Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: BRAK Kickdown w skrzyni

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tak zachowuje się moja Veloce, ale tylko w trybie A, gdy silnik pracuje jak na wolnych obrotach i nie napędza kół.
    W trybach N i D przy odpuszczeniu gazu biały słupek na wskaźniku znika w ciągu 1-2 sekund, czyli wskazuje 0l/100km.
    Jesteś pewien? U mnie jest tak, przy odpuszczeniu gazu:
    - tryb A - dryfowanie, jakby jazda na biegu jałowym (dlatego nigdy nie jeżdżę w A),
    - tryb N/D - jazda na biegu jednak spalanie nie spada do 0, wygląda że paliwo leci do wtrysków,
    - redukcja manetką i przełączenie w tryb manualny (nawet chwilowo) - tylko tutaj mi pokazuje zerowe chwilowe spalanie.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Jesteś pewien? U mnie jest tak, przy odpuszczeniu gazu:
    - tryb A - dryfowanie, jakby jazda na biegu jałowym (dlatego nigdy nie jeżdżę w A),
    - tryb N/D - jazda na biegu jednak spalanie nie spada do 0, wygląda że paliwo leci do wtrysków,
    - redukcja manetką i przełączenie w tryb manualny (nawet chwilowo) - tylko tutaj mi pokazuje zerowe chwilowe spalanie.
    Jestem pewien i byłem pewien od samego początku, bo zauważyłem to zaraz po zmianie auta i cały czas wykorzystuję (nie jeżdżę w trybie A), a dzisiaj rano dodatkowo obserwowałem zachowanie wskaźnika przez całą drogę do pracy (20km). Startując o 6.30 rano na zimnym silniku przez pierwsze 1,5 km przy kolejnych odpuszczeniach gazu przed światłami wskazówka spadała sukcesywnie coraz niżej (do 4l, do 3l, do 2l), aż przy kolejnym skrzyżowaniu spadła do 0l i potem już za każdym razem przez 20 km spadała zawsze do 0. Ponieważ miałem dzisiaj w miarę spokojną drogę bez żadnych korków, to mogłem sobie również poobserwować jak się zachowuje wskazówka przy redukcji wykonanej manetką, gdy cały czas jedziemy z odpuszczonym gazem. Redukcja powoduje pojawienie się białej kreski na wyświetlaczu na pozycji 2l tylko na chwilę (1-2 sekundy) i znowu znika. Tak samo to wygląda, gdy lekko naciśniemy hamulec jadąc w trybie automatycznym i skrzynia musi zrzucić 1 bieg niżej - wskazówka pojawia się na pozycji 2l na 2 sekundy i znika. Lekkie naciśnięcie pedału gazu i odpuszczenie również powoduje identyczny efekt i dopiero dłuższe przytrzymanie gazu powoduje, że wskazówka rośnie (szybciej lub wolniej) do 15l/100km.

    Ponieważ akurat wczoraj zatankowałem auto i skasowałem Trip B, to odstawiając auto po przejechaniu 20km mogłem zobaczyć dzisiejsze spalanie 9.9l/100km i średnią prędkość z tej 20km trasy 54 km/h, czyli moje typowe zużycie paliwa na co dzień, gdy nie ma korków
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 27-09-2019 o 07:33
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jestem pewien i byłem pewien od samego początku, bo zauważyłem to zaraz po zmianie auta i cały czas wykorzystuję (nie jeżdżę w trybie A), a dzisiaj rano dodatkowo obserwowałem zachowanie wskaźnika przez całą drogę do pracy (20km). Startując o 6.30 rano na zimnym silniku przez pierwsze 1,5 km przy kolejnych odpuszczeniach gazu przed światłami wskazówka spadała sukcesywnie coraz niżej (do 4l, do 3l, do 2l), aż przy kolejnym skrzyżowaniu spadła do 0l i potem już za każdym razem przez 20 km spadała zawsze do 0. Ponieważ miałem dzisiaj w miarę spokojną drogę bez żadnych korków, to mogłem sobie również poobserwować jak się zachowuje wskazówka przy redukcji wykonanej manetką, gdy cały czas jedziemy z odpuszczonym gazem. Redukcja powoduje pojawienie się białej kreski na wyświetlaczu na pozycji 2l tylko na chwilę (1-2 sekundy) i znowu znika. Tak samo to wygląda, gdy lekko naciśniemy hamulec jadąc w trybie automatycznym i skrzynia musi zrzucić 1 bieg niżej - wskazówka pojawia się na pozycji 2l na 2 sekundy i znika. Lekkie naciśnięcie pedału gazu i odpuszczenie również powoduje identyczny efekt i dopiero dłuższe przytrzymanie gazu powoduje, że wskazówka rośnie (szybciej lub wolniej) do 15l/100km.

    Ponieważ akurat wczoraj zatankowałem auto i skasowałem Trip B, to odstawiając auto po przejechaniu 20km mogłem zobaczyć dzisiejsze spalanie 9.9l/100km i średnią prędkość z tej 20km trasy 54 km/h, czyli moje typowe zużycie paliwa na co dzień, gdy nie ma korków
    Zachowanie Twojej Veloce jest dokładnie takie jakiego bym oczekiwał, łącznie z poziomem spalania jaki podałeś. Ostatnie trzy samochody którymi jeździłem przed Julią (Volvo cx70 T6 4x4, Passat 20tsi, Insignia 20t 4x4), które pokazywały chwilowe zużycie paliwa zachowywały się tak jak jak Twoja Veloce. W mojej chyba coś jest nie tak. Również tak jak Ty dojeżdżam do pracy ok 20km (z przedmieścia do centrum) i na tym odcinku przy raczej spokojnej jeździe spalanie wychodzi mi ok. 15l (momentami schodzi do 14,9-7). Dodatkową ciekawostką w zachowaniu "paska" w mojej Giuli jest to, że w czasie gdy samochód stoi a silnik pracuje pasek znika całkowicie zamiast rosnąć do 15 co było by bardziej logiczne (ciekawe jak jest u Was przy pracującym silniku na postoju).

    Kilka dni temu byłem w okolicy salonu w którym odbierałem Giulię i wstąpiłem do serwisu żeby zapytać czy to "tak ma być". Otrzymałem odpowiedź, od bardzo sympatycznego pana, że pasek nie spada do zera bo przecież silnik pracuje (czy coś w tym stylu). Po tej wizycie zacząłem "zgłębiać' temat, łącznie z przewaleniem joutuba z filmikami onboard z Giuli tam gdzie można było zaobserwować zachowanie paska, i praktycznie we wszystkich przypadkach kiedy auto zwalniało pasek całkowicie znikał.

    Pisząc swojego posta miałem nadzieję na info jak jest u Was (dzięki za wpisy) i jeśli ktoś też miał ten problem i go rozwiązał to jak i gdzie (podpowiedział bym panu w serwisie).

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jestem pewien i byłem pewien od samego początku, bo zauważyłem to zaraz po zmianie auta i cały czas wykorzystuję (nie jeżdżę w trybie A), a dzisiaj rano dodatkowo obserwowałem zachowanie wskaźnika przez całą drogę do pracy (20km). Startując o 6.30 rano na zimnym silniku przez pierwsze 1,5 km przy kolejnych odpuszczeniach gazu przed światłami wskazówka spadała sukcesywnie coraz niżej (do 4l, do 3l, do 2l), aż przy kolejnym skrzyżowaniu spadła do 0l i potem już za każdym razem przez 20 km spadała zawsze do 0. Ponieważ miałem dzisiaj w miarę spokojną drogę bez żadnych korków, to mogłem sobie również poobserwować jak się zachowuje wskazówka przy redukcji wykonanej manetką, gdy cały czas jedziemy z odpuszczonym gazem. Redukcja powoduje pojawienie się białej kreski na wyświetlaczu na pozycji 2l tylko na chwilę (1-2 sekundy) i znowu znika. Tak samo to wygląda, gdy lekko naciśniemy hamulec jadąc w trybie automatycznym i skrzynia musi zrzucić 1 bieg niżej - wskazówka pojawia się na pozycji 2l na 2 sekundy i znika. Lekkie naciśnięcie pedału gazu i odpuszczenie również powoduje identyczny efekt i dopiero dłuższe przytrzymanie gazu powoduje, że wskazówka rośnie (szybciej lub wolniej) do 15l/100km.

    Ponieważ akurat wczoraj zatankowałem auto i skasowałem Trip B, to odstawiając auto po przejechaniu 20km mogłem zobaczyć dzisiejsze spalanie 9.9l/100km i średnią prędkość z tej 20km trasy 54 km/h, czyli moje typowe zużycie paliwa na co dzień, gdy nie ma korków
    Zwracam honor, przed chwilą sprawdziłem i jest tak jak piszesz. Jestem przekonany że sprawdzałem to wcześniej parę razy i nigdy nie spadło mi do 0, aż do dziś Może na zimnym? Będę obserwował jeszcze ale jest dokładnie tak jak piszesz.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomd Zobacz post
    Wydaje mi się że to błąd, bo czasem kreska znika a czasem nie. Nawet jak zniknie to po chwili się pojawia w okolicy 2.
    jeśli nie ma wyraźnego hamowania silnikiem, zmniejszasz prędkość, to wskaźnik zaczyna pokazywać spalanie. ja tego problemu nie mam bo zawsze pracuję łopatkami i mam wyraźne hamowanie silnikiem i "kreska" znika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli nie ma wyraźnego hamowania silnikiem, zmniejszasz prędkość, to wskaźnik zaczyna pokazywać spalanie. ja tego problemu nie mam bo zawsze pracuję łopatkami i mam wyraźne hamowanie silnikiem i "kreska" znika.
    Sprawdziłem co się dzieje u mnie kiedy redukuję łopatkami. Wygląda na to, że jest dokładnie odwrotnie niż u Ciebie. Zdejmuję nogę z gazu obroty ok. 2k i powoli zaczynają spadać (kreska wolno schodzi do ~2,5 litra, zaczynam redukować zbijając biegi co 2-3 sek., kiedy dojdę do 3 biegu obroty są na poziomie ok. 3k a "kreska na ok. 8 litrów, przy pozostawieniu na 3 biegu samochód zwalnia może troszkę mocniej niż "na luzie", obroty spadają a kreska utrzymuje się cały czas powyżej 5 l. Dzieje się tak na każdym z trybów DNA. Wygląda to tak jakby komputer nie pozwalał na mocniejsze hamowanie silnikiem i dolewał paliwa.

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    moja to 2018 i wszystkue updaty jakue wyszly do 6.2019 (byli tego troche, min 2xbcm,1xecu i 1xlicznik), moze tu sa roznice/bugi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moja to 2018 i wszystkue updaty jakue wyszly do 6.2019 (byli tego troche, min 2xbcm,1xecu i 1xlicznik), moze tu sa roznice/bugi
    A moja to 2017 i również wszystkie updaty jakie wyszły do 7.2019 wgrywane w dwóch turach (styczeń i lipiec 2019), ale od zakupu auta nic się nie zmieniło w opisywanym przeze mnie zachowaniu wskazówki podczas hamowania silnikiem. Jedynie po zatrzymaniu (np. na światłach) kiedyś wskazówka pokazywała 15l/100km, a teraz znika do 0. Pewnie zmienili, żeby nie wnerwiać użytkowników, choć jedna i druga wartość jest matematycznie nieprawidłowa
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    A macie wgraną tą ostatnią akcje serwisową na wskaźnik paliwa? Może też coś zmienia w wyświetlaniu chwilowego?!
    Ja auto odebrałem 04.2019 (czyli do tego czasu miałem aktualizacje) i teraz na wymianie oleju wyskoczyło, że się kwalifikuję. Wgrali mi, ale niestety nie mogę jeszcze sprawdzić, czy coś to zmienia.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    A macie wgraną tą ostatnią akcje serwisową na wskaźnik paliwa? Może też coś zmienia w wyświetlaniu chwilowego?!
    Ja mam - wgrana w lipcu 2019, ale nie ma wpływu na działanie białej wskazówki chwilowego spalania na wyświetlaczu. Jedyne co zauważyłem że się zmieniło, to pierwsza żółta rezerwa zapala się teraz u mnie regularnie przy pokazywanym zasięgu 100-105 km, a do czerwonej na razie nie doszedłem Wcześniej żółta rezerwa była bardziej wrażliwa na chwilowe spalanie i zapalała się u mnie zwykle przy mocniejszym depnięciu na pedał gazu przy pokazywanym zasięgu w zakresie 80-120 km.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 27-09-2019 o 19:39
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów, brak wlewu
    Utworzone przez krokodylek92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 23:06
  2. Brak kontaktu cpu skrzyni 4hp20 166
    Utworzone przez razein w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 06:35
  3. kupno nowej skrzyni biegów, brak informacji
    Utworzone przez bloodist w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 15:47
  4. jakie dokladnie objawy - brak oleju w skrzyni
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 21:17
  5. [155] Brak wstecznego światła - czujnik w skrzyni?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory