Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4

Domyślnie

Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    W momencie zakupu dostałem info od sprzedawcy, że w A i N skrzynia dryfuje, a w D jest hamowanie silnikiem.
    Kto ci to powiedział?
    Dryfowanie jest tylko i wyłącznie w trybie A.

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przy nodze w podłodze skrzynia zawsze, w każdym trybie powinna robić kickdown (a przynajmniej tak jest w każdym aucie, którym jezdzilem).
    To zależy bo masz jeszcze "klik".

a jednak objawienie, że trzeba się automatu nauczyć ?
    Tak nauczyć obchodzić niedoskonałości każdej automatycznej skrzyni.

Generalnie skrzynie się adaptują do stylu jazdy, i czasami jest to upierdliwie właśnie, gdzie przez dłuższy czas jezdzisz jak emeryt, az tu nagle musisz mocno depnąć, żeby wyprzedzić na przykład, a auto praktycznie stoi w miejscu, bo nie redukuje, nawet jesli całkiem agresywnie potraktujesz gaz.
    Podaj jakiekolwiek źródło, że skrzynia w Giulii uczy się stylu kierowcy.

› Więcej...: BRAK Kickdown w skrzyni
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak nauczyć obchodzić niedoskonałości każdej automatycznej skrzyni.
    Dałbyś sobie już spokój z tym hejtem, bo robisz się śmieszny. To jest najlepiej działający automat jakim jeździłem, a jeżdżę już automatami od 20 lat i każdy był inny. Każdy automat trzeba najpierw "wyczuć", żeby umieć go sprawnie używać, tak samo, jak w manualu trzeba "wyczuć" sprzęgło, żeby nie szarpać autem przy każdej zmianie biegów.

I jeszcze jedno: nie każdy automat ma łopatki, ale w każdym noga w podłogę wykonuje kick down (szybciej lub wolniej, ale zawsze).
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 03-09-2019 o 17:00
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Użytkownik Świeżak
    Auto
    ford escape

Domyślnie

Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Dałbyś sobie już spokój z tym hejtem, bo robisz się śmieszny. To jest najlepiej działający automat jakim jeździłem, a jeżdżę już automatami od 20 lat i każdy był inny. Każdy automat trzeba najpierw "wyczuć", żeby umieć go sprawnie używać, tak samo, jak w manualu trzeba "wyczuć" sprzęgło, żeby nie szarpać autem przy każdej zmianie biegów.

I jeszcze jedno: nie każdy automat ma łopatki, ale w każdym noga w podłogę wykonuje kick down (szybciej lub wolniej, ale zawsze).
    Jeździłem automatami rożnymi , większość chwali skrzynie w julce. W takim razie ja nie umiem jej obsługiwać jadąc w kapeluszu i delikatnie to może i jest fajna dynamicznie to szarpie i komfortu zero ostatnio przejechałem sie klienta audi dajesz w palnik to nie czujesz kiedy zmienia biegi.

Mieszka w
    Jaworzno
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jeździłem automatami rożnymi , większość chwali skrzynie w julce. W takim razie ja nie umiem jej obsługiwać jadąc w kapeluszu i delikatnie to może i jest fajna dynamicznie to szarpie i komfortu zero ostatnio przejechałem sie klienta audi dajesz w palnik to nie czujesz kiedy zmienia biegi.
    Nie mam doświadczenia ze skrzynią w ford espace Już Cię kiedyś prosiłem, żebyś zmienił opis odnośnie auta, ale widzę, że masz to w d.pie.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

@Krzysztof dałbyś już spokój z tymi komentarzami pod moim adresem.

Jak widać powyżej nie jestem odosobniony z moim zdaniem. Skrzynia może i dobra ale ma złe oprogramowanie, które juz raz poprawiali ale może za mało jak widać.

Jeszcze raz odsyłam do słownika z "hejtem". Po lekturze może uświadomisz sobie, że jedynym hejterem jesteś tylko ty w stosunku do mojej osoby
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C

Użytkownik Świeżak
    Auto
    ford escape

Domyślnie

Nie mam doświadczenia ze skrzynią w ford espace Już Cię kiedyś prosiłem, żebyś zmienił opis odnośnie auta, ale widzę, że masz to w d.pie.
    Jesli pisze na kaciku alfy to to alfie nie o fordzie.

Mieszka w
    Jaworzno
    Auto

Domyślnie

@Krzysztof dałbyś już spokój z tymi komentarzami pod moim adresem.

Jak widać powyżej nie jestem odosobniony z moim zdaniem. Skrzynia może i dobra ale ma złe oprogramowanie, które juz raz poprawiali ale może za mało jak widać.

Jeszcze raz odsyłam do słownika z "hejtem". Po lekturze może uświadomisz sobie, że jedynym hejterem jesteś tylko ty w stosunku do mojej osoby
    Wybacz, ale kolejny raz napisze, że nie chciałbym nigdy kupować Alfy, która będzie zaprojektowana zgodnie z Twoimi pomysłami. Naucz się jeździć autem, które posiadasz, albo kup inne, jeśli to Ci nie odpowiada. Po Twoim pierwszym wpisie, na który odpowiadałem w tym wątku, sądziłem, że w końcu zajarzyłeś, że automat to nie manual i nauczyłeś się w końcu nim jeździć, ale widzę, że się jednak pomyliłem. Skoro dla Ciebie najlepszą zabawą jest "jechałem Abarthem w manualu i totalnie nie przeszkadzało mi 1000x używanie sprzęgła. Bawiłem się wyśmienicie 1-2." to daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii. Potem takie informacje o Alfie idą w świat, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że ich autorem jest osoba, która nie lubi (lub nie umie) jeździć automatem, ale ma setki pomysłów jak go poprawić. Sorry, a ja takich wpisów nie trawię i daję temu wyraz na forum. Wybacz, że trafiło na Ciebie, ale nie zamierzam za każdym razem pisać "SOA#1 - a u mnie działa"

- - - Updated - - -

Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jesli pisze na kaciku alfy to to alfie nie o fordzie.
    Najwidoczniej bardzo się jej wstydzisz - wybacz, że będę Cię ignorował, dokąd nie podasz czym jeździsz

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

Naucz się jeździć autem, które posiadasz
    daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii.
    Jest osobny wątek o tej skrzyni gdzie ludzie piszą o różnych jej mankamentach. Dla ciebie ona jest najlepsza na świecie i bezbłędna. Wszyscy co tam piszą nie potrafią jeździć automatami?

ma setki pomysłów jak go poprawić.
    Ja nie mam pomysłów tylko gotowe rozwiązania z innych samochodów. W dodatku mam praktycznie tylko JEDNO dużę zastrzeżenie że szarpie 2. Pierdyliard razy pisałem, że to najlepszy hydrokinetyk na rynku. Nie jestem jednak ślepy i drobne wady widzę. Rozumiem, że tobie nie przeszkadza szarpanie i to jest ok trzeba się tego "nauczyć"?

wybacz, że będę Cię ignorował
    Czy możesz zastosować to też w stosunku do mojej osoby? Nie chce mi się już odpowiadać na twoje "komentarze"
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-09-2019 o 10:16

Użytkownik Świeżak
    Auto
    ford escape

Domyślnie

Wybacz, ale kolejny raz napisze, że nie chciałbym nigdy kupować Alfy, która będzie zaprojektowana zgodnie z Twoimi pomysłami. Naucz się jeździć autem, które posiadasz, albo kup inne, jeśli to Ci nie odpowiada. Po Twoim pierwszym wpisie, na który odpowiadałem w tym wątku, sądziłem, że w końcu zajarzyłeś, że automat to nie manual i nauczyłeś się w końcu nim jeździć, ale widzę, że się jednak pomyliłem. Skoro dla Ciebie najlepszą zabawą jest "jechałem Abarthem w manualu i totalnie nie przeszkadzało mi 1000x używanie sprzęgła. Bawiłem się wyśmienicie 1-2." to daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii. Potem takie informacje o Alfie idą w świat, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że ich autorem jest osoba, która nie lubi (lub nie umie) jeździć automatem, ale ma setki pomysłów jak go poprawić. Sorry, a ja takich wpisów nie trawię i daję temu wyraz na forum. Wybacz, że trafiło na Ciebie, ale nie zamierzam za każdym razem pisać "SOA#1 - a u mnie działa"

- - - Updated - - -

Najwidoczniej bardzo się jej wstydzisz - wybacz, że będę Cię ignorował, dokąd nie podasz czym jeździsz
    To jest kącik wszystkich użytkowników a nie tylko dobrej zmiany.Ignoruj mnie i nie odpowiadaj bo suweren nie może mięć innego zdania.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia 2.0 200KM 2017

Domyślnie

Podaj jakiekolwiek źródło, że skrzynia w Giulii uczy się stylu kierowcy.
    Nie skrzynia a ECU.