Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: FCA performance days 2019

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    To kto jutro będzie z forum?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    To kto jutro będzie z forum?
    Ja

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Napiszcie jak było, może jakiś fotki/filmiki? Chętnie pooglądam i może w przyszłej edycji uda się dołączyć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Napiszcie jak było, może jakiś fotki/filmiki? Chętnie pooglądam i może w przyszłej edycji uda się dołączyć.
    Ja byłem i w mojej opinii FCA przeszło samego siebie. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Byłem razem z Bratem (on jako osoba towarzysząca) i naprawdę przerosło to jakiekolwiek nasze oczekiwania.
    Dużo by pisać ale powiem tylko, że jazda wersjami Veloce i Q z profesjonalnymi instruktorami to było niesamowite przeżycie, myślę, że mało który właściciel Giulii (nawet wersji 200 KM) ma świadomość ile to auto potrafi na torze...
    Co więcej nie wiedziałem, że będzie okazja przejechać się Giulią Q z Leszkiem Kuzajem - ja jako pasażer zrobiłem z Leszkiem 3 okrążenia i to były chyba najlepsze chwile w życiu spędzone w samochodzie... po prostu emocje takie, że najlepsze rollercoastery się chowają... Naprawdę polecam ! A jedyne co to ten off road niby spoko, ale dla mnie to była trochę nuda, chyba alfisti nie do końca czują klimaty jeżdżenia po wertepach - podobne opinie były innych uczestników. Ale co do zasady to była naprawde dobrze wydana kasa.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    OOOO pozdrawiam braci! Dzięki za wspólnie spędzony czas
    Było bardzo dobrze, organizacyjnie super, impreza naprawdę udana.

    Podzieleni byliśmy na 3 grupy, każda miała własny harmonogram dnia. W mojej grupie dzień zaczęliśmy od szkolenia z bezpiecznej jazdy. Trzy ćwiczenia:
    - czas reakcji i droga hamowania na śliskiej nawierzchni.
    - Nauka dociążania przodu celem lepszej skrętności auta - na przykładzie jazdy slalomem.
    - Szarpak, który destabilizuje tor jazdy - ćwiczenie zakładania kontry w nagłej sytuacji uślizgu tylnej osi.

    Następnie offroad - każdy z uczestników jeździł na łącznie 6 różnych autach po dwóch torach offroadowych. Tutaj troszkę było nudnawo, ale dla entuzjastów takiego hobby powinno być spoko.

    Po offroadzie była przerwa na lunch - catering na bardzo przyzwoitym poziomie, chyba każdy był tutaj zadowolony.

    Ostatnia aktywność to tor sportowy. Tutaj jeździliśmy za kierownicą Stelvio QV, Stelvio diesel, Giulia Veloce oraz jako co-drive z Panem Leszkiem w Giulii QV, który muszę przyznać, że fury i opon nie oszczędzał zapewniając nam wrażenia na najwyższym poziomie. Tutaj można było bardzo dużo nauczyć się od instruktorów, którzy bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania oraz udzielali cennych wskazówek podczas przejazdów.
    Nie dziwię się też, że nie dali nam poprowadzić Giulii QV, bo sam tor jest całkiem wymagający i nie wybacza błędów na RWD. Moim zdaniem w pełni uzasadniona decyzja. Szczególnie po przejechaniu się Stelvio QV, po którym wiele dało do myślenia co to znaczy 510KM na tak technicznym torze jakim jest Modlin.
    Był też turniej przejazdu okrążenia na czas. Każdy startował w Giulii Veloce.

    Ogólnie kawał dobrej roboty od FCA.

    Czas spędzony na placu do nauki bezpiecznej jazdy bezcenny. Zdecydowanie zapisuje się na pełny kurs - może ktoś z forum chętny na wspólny wyjazd? Koledzy z Giulietty, hmm?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja również jestem mega pozytywnie zaskoczony jakością tego eventu. FCA naprawdę się postarało.
    Podobnie zaskoczyła mnie cała infrastruktura toru Modlin, naprawdę jest gdzie się szkolić. Zdecydowanie będę polował na przyszłoroczną powtórkę.
    Po krótce opiszę moje spostrzeżenia:
    - część offroadowa zgodnie z przypuszczeniami nie wzbudziła we mnie ogromnych emocji ale nie było też zupełnie nudno. Fajnie było przejechać się Rubiconem i innymi grzeczniejszymi Jeepami.
    - Część sportowa. Zacząłem od dwóch w miarę spokojnych okrążeń z Leszkiem Kuzajem, który podpowiadał punkty dohamowań oraz jaką linię należy obrać. Później można było się wyjeździć w samochodach, które wymienili koledzy. Problem miałem jedynie z czasówką, ponieważ 2 razy trafiłem na kogoś wolniejszego, a raz Racechrono nie wykonało pomiaru. Ostatecznie udało się sklecić w miarę sensowne okrążenie, z którego byłem umiarkowanie zadowolony. Mimo to pozwoliło wrócić do domu z pucharem za pierwsze miejsce.
    Co drive z Kuzajem na koniec tej części był wisienką na torcie i zdecydowanie te jazdy podobały się firmie Pirelli, ponieważ opony kończyły w tempie ekspresowym. Okazało się jednak, że Kickster miał rację w swoim teście i przy dużym kącie wychylenia ESP interweniuje nawet w trybie Race.
    - Część szkoleniowa. Nie mogłem doczekać się szarpaka, ponieważ do tej pory nie miałem okazję szkolić się na czymś takim, jednak po kilku próbach już nie stanowił wielkiego wyzwania. Najbardziej podobała mi się jazda po okręgu, ponieważ nawet 159 z napędem na przód dało się 1/4 okręgu przejechać bokiem.

    Generalnie dzięki małym grupom można było się wyjeździć na każdej części. Dodatkowo instruktorzy nie robili problemu, by osoby towarzyszące również poćwiczyły w części szkoleniowej, co moim zdaniem było bardzo miłym gestem.
    Zdecydowanie planuję tam wrócić za rok!

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post

    Generalnie dzięki małym grupom można było się wyjeździć na każdej części. Dodatkowo instruktorzy nie robili problemu, by osoby towarzyszące również poćwiczyły w części szkoleniowej, co moim zdaniem było bardzo miłym gestem.
    Zdecydowanie planuję tam wrócić za rok!
    Taaa. Przez takich, jak Ty teraz będą tłumy waliły na takie wydarzenia i w dzień pojawienia się strony, wszystkie bilety wykupią

    Tutaj fajny filmik z imprezy: https://www.facebook.com/AlfaRomeoPL...type=2&theater
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 01-10-2019 o 18:56

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    OOOO pozdrawiam braci! Dzięki za wspólnie spędzony czas
    Było bardzo dobrze, organizacyjnie super, impreza naprawdę udana.

    Podzieleni byliśmy na 3 grupy, każda miała własny harmonogram dnia. W mojej grupie dzień zaczęliśmy od szkolenia z bezpiecznej jazdy. Trzy ćwiczenia:
    - czas reakcji i droga hamowania na śliskiej nawierzchni.
    - Nauka dociążania przodu celem lepszej skrętności auta - na przykładzie jazdy slalomem.
    - Szarpak, który destabilizuje tor jazdy - ćwiczenie zakładania kontry w nagłej sytuacji uślizgu tylnej osi.

    Następnie offroad - każdy z uczestników jeździł na łącznie 6 różnych autach po dwóch torach offroadowych. Tutaj troszkę było nudnawo, ale dla entuzjastów takiego hobby powinno być spoko.

    Po offroadzie była przerwa na lunch - catering na bardzo przyzwoitym poziomie, chyba każdy był tutaj zadowolony.

    Ostatnia aktywność to tor sportowy. Tutaj jeździliśmy za kierownicą Stelvio QV, Stelvio diesel, Giulia Veloce oraz jako co-drive z Panem Leszkiem w Giulii QV, który muszę przyznać, że fury i opon nie oszczędzał zapewniając nam wrażenia na najwyższym poziomie. Tutaj można było bardzo dużo nauczyć się od instruktorów, którzy bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania oraz udzielali cennych wskazówek podczas przejazdów.
    Nie dziwię się też, że nie dali nam poprowadzić Giulii QV, bo sam tor jest całkiem wymagający i nie wybacza błędów na RWD. Moim zdaniem w pełni uzasadniona decyzja. Szczególnie po przejechaniu się Stelvio QV, po którym wiele dało do myślenia co to znaczy 510KM na tak technicznym torze jakim jest Modlin.
    Był też turniej przejazdu okrążenia na czas. Każdy startował w Giulii Veloce.

    Ogólnie kawał dobrej roboty od FCA.

    Czas spędzony na placu do nauki bezpiecznej jazdy bezcenny. Zdecydowanie zapisuje się na pełny kurs - może ktoś z forum chętny na wspólny wyjazd? Koledzy z Giulietty, hmm?
    Również pozdrawiam ! Dodatkowym plusem jest to, że można spotkać naprawdę wielu super ludzi, miłośników dobrej motoryzacji

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Również jestem zachwycony imprezą. Pierwszy raz na torze, było jedwabiście!

    Najpierw miałem off road, ciekawe choć nuda w porównaniu z kolejnym etapem - jazdami na torze szkoda że tak krótko ale trochę można było pojeździć. Na końcu doskonalenie techniki jazdy, jazda po mokrym okręgu i szarpak bardzo fajne, hamowanie na mokrym i slalom ciut mniej. Co do ostatniej części - powinni tego uczyć na kursie prawa jazdy... Dla każdego coś fajnego plus dobrze połączone z gamą modelową FCA.

    Leszek Kuzaj na żywo bardzo fajny gość - pozdrawiam jeśli jakimś cudem to czyta! Widać że sam jest zajarany najnowszymi modelami AR, bo w końcu jeżdżą jak na AR przystało! Mówił że Giulia Q to jego ulubione auto teraz.

    Szkoda że Giulią Q nie można było przejechać się samemu Stelvio Q dało namiastkę tego uczucia.

    Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wyglądało to jest wideo z edycji dla dziennikarzy, było prawie tak samo, pomijając parę szczegółów oraz to że w tym roku nie było np Fiatów (124 Spider podobno wycofany niedawno ze sprzedaży... a szkoda :/):
    https://www.youtube.com/watch?v=wyIShREcmhw

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Nowy filmik od FCA: https://youtu.be/LYIk9v1rH9U

Podobne wątki

  1. Włoska Wiosna 2019??
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-07-2020, 08:24
  2. SummerCarsParty 2019
    Utworzone przez Bllondas w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 14:40
  3. [159] SummerCarsParty 2019
    Utworzone przez Bllondas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 14:38
  4. [Zapowiedź] Haromonogram Track Days na Torze Poznań 2012
    Utworzone przez rafter w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 11:55
  5. [156] Klocki FERODO DS Performance na tył
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory