Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Naprawy lakiernicze w ASO, Warszawa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie Naprawy lakiernicze w ASO, Warszawa

    Cześć,

    Chodzi o Giulię. Miałem przygodę ze szlabanem, w wyniku której powstały trzy wgniecenia na słupku przednim, prawym i pęknięcie lakieru (na aucie powłoka) W poście zdjęcia szkody. Likwidacja z AC, kontakt z bankiem, wybór jednego z rekomendowanych przez bank warsztatów (narazie nazwy nie podam, ale jest to duży, autoryzowany serwis blaharsko lakierniczy kilku marek), obsługa z AC bezgotówkowa. Oddaję auto, dostaję zastępczego opla astrę (sic!) w manualu. Po dwóch tygodniach przyjeżdżam po auto, lakier 5/5, słupek wyprostowany tak, że widać wgięcia pod światło i pod palcem zygzak. Gość z obsługi klienta przyznaje, że nie zauważył i prosi jeszcze o cierpliwość. Mijają kolejne dwa tygodnie, dostaję telefon, że auto ponownie cofnięte do lakierowania, tym razem ze zdjęciem szyby, bo złamał się lakier przy samej szybie. K*&a. Najdłuższe lakierowanie słupka na świecie. Ktoś z Was miał podobne przygody, albo ma pomysł, w jaki sposób się zachować w takiej sytuacji? Skarga do FCA? Pokornie czekać? Powoli mnie już szlag trafia, ale staram się jeszcze nie robić problemów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1317.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	261851

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jest tylko jedno ASO na Ostrobramskiej gdzie mozna oddac samochod w cudze rece. Od reszty trzymac sie z daleka. Pewnie nie miales wyboru. Mam nadzieje, ze nie o te ASO chodzi.

    Ja czekalem na lakierowanie zderzaka w kolorze RC dokladnie miesiac. Niestety biurokracja tez swoj czas zabiera. Pewnie okazalo sie, ze trzeba nan nowo zrobic kosztorys i znowu dyskutowac z ubezpieczycielem.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 11-09-2019 o 13:27
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Jest tylko jedno ASO na Ostrobramskiej gdzie mozna oddac samochod w cudze rece. Od reszty trzymac sie z daleka. Pewnie nie miales wyboru. Mam nadzieje, ze nie o te ASO chodzi.

    Ja czekalem na lakierowanie zderzaka w kolorze RC dokladnie miesiac. Niestety biurokracja tez swoj czas zabiera. Pewnie okazalo sie, ze trzeba nan nowo zrobic kosztorys i znowu dyskutowac z ubezpieczycielem.
    Zabawne, że Ostrobramska jest na liście rekomendowanych, ale pojęcia nie miałem, co mam wybrać na już, podczas rozmowy telefonicznej. Formalności trwały 3dni.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    U mnie formalnosci przy oddaniu samochodu trwaly ze dwie godziny na miejscu i tyle. Pozniej ubezpieczyciel na oslawione "P" zalaczyl mnie w kopii do calej korespondencji z warsztatem. Mialem troche ubaw bo roznica w szacunkach po obu stronach to bylo jakies 10k
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Tzn same formalności z mojej strony to była tylko kwestia zgłoszenia szkody przez telefon i po 3 dniach byłem zaproszony do warsztatu. To był pikuś. Auto zostawiłem faktycznie później, bo była kolejka, a nie było unieruchomione. Fakturę wystawili do ubezpieczyciela w kwocie 1800 netto już przy pierwszym terminie odbioru (gdybym wiedział, że tak niska będzie cena naprawy, oddałbym auto gdzie chcę). To już będzie przeszło miesiąc jak muszę popierdzielać oplem, a w tym wszystkim wał taki, że niecierpię opli! Dlatego zastanawiam się, co ja mogę i czy cokolwiek mogę z tym zrobić. Płacę ratę, a nie mam samochodu już tyle czasu i to przez taką pierdołę.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Skarzyc do FCA nie ma sensu. Ja bym raczej skarzyl sie do banku/leasingodawcy ale czym ich wystraszyc. Rezygnacją? Nie wiem jakie masz zapisy w umowie. U mnie nie ma żadnych w tym temacie. Jak cos sie bedzie dzialo to leżę i kwiczę.

    Następnym razem pytaj się co dostaniesz za samochód zastępczy. Jeśli nie taki jak Ci się podoba to niech spadają
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja polecam Ostrobramską
    Zero problemów.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ja również mam dobre doświadczenia z Ostrobramską. Wyprostowali i pomalowali wgnieciony próg w mojej maździe. Rezultaty oceniało później dwóch innych blacharzy i obaj stwierdzili, że naprawę wykonano prawidłowo.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie z bankiem (już drugiej, pierwsza była po pierwszej skopie) i dowiedziałem się, że jeżeli dojdzie do trzeciej skargi i dalej będzie przeciągnięty termin, bank przekieruje naprawę do innego warsztatu i fakturę z naprawy skieruje do pierwotnego (pewnie wybiorę Ostrobramską). Bank zdziwiony, że lakierowanie słupka (każdorazowo) zajmuje 2 tygodnie. Głupi ja, że nie zachowałem zimnej głowy i nie zorientowałem się najpierw na forum, którą blacharnię wszyscy polecają. Aż się chyba na klubową ramkę skuszę.

Podobne wątki

  1. Poprawki blacharsko-lakiernicze Warszawa
    Utworzone przez Shorty10 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 19:49
  2. remont podłogi, poprawki lakiernicze w krakowie lub okolicach
    Utworzone przez Vincento0 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 13:10
  3. poprawki lakiernicze
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 23:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory