Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Komunikat konieczna wymiana oleju

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie Komunikat konieczna wymiana oleju

    Witam
    Wyniłem 4tys. temu olej silnikowy.
    Skasowaliśmy także licznik serwisowy, ten który mierzy czas i przebieg do kolejnego przeglądu.
    Czyżby był mechanizm który sprawdza jakość oleju? Nie wierzę w to zazwyczaj jest tylko jakaś czasówka. Ale proszę o poradę.
    No i oczywiście odwieczny moj problem to wibracje na pierwszych biegach, aż czuć to na podłodze ciężko to przeżyćcw tym aucie. Czy naprawdę nikt tego nie miał. Występuje najbardziej przy średnio dynamicznym przyspieszaniu.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Witam
    Wyniłem 4tys. temu olej silnikowy.
    Skasowaliśmy także licznik serwisowy, ten który mierzy czas i przebieg do kolejnego przeglądu.
    Czyżby był mechanizm który sprawdza jakość oleju? Nie wierzę w to zazwyczaj jest tylko jakaś czasówka. Ale proszę o poradę.
    No i oczywiście odwieczny moj problem to wibracje na pierwszych biegach, aż czuć to na podłodze ciężko to przeżyćcw tym aucie. Czy naprawdę nikt tego nie miał. Występuje najbardziej przy średnio dynamicznym przyspieszaniu.
    Jaki masz przebieg? Na wskazaniu komputera pokazywalo po skasowaniu 15k i 365 dni do wymiany? O jakich wibrcjach mowa? Mam stelvio FE 280KM I odpukac żadnego podobnego problemu nie zauważyłem..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Tak, jest jakiś czujnik który sprawdza jakość oleju, pierwsza wymiana zapaliła mi się po 6 tyś/ pół roku samochodu. Wibracji nie odczuwam żadnych

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    algorytm - rozruch/kilometry/temperatura oleju/wartość przyspieszenia i coś tam jeszcze. Najczęściej o zmianę prosi w dieslach, w benzynie rzadziej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Przebieg auta to 30 000. Na 2 i 3 biegu czuć drgania kierownicy i całej budy, ale tylko kiedy się w miarę dynamicznie przyspiesza. Jak chcę powoli przyspieszyć to skrzynia pracuje gładko. Te wibracje mają dużą częstotliwość. Auto jest bezwypadkowe wersja ,Ti ze stanów, uszkodzenia były po gradzie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Przebieg auta to 30 000. Na 2 i 3 biegu czuć drgania kierownicy i całej budy, ale tylko kiedy się w miarę dynamicznie przyspiesza. Jak chcę powoli przyspieszyć to skrzynia pracuje gładko. Te wibracje mają dużą częstotliwość. Auto jest bezwypadkowe wersja ,Ti ze stanów, uszkodzenia były po gradzie.
    Bez względu na tryb DNA? Drgania kierownicy to trochę dziwne. Jakie ciśnienie w oponach? Jakie opony? Zbierznosc i geometria napewno ok? (Rzucam pytaniami bo moze akurat cos naprowadzi) samochod nic nie sciaga w jedna czy druga strone jak puscisz kierownice? Ogólnie to przydałby się jakiś filmik jak to wyglada, ja u siebie nic podobnego nie zauważyłem.. aktualnie mam przebieg jakies 24k km.

    BTW A jaki poziom oleju nic nie ubyło przez te 6kkm?

    W trybie manualnym skrzyni takie same objawy?

    Tak z opisu to trochę jakby jakies przetestowanie multiair przy wiekszej dawce paliwa albo skrzynia faktycznie ma jakiś usilizg przy większym momencie obrotowym na wyższych biegach ponoc moze byc dodatkowa blokada wiec troche by się to zgadzalo ze to ustaje na wyższych biegach.. Ale to tylko zgrubne teorie, mechanikiem nie jestem wiec mogę pisać głupoty..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    rozewo,
    Mialem identyczna sprawe....opisalem to w innym watku "auto wola" czy cos takiego. Wymiana oleju nie byla potrzebna. W czasie pierwszego przegladu gdy zmieniano olej zwesertowano tylko jeden z dwoch koniecznych resetow tez ten ktory liczy dni i km ale zapomniano o drugim wazniejszym. Wrocilem do dilera i poprawil. Byc moze tez tak masz.

Podobne wątki

  1. Sprężyny tył, konieczna wymiana, problem z doborem
    Utworzone przez czerwcowy0520 w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 16:53
  2. Wymiana całego wahacza - konieczna ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 19:38
  3. Komunikat Oleju
    Utworzone przez SawX3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 07:42
  4. Koszt wymiany wariatora, czy konieczna równiez wymiana paska?
    Utworzone przez bartekcivic w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 17:47
  5. Zawiesił się alternator, czy wymiana jest konieczna?
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory