Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: BRAK Kickdown w skrzyni

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Od kilku dni obserwuję zachowanie wskaźnika chwilowego zużycia paliwa w momencie zdjęcia nogi z gazu w mojej Veloce. Jestem praktycznie pewien, że jest jakiś błąd w sterowaniu wtryskiem, sprowadza się to do tego, że praktycznie nie mam hamowania silnikiem. Przy zjeżdżaniu ze wzniesienia i manualnej zmianie biegów przy redukcji zamiast zwiększać siłę hamowania samochód swobodnie zjeżdża w dół a komputer podaje coraz więcej paliwa. Po redukcji kiedy obroty wzrastają do ok. 3 500 wskaźnik zużycia paliwa pokazuje ok 10 L, słychać odgłos pracującego a nie hamującego silnika i oczywiście nie czuć żeby samochód spowalniał. Wygląda na to, że komputer z jakiegoś powodu nie pozwala na hamowanie silnikiem.

    Umówiłem się już na wizytę w serwisie na piątek, ciekaw jestem co pan mechanik powie na takie zachowanie samochodu. Mam nadzieję, że to jakich błąd natury "elektronicznej" i po jakimś resecie albo ponownym wgraniu softu Alfa zacznie zachowywać się normalnie. Jeżdżę Giulią od miesiąca i oprócz ww. przypadłości jestem bardzo zadowolony z powrotu do jazdy Alfą po kilku latach przerwy.

    Gdzieś na forum trafiłem na wpis o trybie "dryfowania" po przełączeniu na tryb "a" w ustawieniu "dna" polegającym właśnie na minimalizowaniu efektu hamowania silnikiem, może tu jest u mnie coś walnięte i to dryfowanie działa na wszystkich trybach "dna". Jeżeli ktoś z Was trafił gdzieś na opis tego trybu to był bym wdzięczny za wskazanie źródła.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Dryfowanie poznasz po tym, że obrotomierz spadnie poniżej 1000 obrotów/min, a wskazówka chwilowego spalania będzie stała na ok. 2l. Odczucie jest takie, jakbyś jechał na luzie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam

    Po resecie oprogramowania w serwisie i wymianie oleju w skrzyni wrócił mi kickdown na 6 biegu ale:

    -tylko po wciśnięciu do maxa pedała i wciśnięciu kulki - wtedy skrzynia zbija bieg w dół z 6 biegu w dół
    -tylko poniżej 2000 obrotów - wtedy skrzynia zbija bieg w dół z 6 biegu w dół

    Problem mam natomiast powyżej 2000 obrotów po wciśnięciu pedału lex nie wciskając kulki skrzynia nie zbija mi biegu z 6 lecz powoli zwiększa obroty ale na 6 biegu

    Powiem tylko że na innych biegach zbija idealnie niezależnie od obrotów powyżej czy poniżej 2000


    I mam pytanie do Was, czy ktoś z was to zauważył lub może sprawdzić u siebie.

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    na jakim trybie DNA jeździsz? Ja na D a inna sprawa że raczej z kickdown nie korzystam tylko z manetek, nie zauważyłem jednak nigdy żeby kickdown nie zadziałał jeśli jechałem na pełnym automacie akurat. mogę przy okazji zrobić próbę dla Ciebie, tylko wytłumacz mi co za "kulka" - nie kumam co wciskasz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na jakim trybie DNA jeździsz? Ja na D a inna sprawa że raczej z kickdown nie korzystam tylko z manetek, nie zauważyłem jednak nigdy żeby kickdown nie zadziałał jeśli jechałem na pełnym automacie akurat. mogę przy okazji zrobić próbę dla Ciebie, tylko wytłumacz mi co za "kulka" - nie kumam co wciskasz
    o "kulce" to pewnie kolega ma na myśli to dociśnięcie pedału gazu (drugi skok po tym jak poczuje się opór)

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Naciśnij pedał gazu na parkingu do końca a poczujesz pod pedałem kulkę która wciskach.

    Jeżeli chodzi o tryb to bez różnicy na każdym zachowuje się tak samo.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    witam
    czy ktoś już coś sprawdzał u siebie

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów, brak wlewu
    Utworzone przez krokodylek92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 23:06
  2. Brak kontaktu cpu skrzyni 4hp20 166
    Utworzone przez razein w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 06:35
  3. kupno nowej skrzyni biegów, brak informacji
    Utworzone przez bloodist w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 15:47
  4. jakie dokladnie objawy - brak oleju w skrzyni
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 21:17
  5. [155] Brak wstecznego światła - czujnik w skrzyni?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory