Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: PROWADZENIE sie alfy a Run flaty

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    2.4 to raczej nie PSI

    Przy czym 2.4 i 2.6 to jak było lato i na rozgrzanych. Obecnie mam 2.2 i 2.4 Czyli dokładnie jak podaje instrukcja.

    Serio mam spuszczać powietrze żeby się nie dostało zawieszeniu? To absurd Taki sam jak pompowanie więcej żeby spalić 0.1l na 100km mniej
    poczekaj 200-300 tyś km to zobaczysz różnicę, poza tym największa różnica jest w komforcie, szczególnie że runflat'y nie grzeszą tym aspektem.

    A propos runflat, jak BMW to wprowadziło to po 3 latach cały inżyniering chciał się z tego wycofać do targety odnośnie komfortu były coraz bardziej wyśrubowane a te opony na to nie pozwalają. Był to swoisty strzał w kolano, tym bardziej że marketing się na top nie zgadzał jak by to wyglądało przed klientami którym wciskali kit jakie to dobre są runflaty, dwa to fakt że nikt nie chciał się przyznać do błędu

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    instrukcja podaje wartosci dla zimnych opon i podaje wartosci do normalnej jazdy jak i do auta obciazonego (czyli rowniez szybka jazda autostradowa - tak to zawsze w instrukcjach AR bylo)
    DLa moich 19 z szerokim tylem minimalne wartosci przod/tyl to 2.4 i 2.3bar, a dla obciazonego auta 2.7/2.9bar. Poniewaz zdaza mi sie pogonic to ja pompuje 2.5/2.5 na zimnych oponach (dla rozgrzanych pisza zeby napompowac o 0.3bar wiecej). Wtedy tez nie ma problemow (z alarmami od TPMS) jak zrobi sie zimniej, bo inczaczej TPMS lubi sie odezwac (przynajmniej u mnie zdazylo sie, a u niektorych kolegow to juz w ogole czesta sprawa) jak cisnienie jest np 2.2bar.

    Co ciekawe do tych wersji ECO (u nas chyba nie sprzedawali nigdy, takie sa gdzies np w Holandii chyba np ze 136konnym dieslem) z oponami 205/60R16, to tam pokazuja wartosci 2.7-2.9bar.

    Tak czy siak, auto wydane z salonu z 3.5bar lub wiecej to lekka przesada (u mnie ktores byly nawet 3.8).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-09-2019 o 16:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    instrukcja podaje wartosci dla zimnych opon i podaje wartosci do normalnej jazdy jak i do auta obciazonego (czyli rowniez szybka jazda autostradowa - tak to zawsze w instrukcjach AR bylo)
    DLa moich 19 z szerokim tylem minimalne wartosci przod/tyl to 2.4 i 2.3bar, a dla obciazonego auta 2.7/2.9bar. Poniewaz zdaza mi sie pogonic to ja pompuje 2.5/2.5 na zimnych oponach (dla rozgrzanych pisza zeby napompowac o 0.3bar wiecej). Wtedy tez nie ma problemow (z alarmami od TPMS) jak zrobi sie zimniej, bo TPMS lubi sie odezwac (przynajmniej u mnie) jak cisnienie jest 2.2bar.

    Co ciekawe do tych wersji ECO (u nas chyba nie sprzedawali nigdy, takie sa gdzies np w Holandii chyba np ze 136konnym dieslem) z oponami 205/60R16, to tam pokazuja wartosci 2.7-2.9bar.
    Leszek, jak gonisz to tym bardziej niższe ciśnienie bo opona się podgrzeje i podniesie się i tak ciśnienie, jak przekroczysz pewne wartości ciśnienia to opona robi się eco /zmniejszają sie opory toczenia/ ale spada przyczepność.

    Czemu ludzie nie stosują się do sugestii producenta z naklejki czy tez instrukcji ?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    no wlasnie wydawalo mi sie, ze stosuje do instrukcji dosc dokladnie - ustawilem ponizej srodkowej wartosci pomiedzy normalnym a obciazonym a do tego pompuje te 2.5bar w warunkach neutralnych dostosowanych do pory roku - czyli w lecie np przy ok 25C a w zimie powiedzmy przy 5-10C zeby byc znow gdzies po srodku na typowa temperature.
    nigdy cisnienie nie wzroslo mi o 0.3bar, max odczyty jakie widzialem na TPMS byly typu 2.6-2.7.

    Rozumiem Twoja logike, ale co do interpetacji co to sa warunki obciazenia samochodu, to AR przyzwyczaila mnie z instrukcji do wczesniejszych 159 czy Giulietty ze przez takie rozumieja rowniez jazde autostradowa z duza predkoscia (odsylam do pdfow z eLum-a). Faktycznie w instrukcji do GIulii juz o tym nie wspominaja, mi widac weszlo juz w krew. Mysle jednak, ze nabicie o 0.1bar z przodu a z tylu o 0.2 mniej niż teraz biję (tak żeby było jak w instrukcji dla normalnych warunków) akurat zbytnio komfortu nie poprawi (RF i 19"), natomiast wiem dobrze, że co jakis czas zobaczyłbym alarm od TPMS bo on taki jest -zlapie chwilowo jakies 2.2 czy moze jakas "szpilke" na 2.1 (chocby od jazdy w dlugim luku z duza predkoscia, jedne kola beda bardziej obciazone, inne mniej) i walnie zoltym komunikatem. Sam zobaczysz jak juz bedziesz mial swoja Giulie. Z niczego nie biora sie tematy/skargi na forum o irytujacych komunikatach od TPMS.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-09-2019 o 22:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Spoko, rozumiem takie podejście.
    Ja odpisuję z mojej perspektywy i z własnego doświadczenia, z oponami i innymi elementami pracuje na co dzień.
    Odnośnie błędów system, no słabo [emoji6] o tym nie wiedziałem

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Opony 225 i 255 2,5 i 2,7

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Leszek, jak gonisz to tym bardziej niższe ciśnienie bo opona się podgrzeje i podniesie się i tak ciśnienie, jak przekroczysz pewne wartości ciśnienia to opona robi się eco /zmniejszają sie opory toczenia/ ale spada przyczepność.

    Czemu ludzie nie stosują się do sugestii producenta z naklejki czy tez instrukcji ?
    Ja podobnie jak epsonix mam ustawiony środek ciśnienia, które podaje producent. Teraz i tak temp. zewnętrzna spada, więc minęło kilka dni i na zimnych oponach mam 2.4 - 2.3 bar, po rozgrzaniu max 2.6. W lecie po rozgrzaniu potrafiło z 2.5 na 2.8 wskoczyć, ale wiązało się to ze znacznym wzrostem przyczepności, a nie odwrotnie, było czuć że opona się "klei" do drogi.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    podstawowe pytania- - jaka opona - model, marka i czy nie przypadkiem pirelli P7cinturato All seassion?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    PZero RF.

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Twoja czy Marka?

Podobne wątki

  1. Prowadzenie instalacji eketrycznej
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 09:48
  2. AR 156 prowadzenie się auta
    Utworzone przez bogusrafal w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 22:26
  3. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10
  4. [146] Porównania, spostrzeżenia dot. 146. Użytkowanie codzienne, prowadzenie.
    Utworzone przez Bisu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory