Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
    Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019

Domyślnie

Moja. Jeszcze dodam, że zimowe mam zwykłe, nie run flaty i nie zauważyłem znaczącego spadku komfortu na letnich RF, dodatkowo są bardziej przyczepne po rozgrzaniu, więc bardziej mi leżą.

› Więcej...: PROWADZENIE sie alfy a Run flaty

Użytkownik Znawca Avatar azar
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    TPMS lubi sie odezwac (przynajmniej u mnie zdazylo sie, a u niektorych kolegow to juz w ogole czesta sprawa) jak cisnienie jest np 2.2bar.
    TPMS to czasem żyje własnym życiem

Cytat Napisał Techno Zobacz post
    poczekaj 200-300 tyś km to zobaczysz różnicę, poza tym największa różnica jest w komforcie, szczególnie że runflat'y nie grzeszą tym aspektem.
    Różnicę w czym? W tym, że zawieszenie sie wybije po 300tys. Tak czy siak się wybije Że spalę 300l paliwa mniej? jakbym chciał oszczędzać na paliwie to bym kupił diesla W komforcie? W twardej i tak Giulii? Jakbym chciał komfort to bym zamówił z przyciskiem "zmiękczacz"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Ja podobnie jak epsonix mam ustawiony środek ciśnienia, które podaje producent. Teraz i tak temp. zewnętrzna spada, więc minęło kilka dni i na zimnych oponach mam 2.4 - 2.3 bar, po rozgrzaniu max 2.6. W lecie po rozgrzaniu potrafiło z 2.5 na 2.8 wskoczyć, ale wiązało się to ze znacznym wzrostem przyczepności, a nie odwrotnie, było czuć że opona się "klei" do drogi.
    dokładnie, jak opona zimna to ślizga tył aż miło, jak się rozgrzeje to klei i często nie udaje mi się pobawić w zakręcie tak jak planowałem

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    PZero RF.
    ta sama u mnie

Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokładnie, jak opona zimna to ślizga tył aż miło, jak się rozgrzeje to klei i często nie udaje mi się pobawić w zakręcie tak jak planowałem
    Zwiększ ciśnienie w oponach do max obciążenia, wtedy polatasz.

Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210

Domyślnie

u mnie na 18 calach 225 2,0 255 - 2,4
    spawdzajcie też czy wam dobrze czujniki pokazują- bo sie zawieszająp wiem ze juz mieli kilka na wymianę - na bank jeden u mnie jakbym nie napompował czujnik pokazywał 0,5 bara więcej

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Zwiększ ciśnienie w oponach do max obciążenia, wtedy polatasz.
    nie, też nie o to chodzi, przyczepność musi być dla bezpieczeństwa - zabawa na jakimś pustym zakręcie czy rondzie to tylko czasem i niepriorytetowo.

sprawdziłem z ciekawości teraz ciśnienia, mam po ok 2.45bar (tak pomiędzy 2.4 i 2.5), czujniki pokazywały za to 2.4 oba przód, 2.5 oba tył - auto w garażu ok 20C, więc prawie nominał

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is

Domyślnie

Wracając do pytania autora wątku o prowadzenie, to ja przed zakupem swojej jeździłem 3 różnymi egzemplarzami Veloce.
    Jedyny który sprawiał wrażenie niestabilnego to właśnie egzemplarz na 225/45/18 RF.
    Niemniej nie wierzę, by to była kwestia rozmiaru opon. Raczej wada konkretnych opon lub za wysokie ciśnienie.
    Pozostałe miały zestaw 225/40/19 przód i 255/35/19 tył i wszystkie były/są stabilne, przynajmniej na równym.

Mnie w Giulii boli coś innego.
    Praca zawieszenia/opon na gorszych drogach.
    Na równym bajka, można szaleć na zakrętach z kosmicznymi prędkościami.

Ale jak się czasem w górach czy na Mazurach jedzie ciut szybciej po gorszych krętych drogach, to zamiast frajdy jest zaciskanie zębów i modlitwa żeby zawieszenie wybrało.
    Mam porównanie do kilku dobrych aut i przyczyną zła wydają mi się te nieszczęsne RunFlaty.
    Np. moje kilkuletnie Legacy GT jeździ na 225/45/18 (Michelin Pilot Supersport) bez RF i ma seryjnie zawieszenie Bilstein B6. To, jaki ten zestaw daje komfort, stabilność i pewność przy szybszej jeździe na gorszych drogach (ale również np na progach zwalniających) to jest absolutne marzenie w porównaniu z Giulią. Na usprawiedliwienie Julii, to w BMW3 czy Infiniti Q50 na RF jest jeszcze gorzej. Ogólnie te całe RunFlaty to gigantyczny krok wstecz jak chodzi o stabilność i komfort.

Problem w tym, że sama zmiana opon na "nie RF" niewiele pomoże o ile nie zaszkodzi. Bo skoro wzięli już te nieszczęsne Run Flaty, które nic nie wybierają i dużo więcej ważą z powodu grubych ścianek, to żeby przywrócić komfort musieli dać miękkie sprężyny. A żeby auto dobrze jeździło po zakrętach dali sztywne stabilizatory. A do tego amortyzatory Sachsa, które nawet w wersji regulowanej są dość mało zaawansowane technicznie i nie są w stanie tego bałaganu okiełznać.
    W efekcie jest nieprzyjemne wrażenie, że "ogon merda psem" (w sensie ciężkie twarde koła miotają budą i zawieszenie nie ogarnia), a do tego poczucie, że zaraz na jakimś wybiciu, mostku czy pofałdowaniu zawieszenie się "zamknie" i nie wybierze. Na twardym jest ciut lepiej, ale bardzo niekomfortowo, a stabilność i zdolność do wybierania nadal nie umywa się do przykładowego Legacy GT (Impreza była tu równie dobra).

Może wymagam za wiele, ale poza tym to jest ABSOLUTNIE WSPANIAŁE auto i zasługuje na pozbycie się RF i lepszy zawias.
    Oczywiście nie chodzi tu o obniżanie (widzę osobny wątek), tylko raczej o bardziej technicznie zaawansowany zestaw amortyzator/sprężyna.
    Póki co ostatnio Bilstein wprowadził B6 dla Giulii, ale tylko na tył i tylko nie regulowane. Może wkrótce rozszerzy ofertę.
    Innych pomysłów na razie za bardzo nie mam (np. Ohlins nie oferuje R&T dla Giulii), a większość ofert typu KW to chyba krok w przeciwną stronę (utwardzenie i obniżenie) zamiast zdolności do "rajdowego" wybierania.
    Pogadam z serwisem Bilsteina, może coś dedykowanego dorobią, jak to mają w zwyczaju...