Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: problem z niedziałającym kluczykiem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    giulia 2.0
    Postów
    18

    Domyślnie problem z niedziałającym kluczykiem

    Od jakiegoś czasu, tak około 2 tygodnie, zdarza mi się problem z kluczykiem. Tzn. Przyciski nie otwierają, lub nie zamykają auta. Jak wydarzy się taka "niemoc" muszę otwierać/zamykać mechanicznie, zazwyczaj po takiej przygodzie także nie wykrywa kluczyka dopóki nie włożę go w centralny schowek. Później jest ok, na kilka kolejnych otwarć/zamknięć.
    Zmieniłem kluczyk na zapasowy - to samo.
    Jest jakaś procedura resetowania/programowania która można samemu wykonać?
    Rocznikowo, auto z 2016.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    a próbowałeś wymienić baterię?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja też mam 2016 i kilka dni temu byłem zmuszony wymienić baterię - zaczął pokazywać komunikat, że nie rozpoznano kluczyka w pojeździe czy jakoś podobnie. Wymieniłem i wszystko jest znowu ok.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jest jeszcze taka sprawa że jak w kieszeni masz dużo gratów typu klucze, portfel (monety/karty), telefon, to są problemy zarówno z otwieraniem bezkluczykowym jak i wykryciem kluczyka w środku. teraz nosze po prostu tak że w lewej kieszeni spodni mam kluczyk na dole, portfel wyzej a reszta (klucze/komórka) w prawej - zero problemów od roku a wcześniej były co chwilę (nawet w ASO się skarżyłem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U mnie ewidentnie była wina baterii - kładłem na konsoli środkowej i system go nie wykrywał. Po wymianie wróciło wszystko do normy. Ale nie mam pretensji do kluczyka, stał w końcu 1,5 roku przed zakupem, potem prawie 2 lata użytkowania u mnie. A pewnie działa inaczej niż zwykły pilot, który wysyła sygnał tylko w momencie wciśnięcia przycisku.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał gal001 Zobacz post
    Od jakiegoś czasu, tak około 2 tygodnie, zdarza mi się problem z kluczykiem. Tzn. Przyciski nie otwierają, lub nie zamykają auta. Jak wydarzy się taka "niemoc" muszę otwierać/zamykać mechanicznie, zazwyczaj po takiej przygodzie także nie wykrywa kluczyka dopóki nie włożę go w centralny schowek. Później jest ok, na kilka kolejnych otwarć/zamknięć.
    Zmieniłem kluczyk na zapasowy - to samo.
    Jest jakaś procedura resetowania/programowania która można samemu wykonać?
    Rocznikowo, auto z 2016.
    Zacznij od baterii.

    W zeszłym tygodniu gdy wsiadłem do auta system krzyknął że nie wykrywa kluczyka. Wyciągnąłem go z kieszeni i auto odpaliło. Na drugi dzień rano auto nie reagowało na przyciski pilota (mam wyłączony keyless) ale po jakiś 30 minutach udało się otworzyć drzwi.


    Wymieniłem baterię w kluczyku i problemu nie ma. Rocznik 2016.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    lewej kieszeni spodni mam kluczyk na dole, portfel wyzej a reszta (klucze/komórka) w prawej - zero problemów
    Mam dokładnie taką samą konfigurację i 0 problemów

    W mojej poprzedniej Super jednak po ok roku były czasem problemy z rozpoznawaniem kluczyka przy podchodzeniu. Musiałem otwierać z przycisku. Nie było komunikatu o słabej baterii. Nie wymieniałem jednak baterii bo sprzedałem wcześniej samochód. W Veloce w grudniu będzie już 2 lata bez wymiany baterii (a w ogóle dużo więcej bo stała w salonie i 0 problemów a samochód używany codziennie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    giulia 2.0
    Postów
    18

    Domyślnie

    winna była bateria...
    Zmyliło mnie że zapasowy takie same objawy dawał. A jednak to absolutnie nic powaznego. BTW: wymiana baterii banalnie prosta.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Kluczyk od Giulii jest "pancerny". w moim przypadku przeszedł już dwukrotnie pranie w programie "Jeans". Baterie winno wymieniać się co 1,5 roku.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    453

    Domyślnie

    Witam,

    zauważyłem problem z kluczykiem zapasowym raz działa raz nie -jak położę w tunelu środkowym co 2 naciśnięcie uruchamia zapłon
    Auto nowe ma miesiąc
    Czyżby bateria ?
    Czy ten tunel środkowy ładuje indukcyjnie ?
    Czy gwarancja obejmuje baterie ?
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez corneli1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2018, 11:37
  2. [159] Problem z kluczykiem;-(
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 13:22
  3. [159] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez artur73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 13:40
  4. [MiTo] Problem z kluczykiem
    Utworzone przez szpilberg w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 10:23
  5. Problem z kluczykiem
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory