Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Stelvio-akcesoria/dodatki/zabawki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie Stelvio-akcesoria/dodatki/zabawki

    Czesc

    Jezdzi mi sie na tyle dobrze, ze Stelvio jako jedyne auto w mojej karierze otrzymalo czyszczenie, politure, wosk, czernidla, detailera.

    Tak bym cos jeszcze kupil do auta, nic wielkiego, bo auto jest na wynajem.

    Przegladam alledrogo i aliexpress ale jakos nic mnie nie porwalo.

    Moze jakies pomysly?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    deaktywator Start&stop? na dniach ruszam ze sklepem internetowym i też w przyszłym tygodniu będę miał pierwszą produkcyjną parię 120szt tego urządzenia. Tu więcej info w dedykowanym wątku:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2180505
    a tu prezentacja działania jesze prototypu z lutego, świeżego filmiku jeszcze nie nagrałem:
    https://photos.app.goo.gl/JgrybWLBoJ64jHNw6

    montaż 1minuta, wszystko co potrzebne w zestawie. jeśli jesteś zainteresowany wyślij proszę info na priv to dopiszę Cię do listy i wyślę wiadomość jak będzie juz "na półce" w sklepie

    NIe wiem czy w aucie masz aktywny tempomat lub interesował by Cię tryb race, chiałbyś spróbować wyłączyć odjeżdżanie fotela elektrycznego po otwarciu drzwi. to łatwo dołożyć za śmieszne pieniądze, ale jeśli masz auto z produkcji po 2.2018 to jeszcze potrzebujesz bypass SGW (+ interfejs i MES) żeby zrobić proxi, w każdym razie bypassy też mam własnej produkcji na stanie, w razie czego zapraszam.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-09-2019 o 21:49
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Czesc

    Start&Stop mi nie przeszkadza. Mam Super z 2019, wiec jest "oszczednie"-aktywny tempomat jest bardzo kuszaca opcja. Ile trzeba polozyc kasy na taka przyjemnosc?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    chiałbyś spróbować wyłączyć odjeżdżanie fotela elektrycznego po otwarciu drzwi.
    Przecież to sie wyłącza z poziomu MENU. 3 kliknięcia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Przecież to sie wyłącza z poziomu MENU. 3 kliknięcia.

    w nowszych egzemplarzach,
    poprzednie nie mają tego wodotrysku ;-)

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Czesc

    Start&Stop mi nie przeszkadza. Mam Super z 2019, wiec jest "oszczednie"-aktywny tempomat jest bardzo kuszaca opcja. Ile trzeba polozyc kasy na taka przyjemnosc?
    odnosnie S&S pojezdzisz zobaczysz- wiekszosc nie cierpi bo najczesciej wylacza silnik dokladnie kiedy nie chcesz- np dojazd do skrzyzowania, chesz szybko wyskoczyc a tu wlasnie gasnie. to samo dojezdzasz do swiatel, juz zmienia sie na zielone ale auta przed Toba nie ruszyly jeszcze, zatrzymujesz sie na 3 sek a auto wlasnie wtedy gasnie. poza tym rozladowywanie aku, pojezdzisz zobaczysz ze aku bedzie bardziej niedoladowany - np chyba ze robisz dluzsze odcinki tylko - ty problem wynika z algorytmu ladowania czesciowo - jest tzw "inteligentny" w rzeczywistosci beznadziejny - obniza ladowanie powyzej 75% naladowania a powyzej 85% to juz praktycznie nie laduje, aku szybko klekaja. obecnosc S&S dodatkowo obciaza aku, tak ze masz czesciej raczej wartosci naladowania typu 65-70% jesli nie jezdzisz dlugich tras. jak wiadomo takie naladowanie stale to szybka utrata pojemnosci aku.

    do ACC+ musisz kupic przyciski do kierownicy z wersji z tempomatem aktywnym, w ASO chyba cos ok 300zl. wymiana w miare prosta po wyjeciu poduszki kierownicy i ramki. Do tego musisz miec dostep do MES-a, 2 adaptery (tzw niebieski i szary) do zrobienia proxi - taki zestaw jakbys chcial kupic sam i kupic program (MES) to ok 350zl, no chyba ze do kogos podjedziesz kto ma. Do tego w aucie z 2019 musisz zalozyc SGW bypass na czas programowania, bo bez niego nic nie przeprogramujesz w aucie - wersje z pierwszej produkcji 120+wysylka.
    Na forum dolozylo dobre kilkanascie osob i kazdy zadowolony.sa watki o retrofitach wiec szukaj w razie czego wiecej info w nich, nie ma tu co pisac wiecej


    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Przecież to sie wyłącza z poziomu MENU. 3 kliknięcia.
    masz racje a zarazem nie masz. jak odpisywalem nie wiedzialem jakie ma auto, stad tylko na szybko napisalem. jest jak napisal [MENTION=31619]k3ss[/MENTION], a dokladniej od produkcji mniej wiecej maj/czerwiec 2018 jest to w menu (auta z firmwarem infotainmentu conajmniej MV072.xxx.xxx), ja mam 4.2018 (MV059.xxx.xxx byl ori) i nie mialem, nawet po gwarancyjnej wymianie radia na nowe w 2019 z MV080.xxx.xxx i nawet po update firmwaru do najnowszego MV085.000.046 i mimo usilnych prób ASO/kontaktu z TESEO nie dostalem tego. Docelowo sam sobie aktywowalem bo ludzie wyczaili ktore bity w proxi sie zmienia.


    Tryb Race tez fajna sprawa - brak kontroli trakcji i nianiek, szybka zmiana biegow a liniowy gaz (jak w N). ewentualnie zamiast tego mozna wprogramowac tryb D z opcja wylaczenia TC/ESC (ostry gaz), zalezy kto co lubi. w starszych modelach potrzebny przelacznik z trybem race z Q (ok 300zl ASO) lub mozna zrobic wylacznik swoj i podpiac pod wiazke (ale to pewnie nie opcja dla Ciebie bo auto masz w wynajmie i nie chcesz robic np dziur). tylko Ty masz 2019 a tam juz jest inny wylacznik (monostabilny), nie interesowalem sie jak on dziala, nie spotkalem sie tez z zadnym postem kogos ktoby probowal w takim aucie go dokladac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    epsonix - jak działa S&S to wiem, miałem już kilka aut z tym. Kiedyś to wyłączałem, ale teraz chyba się starzeję i mi to nie przeszkadza. Owszem czasami zgasi kiedy bym tego nie chciał, ale jeżdżę ostatnio spokojnie, więc mnie to nie robi.

    Jeśli chodzi o ACC - to dziękuję za poświęcony czas, ale z racji absolutnego braku wiedzy o czym do mnie mówisz ...ile musiałbym zapłacić u kogoś kto mi to zrobi od A do Z a ja w tym czasie popatrzę sobie w niebo albo poczytam gazetę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    epsonix - jak działa S&S to wiem, miałem już kilka aut z tym. Kiedyś to wyłączałem, ale teraz chyba się starzeję i mi to nie przeszkadza. Owszem czasami zgasi kiedy bym tego nie chciał, ale jeżdżę ostatnio spokojnie, więc mnie to nie robi.

    Jeśli chodzi o ACC - to dziękuję za poświęcony czas, ale z racji absolutnego braku wiedzy o czym do mnie mówisz ...ile musiałbym zapłacić u kogoś kto mi to zrobi od A do Z a ja w tym czasie popatrzę sobie w niebo albo poczytam gazetę.
    A skąd jesteś? Jak z waw to będę mógł Ci pomóc
    Ostatnio edytowane przez MaZzi_M ; 04-09-2019 o 12:41

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Jeśli chodzi o ACC - to dziękuję za poświęcony czas, ale z racji absolutnego braku wiedzy o czym do mnie mówisz ...ile musiałbym zapłacić u kogoś kto mi to zrobi od A do Z a ja w tym czasie popatrzę sobie w niebo albo poczytam gazetę.
    jak z okolic B-B to moze ja moglbym Ci to ogarnac, ale najwczesniej pod koniec wrzesnia bo teraz mam za duzy mlyn teraz. potrzebny pelny MES i bypass SGW dla Twojego auta.
    pytanie tez czy przyciski sa aktualnie dostepne, bo z takimi rzeczami to roznie bywa, czasem tygodniami trzeba czekac zanim bedzie mozna kupic, a innym razem dostepne od reki lub z magazynu zewnetrznego w 2-3 dni.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    d
    NIe wiem czy w aucie masz aktywny tempomat lub interesował by Cię tryb race, chiałbyś spróbować wyłączyć odjeżdżanie fotela elektrycznego po otwarciu drzwi. to łatwo dołożyć za śmieszne pieniądze, ale jeśli masz auto z produkcji po 2.2018 to jeszcze potrzebujesz bypass SGW (+ interfejs i MES) żeby zrobić proxi, w każdym razie bypassy też mam własnej produkcji na stanie, w razie czego zapraszam.
    Hej, deaktywator, śledzę i chyba też będe u Ciebie zamawiał.
    Nie widziałem natomiast jak wyłączyć odjeżdżające siedzenie. jest to gdzieś opisane? (uprzedzam, że nie mam tego w menu - mam auto z czerwca 2017).
    Tryb race podobnie.
    Czy powyższe są w wątku z Lio? jest tam troche dużo rzeczy i nie śledzę go na bierząco.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. Karbonowe dodatki do Giulii/Stelvio
    Utworzone przez MonzaTuning w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2019, 12:10
  4. Modele Alf - zabawki
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory