Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64

Temat: Wymiana radaru za używany

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2,0 200 KM Alfa Romeo 159 1,9 jtdm 120 KM Alfa Romeo 156 1,6 16V Twin Spark 120 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Gdybyś nie zamontował radaru samochód też by "jeździł i zachowywał się normalnie". To już taniej nie montować radaru i wyłączyć jego obsługę w MES - przynajmniej żadne kontrolki się nie palą. Jak pisałem w innym wątku - nowy radar w ASO można kupić za 2400 brutto.
    Nie, no widzisz, jak nie miałem zamontowanego radaru , to świeciła się tylko ta mała kontrolka między zegarami. I masz rację samochód zachowywał się również normalnie. Natomiast nie można jej było wyłączyć żadnym MESem. Podobnie jak też inspekcji oleju. Wiem, prawdopodobnie będę musiał z tym pojechać do Alfy, ale uważam, że nie powinno być to konieczne. Każdy elektryk powinien moc to zrobić.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Alfa Zobacz post
    Każdy elektryk powinien moc to zrobić.
    I oprócz plagi kradzieży katalizatorów mielibyśmy plagę kradzieży radarów? Nie, dziękuję. Cena nowego radaru w ASO powinna zostać "urealniona".
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 07-08-2020 o 05:41

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    I oprócz plagi kradzieży katalizatorów mielibyśmy plagę kradzieży radarów? Nie, dziękuję. Cena nowego radaru w ASO powinna zostać "urealniona".
    W pełni się z zgadzam z [MENTION=85737]woockush[/MENTION], bo po pierwsze personalizacja elementów pojazdu ogranicza kradzieże i szemrany handel a przecież nie chcemy by nasze Alfy były kradzione na części...
    po drugie, jak grzebiesz i drutujesz w poduszkach powietrznych to w razie wypadku w skrajnej sytuacji co najwyżej zabijesz siebie lub swojego pasażera a jak zaczynasz grzebać w radarze to możesz zabić siebie i jeszcze kilku niewinnych użytkowników drogi.

    Odrębną kwestią są oczywiście wysokie ceny nowych części w ASO, no ale to temat na odrębną dyskusję...

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    W pełni się z zgadzam z [MENTION=85737]woockush[/MENTION], bo po pierwsze personalizacja elementów pojazdu ogranicza kradzieże i szemrany handel a przecież nie chcemy by nasze Alfy były kradzione na części...
    po drugie, jak grzebiesz i drutujesz w poduszkach powietrznych to w razie wypadku w skrajnej sytuacji co najwyżej zabijesz siebie lub swojego pasażera a jak zaczynasz grzebać w radarze to możesz zabić siebie i jeszcze kilku niewinnych użytkowników drogi.

    Odrębną kwestią są oczywiście wysokie ceny nowych części w ASO, no ale to temat na odrębną dyskusję...
    Jeśli nowy radar z ASO kosztuje faktycznie 2400 no to znów nie jest cena kosmos jak za taką część..

  5. #55
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Alfa Zobacz post
    Nie, no widzisz, jak nie miałem zamontowanego radaru , to świeciła się tylko ta mała kontrolka między zegarami. I masz rację samochód zachowywał się również normalnie. Natomiast nie można jej było wyłączyć żadnym MESem. Podobnie jak też inspekcji oleju. Wiem, prawdopodobnie będę musiał z tym pojechać do Alfy, ale uważam, że nie powinno być to konieczne. Każdy elektryk powinien moc to zrobić.
    Wszystkie systemy odpowiedzialne a bezpieczeństwo powinny być NOWE - nie regenerowane , naprawiane etc- oczywiście pozostaje kwestia ceny stąd wiele ofert regeneracji poduszek pasów etc. Z elektroniką powinna byc tak jak np robi grupa VAG- za opłata po przedstawienie rachunku legalności pochodzenie z np radarów jest ściągana "ochrona komponentu"

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    ZA dwa komplet 2400 ale to po dużych zniżkach tak 3000zl

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2,0 200 KM Alfa Romeo 159 1,9 jtdm 120 KM Alfa Romeo 156 1,6 16V Twin Spark 120 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wszystkie systemy odpowiedzialne a bezpieczeństwo powinny być NOWE - nie regenerowane , naprawiane etc- oczywiście pozostaje kwestia ceny stąd wiele ofert regeneracji poduszek pasów etc. Z elektroniką powinna byc tak jak np robi grupa VAG- za opłata po przedstawienie rachunku legalności pochodzenie z np radarów jest ściągana "ochrona komponentu"
    Czyli nieważne, czy coś działa czy nie działa. Po prostu ma być nowe... Koń by się uśmiał. Ciekawe, czy w starszych autach też tak powinno być robione ? A co do aut VAG. Coś mi się kojarzy, że pewna marka tej grupy nakręciła takich lodów, że aż musiała płacić krociowe kary. Tak, że dajmy spokój. Idąc tym tokiem rozumowania, to sztućce też zawsze powinny być nowe. A potem pływać w oceanie ? Nie dajmy się zwariować. Taki radar to nie jest żaden szczyt techniki. Płacisz tylko za znaczek AR. Nie wierzysz? Sprawdz na Allegro radar do VW B5. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje. I zwróć uwagę, że jest to dokładnie taki sam radar jak do Giulii. Producentem jest Bosch i ma taki sam symbol.Tylko ma naklejkę i software Alfy. I łup !!! CENA !!! Zastanów się. Za 5 lat przyznasz mi rację. Tylko po co czekać 5 lat ?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Mam merca 2008 i jest ochrona komponentu. Zmieniony moduł srs, błąd poduszek bo niezgodny vin. Nie chcesz wiedzieć, jak trudno znaleźć kogoś kto to ogarnie. A to 12 letnie auto i to nie tak niszowej marki. Nie łudziłbym się, ze ktoś obecnie do giulia to ogarnie. Ochrona komponentu jest już od ponad dekady i nie wiem co cie tak dziwi. Obecnie pozostaje kupienie nowego radaru i tyle.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie dalej jak miesiąc temu oglądałem SUV-a szykowanego do sprzedaży. Wszystkie wszywki na pasach bezpieczeństwa powycinane (pozostały białe fragmenty przy szwach), moduły elementów elektronicznych (sterowniki poduszek, akcelerometry, radio, pirotechniczne napinacze, poduszki, itp.) wszystkie miały pousuwane naklejki z numerami i kodami kreskowymi mogące posłużyć do identyfikacji. Przypadek?... nie sądzę

    Dodatkowo okazało się, że 2 poduszki były wystrzelone ale to można było stwierdzić, dopiero po zdemontowaniu...

    Dlatego jestem za ograniczeniem handu takimi częściami (nawet kosztem ceny) bo nie chcę by moje pojazdy stały się dawcami podzespołów.

    Po prostu, decydując się na kupno uszkodzonego pojazdu, trzeba wkalkulowywać w koszt naprawy konieczność kupowania pewnych podzespołów jako nowych elementów, dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników.

  10. #60
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Alfa Zobacz post
    Czyli nieważne, czy coś działa czy nie działa. Po prostu ma być nowe... Koń by się uśmiał. Ciekawe, czy w starszych autach też tak powinno być robione ? A co do aut VAG. Coś mi się kojarzy, że pewna marka tej grupy nakręciła takich lodów, że aż musiała płacić krociowe kary. Tak, że dajmy spokój. Idąc tym tokiem rozumowania, to sztućce też zawsze powinny być nowe. A potem pływać w oceanie ? Nie dajmy się zwariować. Taki radar to nie jest żaden szczyt techniki. Płacisz tylko za znaczek AR. Nie wierzysz? Sprawdz na Allegro radar do VW B5. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje. I zwróć uwagę, że jest to dokładnie taki sam radar jak do Giulii. Producentem jest Bosch i ma taki sam symbol.Tylko ma naklejkę i software Alfy. I łup !!! CENA !!! Zastanów się. Za 5 lat przyznasz mi rację. Tylko po co czekać 5 lat ?
    Problem jest taki że patrzysz tylko przez pryzmat kosztów i kasy- to są elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Twoje i twojej rodziny oraz innych użytkowników - nigdy nie będziesz maił pewności jak tego typu elektroniczny element będzie działa - co jak się taki używany radar nagle wyłączy i doprowadzisz do wypadku?
    Dlatego za handel używanymi gratami typu poduszki napinacze elementy aktywnego bezpieczeństwa powinny być srogie kary a szczególnie tego typu ogłoszenia jak regeneracje poduszek i innych tego typu rzeczy- to kryminał w czystej postaci którego dziwnym trafem nie ściga się w tym kraju.
    tego ty części maja charakter jednorazowy i tyle.
    Też kupiłem Stelvio w USA z uszkodzeniami i wszystkie elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo pośrednio czy bezpośrednio kupiłem i montowałem w ASO. Tak mogę być dla wielu dziwakiem ale tu nie ma miejsca na oszczędności i wiesz co Ci powiem wyszło niewiele więcej jak za używki po jakiś regeneracjach naprawach "usprawnieniach" z Allegro.
    opłaca sie regenerować pas za 500 pln gdy nowy to 900 pln?
    Trzeba mieć świadomość że nowoczesne auta maja tej elektroniki sporo i to kosztuje - zasada prosta nie stać mnie nie tykam takiego auta inie jęczę że drogo.
    tu akurat [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] ma rację- tak wygląda rynek sprowadzanych 95% aut niestety- póki za taki proceder nie będzie ogromnych kar tak to nadal będzie wyglądać.
    Jeszcze jest inna sprawa- my patrzymy przez pryzmat bezpieczeństwa inni nie tylko cena - o zgrozo wielu to zupełnie nie przeszkadza że nie ma poduszek auto ma 4 ślady i jest pospawane z 2 części.

Podobne wątki

  1. Zaślepka radaru, gdzie można kupić?
    Utworzone przez PolAlfaStelvio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2019, 18:53
  2. [GTV] Używany silnik 2.0 JTS
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 13:30
  3. [145] Wymiana termostatu - jaki, używany/nowy?
    Utworzone przez kuba321123 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 11:51
  4. Wariator używany
    Utworzone przez darek2116 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 14:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory