Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: problem z niedziałającym kluczykiem

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam,

    zauważyłem problem z kluczykiem zapasowym raz działa raz nie -jak położę w tunelu środkowym co 2 naciśnięcie uruchamia zapłon
    Auto nowe ma miesiąc
    Czyżby bateria ?
    Czy ten tunel środkowy ładuje indukcyjnie ?
    Czy gwarancja obejmuje baterie ?
    Pozdrawiam
    Niektóre pytania mnie zadziwiają nadal ........................ zamiast wymienić baterie to cv piszesz

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jeszcze Cię wiele zdziwi. Uważam, że kluczyk jest pancerny dwa razy wyprałem go w dżinsach 40 stopni po 50 minut i działa (zdarzyło mi się to 3kkm od domu z jednym kluczykiem). Baterię wymieniam co roku tak w zasadniczym jak i zapasowym - tak na wszelki wypadek.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam,

    zauważyłem problem z kluczykiem zapasowym raz działa raz nie -jak położę w tunelu środkowym co 2 naciśnięcie uruchamia zapłon
    Auto nowe ma miesiąc
    Czyżby bateria ?
    Czy ten tunel środkowy ładuje indukcyjnie ?
    Czy gwarancja obejmuje baterie ?
    Pozdrawiam
    Zacznij od wymiany baterii. Przecież to podstawa, kosztuje parę złotych i nie trzeba mieć do tego potwierdzenia z forum.
    Bateria to jest bateria a nie akumulator i nic się indukcyjnie nie ładuje. Na tunelu środkowym jest coś w rodzaju odbiornika RFID, który powinien działać w razie padu pilota/baterii.
    O gwarancji pomyślisz, jak ci pilot rozładuje ze 3 baterie w krótkim czasie i nie, to nie bateria będzie na gwarancji ale pilot.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Niektóre pytania mnie zadziwiają nadal ........................ zamiast wymienić baterie to cv piszesz
    Zrób dwa kroki w tył, spójrz na odpowiedź [MENTION=82918]MietasM[/MENTION] i zobacz, że da się kulturalnie pomóc jednocześnie nie zrażając do siebie wszystkich dookoła

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Kulturalnie zapytałem, dla jednych to oczywista oczywistość dla mnie nie. Auto mam miesiąc i się go powoli uczę.
    Nie jestem mechanikiem / elektrykiem.... Wiec nie wiem co to refid ... Wyglada jak Ladowarka indukcyjna wiec zapytałem... kończyłem AWF wiec technicznie jestem noga

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Mechanikiem nie jesteś ale kartą zbliżeniową pewnie nie raz płaciłeś w sklepie, albo otwierałeś zamek lub domofon breloczkiem. W karcie płatniczej nie ma żadnej baterii. To jest właśnie RFID w największym skrócie. Podobnie działa to w samochodzie na konsoli środkowej.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie - dajcie na luz- nie każdy wie jak coś działa i na jakich zasadach -nikt z nas nie ma wiedzy we wszystkich dziedzinach ale to nie powód żeby docierać pytającego. weisz napisz nie wiesz lepiej nie pisać.
    tak na poważnie może troszkę mylić symbol w schowku sugerując że kluczyk ładowany jest indukcyjnie jak go tam położymy.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] - ja osobiście rozumiem, że mogą być osoby o umiejętnościach technicznych lub humaniści i tym drugim ciężko jest operować np: kluczem dynamometrycznym. Ale aby było wygodnie humanistom i technicznym napisano instrukcję użytkowania lub jak kto woli obsługi samochodu. U mnie w instrukcji od strony 18 do 21 jest opisane wszystko co dotyczy kluczyka. Ja bardzo doceniam forum, gdyż podejmuje wiele cennych tematów nie opisanych w instrukcjach. I tylko o to chodzi lub może aż tyle.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    spoko masz rację, ale bądźmy szczerzy- zawsze wertujesz instrukcję ? Masę tu jest pytań na które odp jest podana w instrukcjach. w Kwestii kluczyka niemal 90% co widzi to oznaczenie w schowku pyta czy kluczyk jest indukcyjny- ani słowa nie ma o tym w instrukcji. no to się chłopisko zapytał- to pojechano po nim.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez corneli1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2018, 11:37
  2. [159] Problem z kluczykiem;-(
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 13:22
  3. [159] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez artur73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 13:40
  4. [MiTo] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez szpilberg w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 10:23
  5. Problem z kluczykiem
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory