Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: 2 przegląd

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Czy ktoś z Warszawy pytał o wycenę u Szuby? szuba.com.pl

    Można też wyszukać w google maps CNS Tadeusz Szuba

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Problem jest taki, że płyn w zbiorniczku może mieć parametry w normie, ale już ten co znajduje się w zacisku i przy nim niekoniecznie. Zarówno w Stelvio jak i Giulii hamulce są ustawione na 80% skuteczności przedniej osi względem tylnej (w mojej ocenie tył powinien mocniej hamować) i w związku z tym przód się nagrzewa niesamowicie. Ja w Stelvio wymieniałem klocki i płyn po 16.000km.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Robiłem właśnie 2 przegląd w ASO w BB
    Zrobiono następujące sprawy:
    Wymiana olej,filtr,filtr kabinowy (filtry i olej kupiłem wcześniej w sklepie ASO)
    Nowa śruba spustowa oleju
    Sprawdzenie filtra powietrza (wymieniany był 13tyś km temu, został)
    Wymiana klocków hamulcowych przód i płynu hamulcowego (klocki kupiłem wcześniej w ASO)
    Dolewka mała płynu chłodniczego
    Naładowanie aku (zostawili auto na noc a rano do odbioru)
    Ozonowanie
    Koszt roboty + płyn hamulcowy + śruba spustowa 557zł.
    Do tego wcześniej kupiłem olej/filtry (nie pamiętam ile to kosztował, chyba 20% rabat dali) i klocki na 330mm tarcze (to akurat w Pol-car za ok 420zł)

    A ponad-to z gwarancyjnych rzeczy dokończyli temat klapy bagażnika (teraz nie tylko mocno się otwiera ale dohamowuje na ostatnim etapie), oraz wymienili mi podłokietnik na nowy (oryginalny się odgniótł pod łokciem po roku użytkowania, dopiero teraz zdecydowałem się wymienić). Updatów dla mojego auta podobno nie było żadnych (ostatni raz updatowane kampania 8242 - BCM)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Robiłem właśnie 2 przegląd w ASO w BB
    Zrobiono następujące sprawy:
    Wymiana olej,filtr,filtr kabinowy (filtry i olej kupiłem wcześniej w sklepie ASO)
    Nowa śruba spustowa oleju
    Sprawdzenie filtra powietrza (wymieniany był 13tyś km temu, został)
    Wymiana klocków hamulcowych przód i płynu hamulcowego (klocki kupiłem wcześniej w ASO)
    Dolewka mała płynu chłodniczego
    Naładowanie aku (zostawili auto na noc a rano do odbioru)
    Ozonowanie
    Koszt roboty + płyn hamulcowy + śruba spustowa 557zł.
    Do tego wcześniej kupiłem olej/filtry (nie pamiętam ile to kosztował, chyba 20% rabat dali) i klocki na 330mm tarcze (to akurat w Pol-car za ok 420zł)

    A ponad-to z gwarancyjnych rzeczy dokończyli temat klapy bagażnika (teraz nie tylko mocno się otwiera ale dohamowuje na ostatnim etapie), oraz wymienili mi podłokietnik na nowy (oryginalny się odgniótł pod łokciem po roku użytkowania, dopiero teraz zdecydowałem się wymienić). Updatów dla mojego auta podobno nie było żadnych (ostatni raz updatowane kampania 8242 - BCM)
    Chce Ci się tak bawić w samodzielny zakup części/oleju/filtrów skoro i tak kupujesz w sklepach ASO? Ile na tym zaoszczędzisz? Może 100 zł, a czasu stracisz na tym za 200 :-)
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 15-05-2020 o 19:41
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Chce Ci się tak bawić w samodzielny zakup części/oleju/filtrów skoro i tak kupujesz w sklepach ASO? Ile na tym zaoszczędzisz? Może 100 zł, a czasu stracisz na tym za 200 :-)
    ale w ASO mam taki sam rabat, nie o to chodziło, wcześniej nie kupowałem nigdy. Po prostu, jak był lockdown we włoszech to brakowało niektórych części i transporty były wstrzymane - nie wiadomo było kiedy ruszą a ja wiedziałem że w maju muszę (i chcę) zrobić przegląd, tak więc przy okazji zakupów dla klientów na retrofity (obudowy pod manetki, przyciski ACC/Race) po prostu sobie kupiłem oleje/filtry.

    A w ogóle nawet gdyby, to co, chyba moja sprawa?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Pytanie do kolegów o koszt 3 przeglądu , zostało mi 20 dni , a czujnik jakości oleju od 3 dni się odzywa i domaga zmiany.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Przegląd
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2019, 04:36
  2. [Giulia] Przegląd po 30 tys
    Utworzone przez szopp w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2018, 00:12
  3. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  4. [MiTo] Przegląd zimowy w ASO
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 13:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory