Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Temat: Wymiana radaru za używany

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dzięki wielkie, czyli kalibracja to ważna sprawa ale z tego artykułu wynika tylko że to raczej sprawa mechanicznej regulacji na śrubach przy radarze tak aby uzyskać prawidłowe ustawienie radaru (nie wynika bezpośrednio z tego artykułu że coś przeprogramywują, nie jestem tu pewien - poza fotką z napieciem aku/przebiegiem/kątami przesunięcia czujnika (odczyt z OBD albo jakieś bezpośrednie wpięcie pod radar tego urządzenia czy może jakieś kąty wyznaczone pomiarami laserowymi?) i enigmatyczną informacją że oprogramowanie wyświetala dalsze instrukcje dla danego auta nie napisali jasno że coś da się też częściowo skalibrować w samym radarze poprzez wgranie korekt).
    Napisz proszę jak coś jeszcze wiesz, myślę że temat interesujący dla wielu osób - bo jedni kupują rozbitki, innych trafi to nieszczęście i trzeba się orientować w temacie.

    pierwsza sprawa ciekawe czy w ASO mają taki sprzęt? śmiem wątpić - jak u mnie zrzucali zderzak (auto przyszło z Włoch z dziubniętym grillem i był wymieniany - nie robili kalibracji). druga sprawa to czy zrobią to dobrze i przestrzegają procedury, bo mając doświadczenia z tym np jak przestrzegają wytycznych w service newsach (np po upgradzie radia w autach które nie miały firmwaru 072+ jest 6 kompów do zaktualizowania, a oni że nie trzeba, wymusiłem, wgrało się 5, jeden wgrywa niby OK ale się nie zapamiętuje, sprawa do TESEO, a Ci zaś że nie trzeba i gadaj z takimi) albo że nie czytają eLearna i np próbują podważać elementy niedemontowalne z zewnątrz (u mnie podziubali panel wokół drążka zmiany biegów, oddali auto, reklamacja, musieli wymieniać na nowy) albo łamią zatrzaski montażowe (u mnie pokleili a resztki starych spinek latały pod tunelem) to mam spore wątpliwości czy będzie to rzetelnie zrobione.

    pozostaje temat otwarty czy i co ze starego radaru np uszkodzonego mechanicznie do innego używanego trzeba przełożyć żeby zagadało na tyle aby nie czepiał się o VIN i po zrobieniu kalibracji będzie można jeździć ze 100% pewnym radarem.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-09-2019 o 11:09
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - więcej wiary w zmiany, choć są one powolne ale są. W Warszawie posiadają i wykonują kalibrację. U mnie po wymianie szyby kalibrowali kamerę, wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 19-09-2019 o 17:11

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    podalem pare przykladow dlaczego mam bardzo ograniczone zaaufabie do ASO, a bylo tego wiecej w przeszlosci. przepytam ASO w BB, bede u nich za jakis czas na kampanii 8242 i wymianie oleju, zapytam tez czemu nie robili kalibracji po zdjeciu zderzaka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    podalem pare przykladow dlaczego mam bardzo ograniczone zaaufabie do ASO, a bylo tego wiecej w przeszlosci. przepytam ASO w BB, bede u nich za jakis czas na kampanii 8242 i wymianie oleju, zapytam tez czemu nie robili kalibracji po zdjeciu zderzaka.
    Radar nie siedzi w zderzaku z przodu z tylu nie trzeba kalibrowac te co sa w zderzaku.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    thx - faktycznie z zewnatrz bez grzebania przy tym wydawalo sie ze ten z przodu jest mocowany do kratki zderzaka, ale teraz sprawdzilem i kratka z "szybka" rusza sie niezaleznie od calej reszty puszki, a ta jest przymocowana jest do konstrukcji auta.no to przynajmniej wiem zeby nie ganic ASO za brak (niepotrzebnej) kalibracji po zdjeciu zderzaka - zasugerowalem sie jednym z poprzednich postow gdzie kalibracje sie robi po ruszeniu zderzaka - jednak to dotyczylo innego modelu/marki.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-09-2019 o 12:12
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Nic więcej nie wiem niestety.
    A o jaki radar chodzi w tyle.. o BLIND SPOT?

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    gwoli jasności- badałem kwestię radaru - nie jest on mocowany do ŻADNEJ kratki zderzaka- kratka ta służy za jego osłonę- do mocowania radaru służy stelaż w kształcie litery L przykręcony do belki przedniej poprzecznej a sam radar jest montowany nw wcisk w takie gumowe kołki - dlatego tak łatwo ulega on uszkodzeniu

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pierwsza sprawa ciekawe czy w ASO mają taki sprzęt? śmiem wątpić - jak u mnie zrzucali zderzak (auto przyszło z Włoch z dziubniętym grillem i był wymieniany - nie robili kalibracji).
    Kilka lat temu (może 5-7) jak miałem Audi to też nie każdy serwis miał odpowiedni sprzęt. Czekało się tygodnie, żeby zrobić kalibrację, bo jeździł po salonach.
    Nie wiem jak jest teraz, bo w sumie radar jest coraz popularniejszą opcją, więc pewnie sprzętu też więcej.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Witajcie. Mam problem. Chyba pogrzebałem trochę w ustawieniach i przestał mi działać radar w Stelvio. Pomóżcie! Jak go aktywować! Gdyby ktoś był chętny i opisał mi całą procedurę, to z góry dziękuję. Gdy odebrałem auto to ostrzegał mnie, gdy zbliżałem się do poprzedzającego auta (sygnalizacja i napis na wyświetlaczu) i hamował. No i kurna pogrzebałem pewnie i teraz nie działa!

Podobne wątki

  1. Zaślepka radaru, gdzie można kupić?
    Utworzone przez PolAlfaStelvio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2019, 18:53
  2. [GTV] Używany silnik 2.0 JTS
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 13:30
  3. [145] Wymiana termostatu - jaki, używany/nowy?
    Utworzone przez kuba321123 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 11:51
  4. Wariator używany
    Utworzone przez darek2116 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 14:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory