Guziczkiem na prawym podłokietniku i gra gitara.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Automatyczne składanie lusterek to jeden z głupszych gadżetów jakie znam. Niech ktoś mnie przekona czemu to ma służyć? Zwłaszcza jak nei można tego wyłączyć i te lustereczka tak napierdzieleją po kilka, kilkanaście razy dziennie. Znam to z Renaulta Kadjara. Nie da się też tego tam wyłączyć nawet w serwisie. Efekt jest taki, że już jedno raz się rozłożyło do połowy i ani w jedną, ani w drugą. Lekko się od tego ciągłego składania zatarło.

    Tymczasem mam składane lusterka w Giulietcie. I składam je sobie tylko wtedy gdy jest to konieczne. Na parkingu, czy jak się gdzieś przeciskam. Guziczkiem na prawym podłokietniku i gra gitara.
    W tej kwestii pełna zgoda, powinno być do dostępne kiedy się chce, ja np. czasem składam w garażu, żeby później było więcej miejsca przechodząc w garażu, a nie zamykam samochodu, ale cały czas??? nie wiem po co, to chyba tak się zaczęło od tego, że nie z aspektu praktycznego, tylko to takie "wow" lusterka mu się normalnie skladają...
    W poprzednim samochodzie nie było takiej opcji, ale że pracuje w skodzie to pamiętam, że tak to jakoś udało mi się zakodować, że się składały wtedy kiedy dłużej przytrzymałem rękę przy klamce, a jak zamykałem zwykle to sie nie składały i nie zapierdzielały kilkanaście razy dziennie nie wiadomo po jakiego grzyba, chyba jedynie po to by się zatrzeć...

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    tak, to niepotrzebny bajer, nie plakalbym gdyby tego nie bylo, choc tez szczegolnie nie przeszkadza mi

  4. #24
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    W poprzednim samochodzie lustetka skladaly sie po 3-krotnym naciśnięciu przycisku w klamce. Jak wcisnalem 1 raz to tylko zamykalo samochód . Wg mnie bardzo dobre rozwiazanie. Klikajac 2 razy w przycisk wyłączyłem czujniki alarmu w srodku auta ( przydatne jak zwierzeta zostaja w aucie).

  5. #25

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    wystarczy zamykać przyciskiem na klapie i wtedy sie nie składają a z pilota zawsze sie chowają
    u mnie sie skladaja z przycisku na klapie. no chyba ze masz na mysli ten wewnetrzny przycisk w klapie stelvio- w giulii takich cudow nie mamy

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne składanie lusterek
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 18-04-2023, 06:46
  2. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22
  3. Składanie lusterek zewnętrznych [147]
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 00:23
  4. [146] Elektryczne składanie lusterek
    Utworzone przez nebeu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 18:26
  5. Składanie lusterek na myjni
    Utworzone przez jameshunt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory