Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Głośny dzwięk ( brzęczenie ) przy przyśpieszaniu

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Czy ktoś ogarnął może to brzęczenie luźnego cięgna wastegate? Mnie to też dopadło i wkurza potwornie
    Ostatnio edytowane przez loozik ; 14-09-2021 o 10:58

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no i mnie dopadło - około 3 -3,2 obr /min dźwięk identyczny jak z pierwszego posta. Pytanie jaki tam jest dostęp?

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no i mnie dopadło - około 3 -3,2 obr /min dźwięk identyczny jak z pierwszego posta. Pytanie jaki tam jest dostęp?
    Jeśli to głośnik w podszybiu to ten plastyk na środku podważasz i cały wyjdzie ale ty nie masz tam głośnika albo sie mylę.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Marku to odkręcone śruby turbo

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    auto naprawione - przyczyna - brak 2 nakrętek trzymających turbo do głowicy. Koszt zabawy- wszystkie nowe uszczelki od turbo: olejowe wodne od łączenia turbiny z katalizatorem i wydechem 27 pln, robocizna 500 pln plus 2 litry paraflu UP. Ważne- aby to naprawić trzeba zdjąć osłony termiczne. No i tu zaczynają się schody- aby to zrobić trzeba wymontować katalizator i sprężarkę klimy.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    auto naprawione - przyczyna - brak 2 nakrętek trzymających turbo do głowicy. Koszt zabawy- wszystkie nowe uszczelki od turbo: olejowe wodne od łączenia turbiny z katalizatorem i wydechem 27 pln, robocizna 500 pln plus 2 litry paraflu UP. Ważne- aby to naprawić trzeba zdjąć osłony termiczne. No i tu zaczynają się schody- aby to zrobić trzeba wymontować katalizator i sprężarkę klimy.
    To chyba usterka większości aut z tego rocznika.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Takie pytanie troszkę z innej beczki . Nożna wymienić wastegate na inny? Dużo sklepów z asortymentem tuningowym sporo ich oferuje .

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witajcie,
    Ja mam niestety nieco inny dźwięk/turkotanie dobiegające spod maski niż reszta kolegów:
    https ://drive.google.com/file/d/1C74qlokZS9otAwJCtEI3HC_egnVKXzax/view usuńcie proszę spacje po http gdyż nie mam 10 postów i nie moglem dodać linka normalnie (PS dzwiek lepiej słychać na słuchawkach)
    Dźwięk wydobywa się jedynie podczas jazdy, gdy gazuje na biegu jałowym nie ma go, lub jest prawie niesłyszalny.
    Natomiast gdy ruszę słychać go dość mocno jak na nagraniu powyżej.
    Dźwięk pojawia się jedynie podczas przyspieszania, gdy jadę już szybko i odpuszczę gaz to milknie. Nie ma znaczenia na którym biegu przyspieszam, jak auto wchodzi na obroty już od 1000 w górę to sie pojawia.
    Byłem już u kilku mechaników (także w ASO na diagnostyce), ale nikt nie potrafi wskazać przyczyny skąd sie wydobywa...Problemem jest właśnie możliwość jego posłuchania gdyż jak wspomniałem słychać go jedynie podczas jazdy, przez co diagnostyka jest utrudniona.
    Mikrofon podczas jazdy umieszczałem w różnych miejscach pod maska i najbardziej słyszalny jest z okolic silnika w górnej części bliżej szyby(tu akurat nagranie z okolic turbiny).
    Poza tym dźwiękiem auto jeździ poprawnie, MES nie wyświetla żadnych błędów (poza EVAP, ale ten to wiem że muszę rozebrać i spróbować wyczyścić jak koledzy w innym wątku)
    Miał ktoś z Was do czynienia z czymś podobnym, bo już tracę pomysły, a dźwięk jest mocno irytujący...
    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Wracam z tematem brzęczenia cięgna wastegate. Podobno w poliftach jest montowana jakaś sprężynka naciągająca to cięgno, co ma powodować mniejsze brzęczenia. Ktoś wie coś więcej na ten temat?

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    na cięgnie na oście masz taki półksiężyc -obróć go lekko (przesuń) na zimnym - powinno przestać brzęczeć. przekręcaj aż przestanie - metoda prób i błędów
    zaznaczyłem Ci czerwoną strzałką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	872114-5001S_03.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	281923

Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. [159] blue and me głośny dzwięk sygnału dzwonka telefonu
    Utworzone przez gibson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2019, 18:51
  3. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  4. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory