Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: BRAK Kickdown w skrzyni

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    W momencie zakupu dostałem info od sprzedawcy, że w A i N skrzynia dryfuje, a w D jest hamowanie silnikiem.
    Kto ci to powiedział?
    Dryfowanie jest tylko i wyłącznie w trybie A.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przy nodze w podłodze skrzynia zawsze, w każdym trybie powinna robić kickdown (a przynajmniej tak jest w każdym aucie, którym jezdzilem).
    To zależy bo masz jeszcze "klik".


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a jednak objawienie, że trzeba się automatu nauczyć ?
    Tak nauczyć obchodzić niedoskonałości każdej automatycznej skrzyni.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Generalnie skrzynie się adaptują do stylu jazdy, i czasami jest to upierdliwie właśnie, gdzie przez dłuższy czas jezdzisz jak emeryt, az tu nagle musisz mocno depnąć, żeby wyprzedzić na przykład, a auto praktycznie stoi w miejscu, bo nie redukuje, nawet jesli całkiem agresywnie potraktujesz gaz.
    Podaj jakiekolwiek źródło, że skrzynia w Giulii uczy się stylu kierowcy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak nauczyć obchodzić niedoskonałości każdej automatycznej skrzyni.
    Dałbyś sobie już spokój z tym hejtem, bo robisz się śmieszny. To jest najlepiej działający automat jakim jeździłem, a jeżdżę już automatami od 20 lat i każdy był inny. Każdy automat trzeba najpierw "wyczuć", żeby umieć go sprawnie używać, tak samo, jak w manualu trzeba "wyczuć" sprzęgło, żeby nie szarpać autem przy każdej zmianie biegów.

    I jeszcze jedno: nie każdy automat ma łopatki, ale w każdym noga w podłogę wykonuje kick down (szybciej lub wolniej, ale zawsze).
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 03-09-2019 o 17:00
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Dałbyś sobie już spokój z tym hejtem, bo robisz się śmieszny. To jest najlepiej działający automat jakim jeździłem, a jeżdżę już automatami od 20 lat i każdy był inny. Każdy automat trzeba najpierw "wyczuć", żeby umieć go sprawnie używać, tak samo, jak w manualu trzeba "wyczuć" sprzęgło, żeby nie szarpać autem przy każdej zmianie biegów.

    I jeszcze jedno: nie każdy automat ma łopatki, ale w każdym noga w podłogę wykonuje kick down (szybciej lub wolniej, ale zawsze).
    Jeździłem automatami rożnymi , większość chwali skrzynie w julce. W takim razie ja nie umiem jej obsługiwać jadąc w kapeluszu i delikatnie to może i jest fajna dynamicznie to szarpie i komfortu zero ostatnio przejechałem sie klienta audi dajesz w palnik to nie czujesz kiedy zmienia biegi.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jeździłem automatami rożnymi , większość chwali skrzynie w julce. W takim razie ja nie umiem jej obsługiwać jadąc w kapeluszu i delikatnie to może i jest fajna dynamicznie to szarpie i komfortu zero ostatnio przejechałem sie klienta audi dajesz w palnik to nie czujesz kiedy zmienia biegi.
    Nie mam doświadczenia ze skrzynią w ford espace Już Cię kiedyś prosiłem, żebyś zmienił opis odnośnie auta, ale widzę, że masz to w d.pie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] dałbyś już spokój z tymi komentarzami pod moim adresem.

    Jak widać powyżej nie jestem odosobniony z moim zdaniem. Skrzynia może i dobra ale ma złe oprogramowanie, które juz raz poprawiali ale może za mało jak widać.

    Jeszcze raz odsyłam do słownika z "hejtem". Po lekturze może uświadomisz sobie, że jedynym hejterem jesteś tylko ty w stosunku do mojej osoby
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie mam doświadczenia ze skrzynią w ford espace Już Cię kiedyś prosiłem, żebyś zmienił opis odnośnie auta, ale widzę, że masz to w d.pie.
    Jesli pisze na kaciku alfy to to alfie nie o fordzie.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] dałbyś już spokój z tymi komentarzami pod moim adresem.

    Jak widać powyżej nie jestem odosobniony z moim zdaniem. Skrzynia może i dobra ale ma złe oprogramowanie, które juz raz poprawiali ale może za mało jak widać.

    Jeszcze raz odsyłam do słownika z "hejtem". Po lekturze może uświadomisz sobie, że jedynym hejterem jesteś tylko ty w stosunku do mojej osoby
    Wybacz, ale kolejny raz napisze, że nie chciałbym nigdy kupować Alfy, która będzie zaprojektowana zgodnie z Twoimi pomysłami. Naucz się jeździć autem, które posiadasz, albo kup inne, jeśli to Ci nie odpowiada. Po Twoim pierwszym wpisie, na który odpowiadałem w tym wątku, sądziłem, że w końcu zajarzyłeś, że automat to nie manual i nauczyłeś się w końcu nim jeździć, ale widzę, że się jednak pomyliłem. Skoro dla Ciebie najlepszą zabawą jest "jechałem Abarthem w manualu i totalnie nie przeszkadzało mi 1000x używanie sprzęgła. Bawiłem się wyśmienicie 1-2." to daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii. Potem takie informacje o Alfie idą w świat, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że ich autorem jest osoba, która nie lubi (lub nie umie) jeździć automatem, ale ma setki pomysłów jak go poprawić. Sorry, a ja takich wpisów nie trawię i daję temu wyraz na forum. Wybacz, że trafiło na Ciebie, ale nie zamierzam za każdym razem pisać "SOA#1 - a u mnie działa"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jesli pisze na kaciku alfy to to alfie nie o fordzie.
    Najwidoczniej bardzo się jej wstydzisz - wybacz, że będę Cię ignorował, dokąd nie podasz czym jeździsz
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Naucz się jeździć autem, które posiadasz
    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii.
    Jest osobny wątek o tej skrzyni gdzie ludzie piszą o różnych jej mankamentach. Dla ciebie ona jest najlepsza na świecie i bezbłędna. Wszyscy co tam piszą nie potrafią jeździć automatami?

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    ma setki pomysłów jak go poprawić.
    Ja nie mam pomysłów tylko gotowe rozwiązania z innych samochodów. W dodatku mam praktycznie tylko JEDNO dużę zastrzeżenie że szarpie 2. Pierdyliard razy pisałem, że to najlepszy hydrokinetyk na rynku. Nie jestem jednak ślepy i drobne wady widzę. Rozumiem, że tobie nie przeszkadza szarpanie i to jest ok trzeba się tego "nauczyć"?


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    wybacz, że będę Cię ignorował
    Czy możesz zastosować to też w stosunku do mojej osoby? Nie chce mi się już odpowiadać na twoje "komentarze"
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-09-2019 o 10:16
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Wybacz, ale kolejny raz napisze, że nie chciałbym nigdy kupować Alfy, która będzie zaprojektowana zgodnie z Twoimi pomysłami. Naucz się jeździć autem, które posiadasz, albo kup inne, jeśli to Ci nie odpowiada. Po Twoim pierwszym wpisie, na który odpowiadałem w tym wątku, sądziłem, że w końcu zajarzyłeś, że automat to nie manual i nauczyłeś się w końcu nim jeździć, ale widzę, że się jednak pomyliłem. Skoro dla Ciebie najlepszą zabawą jest "jechałem Abarthem w manualu i totalnie nie przeszkadzało mi 1000x używanie sprzęgła. Bawiłem się wyśmienicie 1-2." to daj sobie (i nam) spokój z ocenianiem oprogramowania skrzyni w Giulii. Potem takie informacje o Alfie idą w świat, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że ich autorem jest osoba, która nie lubi (lub nie umie) jeździć automatem, ale ma setki pomysłów jak go poprawić. Sorry, a ja takich wpisów nie trawię i daję temu wyraz na forum. Wybacz, że trafiło na Ciebie, ale nie zamierzam za każdym razem pisać "SOA#1 - a u mnie działa"

    - - - Updated - - -


    Najwidoczniej bardzo się jej wstydzisz - wybacz, że będę Cię ignorował, dokąd nie podasz czym jeździsz
    To jest kącik wszystkich użytkowników a nie tylko dobrej zmiany.Ignoruj mnie i nie odpowiadaj bo suweren nie może mięć innego zdania.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Podaj jakiekolwiek źródło, że skrzynia w Giulii uczy się stylu kierowcy.
    Nie skrzynia a ECU.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów, brak wlewu
    Utworzone przez krokodylek92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 23:06
  2. Brak kontaktu cpu skrzyni 4hp20 166
    Utworzone przez razein w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 06:35
  3. kupno nowej skrzyni biegów, brak informacji
    Utworzone przez bloodist w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 15:47
  4. jakie dokladnie objawy - brak oleju w skrzyni
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 21:17
  5. [155] Brak wstecznego światła - czujnik w skrzyni?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory