Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Rdzewiejąca klapa bagażnika

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    nie raz sie zdarzalo ze pan zjezdzajacy z lory pacnal w cos i szybko to ogarniali, ale to sporadyczne przypadki, szok z ta klapa, mylalem ze tylko mercedesiki rdzewieja jeszcze na gwarancji

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    nie raz sie zdarzalo ze pan zjezdzajacy z lory pacnal w cos i szybko to ogarniali, ale to sporadyczne przypadki, szok z ta klapa, mylalem ze tylko mercedesiki rdzewieja jeszcze na gwarancji
    Nie mają obowiązku o tym informować?
    Ja co prawda przed odbiorem nie sprawdzalem auta czujnikami, bo mi się nie chciało, a Pan sprzedawca przysięgał, że nic nie było, ale jak poszedłem do seata i powiedziałem, że szukam leona, to sprzedawca powiedział, że na sztuke, która stoi w salonie jest 5% rabatu bo ma szkodę transportową i ponownie malowane jedne drzwi.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A skąd ta pewność?
    no właśnie, przecież jak jest drobna szkoda z transportu do salonu, to normalna sprawa że starają sie najpierw zrobić lakierowanie. a szkody podczas logistyki to też normalna sprawa - nie raz w ASO w BB widziałem auta z foliami wewnątrz i gąbeczkami na zewnątrz ze szkodą przed warsztatem blacharsko-lakierniczym. moja miała dziubnięty znaczek i zarysowaną jego podstawkę na scudetto i musieli mi wymieniać cały grill bo zauwazyłem przed odbiorem. jak byłem na placu oglądać Giulię zaraz jak zjechała do BB, to zaraz obok stał Ducato z wgniecionymi tylnymi drzwiami, sami looknijcie: https://photos.app.goo.gl/VWvDzS9MimHTMJrc8
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-10-2019 o 10:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A skąd ta pewność?
    Zadbałem o to, żeby ją mieć. Nie było po drodze żadnej szkody w transporcie.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    nie raz sie zdarzalo ze pan zjezdzajacy z lory pacnal w cos i szybko to ogarniali, ale to sporadyczne przypadki, szok z ta klapa, mylalem ze tylko mercedesiki rdzewieja jeszcze na gwarancji
    O ile mi wiadomo, to szkody transportowe i/lub w fabryce, a następnie ich usuwanie bez info dla klienta, NIE są sporadycznymi przypadkami.
    Co więcej, dealerzy bardzo je lubią, bo robią na tym dobry biznes.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Toma, mierzyłeś grubość lakieru, sprawdzałeś czy śruby mocujące klapę nie były odkręcane? Zdarzają się tego typu historie, ale niekoniecznie taka przytrafiła się tobie. Z korozją na klapie jest coś na rzeczy. Klapa nominał, nic nie ruszane, malowane etc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191009_170407.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	153.6 KB
ID:	262570
    Co do korozji, to być może jest to jakaś wada technologiczna, trzeba pamiętać, że część elementów karoserii jest z "amelinium" a część to pewnie stalowa blacha (być może klapa bagażnika).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Zgłoś w salonie nich się ogarniają... u mnie klar z lusterek schodzi - czekam własnie na nowe obudowy luterek.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Wszystko zależy od ASO i moim zdaniem tam musisz na początku uderzyć. Niech się ustosunkują, jak będą kręcić nosem to pytaj u innego. Brat co prawda w innej marce, ctr fk8 miał odprysk na masce na krawędzi, ewidentnie od kamyka i zgłosił. Jedno aso wyśmialo i powołało się na eksploatacje, a kolejne zamówiło nową maske w kolorze i wymienili. Starą pozwolili zachować. Co prawda inna marka ale zawsze to kwestia podejścia do klienta. Aso do aso nierówne...

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Niestety problem dopadł także i mnie, sprawdźcie sobie wewnętrzne górne rogi wnęki, gdzie znajduje się tylna tablica rejestracyjna. U mnie już prawie lakier odpada, kolega ma to samo.
    Auto ma 4 lata, ostatniego przeglądu nie robiłem w ASO Alfy, a w ASO Fiata, mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na gwarancję blachy...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Ja zauważyłem w nowym aucie (pierwsze zdjęcie) zaraz po zakupie purchle po wewnętrznej stronie klapy, przy rancie. Nie byłem pewny czy to jakieś zanieczyszczenie pod lakierem czy korozja, ale po ok. roku tych purchelków niestety przybyło i jest to ewidentnie jakaś wada w przygotowaniu elementu przed lakierowaniem. Aktualnie auto 1,5 roku, 12000 km przebiegu ( 2-gie zdjęcie) i jest garażowane. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klapa 09-2020.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	70.5 KB
ID:	280930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klapa 04-2021.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	82.3 KB
ID:	280931
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 09-10-2021 o 19:26

Podobne wątki

  1. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez Proth w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2018, 14:12
  2. Klapa bagażnika
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 16:22
  3. [159] Klapa bagażnika w SW
    Utworzone przez AxeD w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:54
  4. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 10:32
  5. klapa bagażnika
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory