Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: PROWADZENIE sie alfy a Run flaty

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Moja. Jeszcze dodam, że zimowe mam zwykłe, nie run flaty i nie zauważyłem znaczącego spadku komfortu na letnich RF, dodatkowo są bardziej przyczepne po rozgrzaniu, więc bardziej mi leżą.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    TPMS lubi sie odezwac (przynajmniej u mnie zdazylo sie, a u niektorych kolegow to juz w ogole czesta sprawa) jak cisnienie jest np 2.2bar.
    TPMS to czasem żyje własnym życiem

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    poczekaj 200-300 tyś km to zobaczysz różnicę, poza tym największa różnica jest w komforcie, szczególnie że runflat'y nie grzeszą tym aspektem.
    Różnicę w czym? W tym, że zawieszenie sie wybije po 300tys. Tak czy siak się wybije Że spalę 300l paliwa mniej? jakbym chciał oszczędzać na paliwie to bym kupił diesla W komforcie? W twardej i tak Giulii? Jakbym chciał komfort to bym zamówił z przyciskiem "zmiękczacz"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Ja podobnie jak epsonix mam ustawiony środek ciśnienia, które podaje producent. Teraz i tak temp. zewnętrzna spada, więc minęło kilka dni i na zimnych oponach mam 2.4 - 2.3 bar, po rozgrzaniu max 2.6. W lecie po rozgrzaniu potrafiło z 2.5 na 2.8 wskoczyć, ale wiązało się to ze znacznym wzrostem przyczepności, a nie odwrotnie, było czuć że opona się "klei" do drogi.
    dokładnie, jak opona zimna to ślizga tył aż miło, jak się rozgrzeje to klei i często nie udaje mi się pobawić w zakręcie tak jak planowałem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    PZero RF.
    ta sama u mnie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokładnie, jak opona zimna to ślizga tył aż miło, jak się rozgrzeje to klei i często nie udaje mi się pobawić w zakręcie tak jak planowałem
    Zwiększ ciśnienie w oponach do max obciążenia, wtedy polatasz.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    u mnie na 18 calach 225 2,0 255 - 2,4
    spawdzajcie też czy wam dobrze czujniki pokazują- bo sie zawieszająp wiem ze juz mieli kilka na wymianę - na bank jeden u mnie jakbym nie napompował czujnik pokazywał 0,5 bara więcej

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Zwiększ ciśnienie w oponach do max obciążenia, wtedy polatasz.
    nie, też nie o to chodzi, przyczepność musi być dla bezpieczeństwa - zabawa na jakimś pustym zakręcie czy rondzie to tylko czasem i niepriorytetowo.

    sprawdziłem z ciekawości teraz ciśnienia, mam po ok 2.45bar (tak pomiędzy 2.4 i 2.5), czujniki pokazywały za to 2.4 oba przód, 2.5 oba tył - auto w garażu ok 20C, więc prawie nominał
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Wracając do pytania autora wątku o prowadzenie, to ja przed zakupem swojej jeździłem 3 różnymi egzemplarzami Veloce.
    Jedyny który sprawiał wrażenie niestabilnego to właśnie egzemplarz na 225/45/18 RF.
    Niemniej nie wierzę, by to była kwestia rozmiaru opon. Raczej wada konkretnych opon lub za wysokie ciśnienie.
    Pozostałe miały zestaw 225/40/19 przód i 255/35/19 tył i wszystkie były/są stabilne, przynajmniej na równym.

    Mnie w Giulii boli coś innego.
    Praca zawieszenia/opon na gorszych drogach.
    Na równym bajka, można szaleć na zakrętach z kosmicznymi prędkościami.

    Ale jak się czasem w górach czy na Mazurach jedzie ciut szybciej po gorszych krętych drogach, to zamiast frajdy jest zaciskanie zębów i modlitwa żeby zawieszenie wybrało.
    Mam porównanie do kilku dobrych aut i przyczyną zła wydają mi się te nieszczęsne RunFlaty.
    Np. moje kilkuletnie Legacy GT jeździ na 225/45/18 (Michelin Pilot Supersport) bez RF i ma seryjnie zawieszenie Bilstein B6. To, jaki ten zestaw daje komfort, stabilność i pewność przy szybszej jeździe na gorszych drogach (ale również np na progach zwalniających) to jest absolutne marzenie w porównaniu z Giulią. Na usprawiedliwienie Julii, to w BMW3 czy Infiniti Q50 na RF jest jeszcze gorzej. Ogólnie te całe RunFlaty to gigantyczny krok wstecz jak chodzi o stabilność i komfort.

    Problem w tym, że sama zmiana opon na "nie RF" niewiele pomoże o ile nie zaszkodzi. Bo skoro wzięli już te nieszczęsne Run Flaty, które nic nie wybierają i dużo więcej ważą z powodu grubych ścianek, to żeby przywrócić komfort musieli dać miękkie sprężyny. A żeby auto dobrze jeździło po zakrętach dali sztywne stabilizatory. A do tego amortyzatory Sachsa, które nawet w wersji regulowanej są dość mało zaawansowane technicznie i nie są w stanie tego bałaganu okiełznać.
    W efekcie jest nieprzyjemne wrażenie, że "ogon merda psem" (w sensie ciężkie twarde koła miotają budą i zawieszenie nie ogarnia), a do tego poczucie, że zaraz na jakimś wybiciu, mostku czy pofałdowaniu zawieszenie się "zamknie" i nie wybierze. Na twardym jest ciut lepiej, ale bardzo niekomfortowo, a stabilność i zdolność do wybierania nadal nie umywa się do przykładowego Legacy GT (Impreza była tu równie dobra).

    Może wymagam za wiele, ale poza tym to jest ABSOLUTNIE WSPANIAŁE auto i zasługuje na pozbycie się RF i lepszy zawias.
    Oczywiście nie chodzi tu o obniżanie (widzę osobny wątek), tylko raczej o bardziej technicznie zaawansowany zestaw amortyzator/sprężyna.
    Póki co ostatnio Bilstein wprowadził B6 dla Giulii, ale tylko na tył i tylko nie regulowane. Może wkrótce rozszerzy ofertę.
    Innych pomysłów na razie za bardzo nie mam (np. Ohlins nie oferuje R&T dla Giulii), a większość ofert typu KW to chyba krok w przeciwną stronę (utwardzenie i obniżenie) zamiast zdolności do "rajdowego" wybierania.
    Pogadam z serwisem Bilsteina, może coś dedykowanego dorobią, jak to mają w zwyczaju...

Podobne wątki

  1. Prowadzenie instalacji eketrycznej
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 09:48
  2. AR 156 prowadzenie się auta
    Utworzone przez bogusrafal w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 22:26
  3. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10
  4. [146] Porównania, spostrzeżenia dot. 146. Użytkowanie codzienne, prowadzenie.
    Utworzone przez Bisu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory