Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Wymiana radaru za używany

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie Wymiana radaru za używany

    Próbowałem znaleźć związanego z tym tematem wątka, ale bezskutecznie - więc o ile jest, to przepraszam za duplikat.
    Taka sytuacja - kolega z Giulią miał "spotkanie" z zającem i potrebna mu wymiana radaru w przednim grilu. Nowy kosztuje pokaźną kwotę więc zdecydował się na zakup używki. Po podłączeniu nie działa - błąd że jest wyłączony. Podjechał więc do ASO, żeby go połączyć z komputerem auta. Ale okazało się, że nowy radar, gdy się podłączy pierwszy raz do auta, wgra sobie do pamięci jego numer VIN. I nie można go skasować - przynajmniej w ASO nie wiedzą jak - więc teoretycznie nie można go użyć w żadnym innym aucie.
    Pytanie - ogarniał ktoś dany temat? Wie może jak "zresetować" radar/usunąć z niego poprzedni VIN żeby można go było znowu użyć?
    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez MikeCZ ; 15-09-2019 o 10:41
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Czyli ma ochronę komponentu, temat jeszcze nieogarnięty
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 15-09-2019 o 16:36

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Próbowałem znaleźć związanego z tym tematem wątka, ale bezskutecznie - więc o ile jest, to przepraszam za duplikat.
    Taka sytuacja - kolega z Giulią miał "spotkanie" z zającem i potrebna mu wymiana radaru w przednim grilu. Nowy kosztuje pokaźną kwotę więc zdecydował się na zakup używki. Po podłączeniu nie działa - błąd że jest wyłączony. Podjechał więc do ASO, żeby go połączyć z komputerem auta. Ale okazało się, że nowy radar, gdy się podłączy pierwszy raz do auta, wgra sobie do pamięci jego numer VIN. I nie można go skasować - przynajmniej w ASO nie wiedzą jak - więc teoretycznie nie można go użyć w żadnym innym aucie.
    Pytanie - ogarniał ktoś dany temat? Wie może jak "zresetować" radar/usunąć z niego poprzedni VIN żeby można go było znowu użyć?
    Dzięki!
    JESZCZE NIKT TEGO NIE POTRAFI tylko nowy i zakodowac w serwisie. chodzi o kalibracje

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Za świeży temat! Nówka i serwis....

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    a starego nie da się podreperować? mam na myśli stare bebechy a tylko szybka/obudowa z dawcy?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Niestety stary cały jest połamany więc nieda radę go uratować.
    Dzięki wszystkim za info.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Niestety stary cały jest połamany więc nieda radę go uratować.
    Dzięki wszystkim za info.
    Można spróbować odszukać kości pamięci, zrobić zrzut ze starej kości i wgrać do nowej. Poznałem kiedyś człowieka, co robił takie rzeczy w BMW, w niektórych kościach pamięci bez problemu odszukiwał numer VIN i podmieniał odpowiednie wartości i niekiedy to działało. To tylko trop do zbadania, bo jest tutaj sporo trudności.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Można spróbować odszukać kości pamięci, zrobić zrzut ze starej kości i wgrać do nowej. Poznałem kiedyś człowieka, co robił takie rzeczy w BMW, w niektórych kościach pamięci bez problemu odszukiwał numer VIN i podmieniał odpowiednie wartości i niekiedy to działało. To tylko trop do zbadania, bo jest tutaj sporo trudności.
    Kiedyś słyszałem jak sąsiad dla sąsiada zrobił po co to pisać aby pisać wystarczy przeczytać kilka postów wyżej.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    ... po co to pisać aby pisać...
    Ten komentarz to raczej sobie powinieneś zadedydować...
    Przecież kolega [MENTION=680]jahu[/MENTION] wyraźnie napisał, że podsuwa tylko trop do zbadania. Na miejscu zainteresowanego chętnie skorzystałbym z każdej podpowiedzi dającej chociaż cień szansy, po wydaniu niemałej pewnie kasy na cześć, która aktualnie może spełniać tylko funkcję ozdoby albo atrapy.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tez bym obczajal czy nie da sie przelozyc chocby eproma czy procka, nawet jak plytka jest uszkodzona w ori to moze te komponenty sa ok?. czy to bedzie dzialac dobrze nie wiem, ale skoro juz jest drugi kupiony uzywany radar to za niewielki koszt czasowy i finansowy mozna podjac probe pokombinowania u jakiegos ekektrobika
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zaślepka radaru, gdzie można kupić?
    Utworzone przez PolAlfaStelvio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2019, 18:53
  2. [GTV] Używany silnik 2.0 JTS
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 13:30
  3. [145] Wymiana termostatu - jaki, używany/nowy?
    Utworzone przez kuba321123 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 11:51
  4. Wariator używany
    Utworzone przez darek2116 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 14:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory