Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: BRAK Kickdown w skrzyni

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Zależy od szybkości wciskania pedału gazu. Przy energicznym zawsze zredukuje.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Zależy od szybkości wciskania pedału gazu. Przy energicznym zawsze zredukuje.
    Dokładnie tak. Jak wciskasz zdecydowanie ale płynnie to nie zredukuje ale jak lekko kopniesz to zredukuje monentalnie. Często tak robię przed wyprzedzaniem. Jak widzę, że za chwilę będę wyprzedzał to daję lekkiego kopa w pedął gazu i natychmiast mam redukcję. To trochę wbrew instynktowi bo np jedziesz za tirem dośc blisko i masz jeszcze kopnąć w gaz Kwestia treningu i jest git

    Niestety satysfakcjonująca jazda automatem wymaga zmiany stylu jazdy i przyzwyczajeń z manuala.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Niestety satysfakcjonująca jazda automatem wymaga zmiany stylu jazdy i przyzwyczajeń z manuala.
    No trochę czasu Ci to zajęło żeby dojść do tego wniosku, ale lepiej późno niż wcale Za dwa/trzy lata już nie będziesz chciał wracać do manuala, choć inni dochodzą do takiego wniosku po dwóch/trzech tygodniach jazdy automatem. Czekam na dalsze postępy w codziennym użytkowaniu Alfy Romeo, bo jak na razie to jesteś hejterem #1 tego auta na tym forum
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No trochę czasu Ci to zajęło żeby dojść do tego wniosku, ale lepiej późno niż wcale Za dwa/trzy lata już nie będziesz chciał wracać do manuala, choć inni dochodzą do takiego wniosku po dwóch/trzech tygodniach jazdy automatem. Czekam na dalsze postępy w codziennym użytkowaniu Alfy Romeo, bo jak na razie to jesteś hejterem #1 tego auta na tym forum
    Nie będę chciał wracać. Jeźdżę obecnie praktycznie najlepszym automatem na rynku ponad 3 lata codziennie i jakoś mnie nie przekonał Po prostu nie lubię automatów i tyle. Dzisiaj przez totalnie zakorkowaną Warszawę (z wiadomego powodu) jechałem Abarthem w manualu i totalnie nie przeszkadzało mi 1000x używanie sprzęgła. Bawiłem się wyśmienicie 1-2. W automacie przeszkadza mi wiele rzeczy mimo, że np zmniejsza zużycie paliwa czy poprawia osiągi do 100. Niestety AR nie daje nam wyboru manuala w Veloce a bardzo szkoda bo bym się zamienił już dziś.

    No widzisz a ten "hejter" jeździ już 8 Alfą w tym 2 Giulią Założył osobny pochwalny wątek dla tego modelu. Dyskutuje o niedociągnięciach podając argumenty i porównania do konkurencji.
    Następnym razem sprawdź definicję słowa hejter przed użyciem
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W automacie przeszkadza mi wiele rzeczy mimo, że np zmniejsza zużycie paliwa
    Generalnie może i tak, bo lepiej dobiera przełożenia itd, ale w Giulii nie możesz hamować silnikiem. Po odpuszczeniu gazu automat przechodzi w tryb dryfowania i spala 2-3l/100km co również jest przyczyną dużego zużycia paliwa. Myślę, że 280KM z manualem byłoby bardziej oszczędne.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Generalnie może i tak, bo lepiej dobiera przełożenia itd, ale w Giulii nie możesz hamować silnikiem. Po odpuszczeniu gazu automat przechodzi w tryb dryfowania i spala 2-3l/100km co również jest przyczyną dużego zużycia paliwa. Myślę, że 280KM z manualem byłoby bardziej oszczędne.
    Jak to w Giulii nie możesz hamować silnikiem? W trybach D i N masz normalne hamowanie silnikiem bez podawania paliwa do cylindrów. Żeglowanie masz dostępne tylko w trybie A i wtedy silnik pracuje jak na wolnych obrotach, a auto toczy się siłą rozpędu (cos jak jazda na luzie w manualu). Porównaj sobie chwilowe zużycie na tej kresce na wyświetlaczu w każdym z trybów.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Dokładnie. Dlatego nigdy nie jeżdżę w A, mega dziwnie się czuje jak odpuszczę gaz.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak to w Giulii nie możesz hamować silnikiem? W trybach D i N masz normalne hamowanie silnikiem bez podawania paliwa do cylindrów. Żeglowanie masz dostępne tylko w trybie A i wtedy silnik pracuje jak na wolnych obrotach, a auto toczy się siłą rozpędu (cos jak jazda na luzie w manualu). Porównaj sobie chwilowe zużycie na tej kresce na wyświetlaczu w każdym z trybów.
    W momencie zakupu dostałem info od sprzedawcy, że w A i N skrzynia dryfuje, a w D jest hamowanie silnikiem.
    W Praktyce obserwuje zużycie paliwa i mówię co widzę: 2-3l/100km po odpuszczeniu gazu w każdym trybie tak samo. W BMW (manual) miałem zerowe zużycie paliwa i odzysk energii. Zresztą widać to po szybkości wytracania prędkości, która praktycznie nie spada - tzn spada mniej więcej o 1km/h co 50 metrów. To raczej nie jest hamowanie silnikiem.

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Już się nauczyłem operowania gazem
    a jednak objawienie, że trzeba się automatu nauczyć ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Zależy od szybkości wciskania pedału gazu. Przy energicznym zawsze zredukuje.
    Przy nodze w podłodze skrzynia zawsze, w każdym trybie powinna robić kickdown (a przynajmniej tak jest w każdym aucie, którym jezdzilem).

    Generalnie skrzynie się adaptują do stylu jazdy, i czasami jest to upierdliwie właśnie, gdzie przez dłuższy czas jezdzisz jak emeryt, az tu nagle musisz mocno depnąć, żeby wyprzedzić na przykład, a auto praktycznie stoi w miejscu, bo nie redukuje, nawet jesli całkiem agresywnie potraktujesz gaz.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    W momencie zakupu dostałem info od sprzedawcy, że w A i N skrzynia dryfuje, a w D jest hamowanie silnikiem.
    W Praktyce obserwuje zużycie paliwa i mówię co widzę: 2-3l/100km po odpuszczeniu gazu w każdym trybie tak samo. W BMW (manual) miałem zerowe zużycie paliwa i odzysk energii. Zresztą widać to po szybkości wytracania prędkości, która praktycznie nie spada - tzn spada mniej więcej o 1km/h co 50 metrów. To raczej nie jest hamowanie silnikiem.
    To porównaj sobie jeszcze obroty w każdym z trybów po odpuszczeniu pedału gazu. W trybie A obroty spadają od razu poniżej 1000, w trybach N i D nie spadają poniżej 1400, bo skrzynia płynnie zrzuca kolejne biegi przy dłuższym puszczeniu pedału gazu. A że hamowanie silnikiem przy niskich obrotach jest delikatne to należy zaliczyć tylko na plus, bo można przejechać całkiem spory odcinek bez spalania kropli paliwa, np. przy dojeżdżaniu do czerwonych świateł lub do jakiegoś korka. Odzyskiwanie energii jest jedynie w postaci mocniejszego ładowania akumulator przy hamowaniu silnikiem, niż ma to miejsce przy normalnej jeździe.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 03-09-2019 o 15:06
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów, brak wlewu
    Utworzone przez krokodylek92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 23:06
  2. Brak kontaktu cpu skrzyni 4hp20 166
    Utworzone przez razein w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 06:35
  3. kupno nowej skrzyni biegów, brak informacji
    Utworzone przez bloodist w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 15:47
  4. jakie dokladnie objawy - brak oleju w skrzyni
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 21:17
  5. [155] Brak wstecznego światła - czujnik w skrzyni?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory