Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Rzężenie przy schodzeniu z obrotow 2.0 200

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie Rzężenie przy schodzeniu z obrotow 2.0 200

    Czesc

    Pierwsze 2.5 tysisc km za nami. Wszystko fajni, zyje sie nam dobrze i na tyle skutecznie i milo, ze odkochalem sie z niemieckiej motoryzacji premium.

    Martwi mnie jedna rzecz. Wydaje mi sie, ze pojawilo sie to w okolicach 2 tys. km. Przy schodzeniu z obrotow w czasie jazdy, tak w przedziale 1500-1100 slychac bardzo charakterystyczne rzezenie. Tylko w tym przedziale i przy schodzeniu z obrotow bez gazu. Dzwiek moze minimalnie pojawia sie w ttm zakresie przy przyspieszaniu, ale glowy sobie nie dam uciac. Dziek jest podobny jak w bylym tesciowym Polo 1.2 tsi gdy lancuch sie rozciagal znowu co kazde 10-15 tys km (masakra). Auto pracuje prawidlowo, ttlko ten dzwiek. Dalbym sobie reke uciac, ze nie bylo tego wczesniej, szczegolnie ze na prawde mam dobey sluch i wyczucie do takich rzeczy. Do serwisu jeszcze nie dzwonilem, zeby nie zrobic z siebie oszoloma, wole zapytac tutaj pierw. A do ASO i tak musze pojechac na akcje ze wskaznikiem paliwa.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    bez nagrania będziemy tu debatować przez 5 stron
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Nie uchwycisz tego telefonem a nie mam dostepu do lepszego sprzetu nagrywajacego. Bardziej liczylem, ze jest to znany temat i bedzie "nie odpalaj, dzwon po lawete" lub "ten typ tak ma". Jesli nikt tego nie zauwazyl, to zglosze to na akcji serwisowej.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Jesli nikt tego nie zauwazyl, to zglosze to na akcji serwisowej.
    Dziwi mnie dlaczego od razu do ASO nie podjedziesz, skoro ciężko to uchwycić a my siedzimy przed komputerem nie widząc i nie słysząc nic...

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    [MENTION=69835]phanteon[/MENTION]
    przypomniało mi się jak w 159 1.9jtdm miałem coś podobnego jak było cieplej - wąż paliwowy od filtra do pompy CR wpadał w wibracje - złapałem trytytką z wężem do filtra i było po problemie. Pewnie to jakiś drobiazg tego typu. Jeśli da się to odtworzyć na postoju to w ASO powinniście wyczaić szybko skąd ten dźwięk.

    PS uzupełnij Auto w profilu, bo nie wiemy nawet o jakim silniku piszesz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dziwi mnie dlaczego od razu do ASO nie podjedziesz, skoro ciężko to uchwycić a my siedzimy przed komputerem nie widząc i nie słysząc nic...
    Zgodnie z tym co napisałem wcześniej: "Bardziej liczylem, ze jest to znany temat i bedzie "nie odpalaj, dzwon po lawete" lub "ten typ tak ma". Jesli nikt tego nie zauwazyl, to zglosze to na akcji serwisowej. "

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=69835]phanteon[/MENTION]
    przypomniało mi się jak w 159 1.9jtdm miałem coś podobnego jak było cieplej - wąż paliwowy od filtra do pompy CR wpadał w wibracje - złapałem trytytką z wężem do filtra i było po problemie. Pewnie to jakiś drobiazg tego typu. Jeśli da się to odtworzyć na postoju to w ASO powinniście wyczaić szybko skąd ten dźwięk.

    PS uzupełnij Auto w profilu, bo nie wiemy nawet o jakim silniku piszesz.
    Bardziej mi to brzmi jak coś z wnętrza silnika - rozrząd/popychacze zaworowe. Zgłoszę do ASO przy okazji akcji serwisowej.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Może zawór upustowy turbiny tak rezonuje. U mnie tak jest na zimnym silniku przy 1100 ob/min.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    U mnie było takie dziwne rzężenie od nowości przy stałej prędkości, konkretnym biegu (nie pamiętam jakim) i przy konkretnym zakresie obrotów (coś poniżej 2000). Ale z czasem ustało, a nabite mam dopiero 20k przebiegu.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    15

    Domyślnie

    U mnie niestety nie ustało , i przerodziło się w buczenie. Być może mocowanie turbo.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie

    U mnie w Stelvio 280km, po ok 1500 km pojawił się podobny objaw. Ale tylko przy mocno rozgrzanym silniku (po dłuższej jeździe w korku, albo po kilku mocniejszych przyspieszeniach). Czasem się pojawia, czasem nie - przyzwyczaiłem się
    Obstawiam że to mocowanie jakiegoś elementu/osłony pod wpływem temperatury zaczyna się trochę luzować. Na zimno znow jest ok.

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów
    Utworzone przez dariojaydee w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2019, 23:14
  2. [145] Gaśnie przy schodzeniu z obrotów i inne
    Utworzone przez mus102 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 11:55
  3. Rzężenie przy przyśpieszaniu na jedynce
    Utworzone przez Arczi w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 18:22
  4. Dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 23:57
  5. V6 - przygasanie/zafalowanie przy schodzeniu z obrotów ...
    Utworzone przez GrzesiekK. w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory