Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Cofanie przebiegu - przed ASO i dla leasingodawcy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie Cofanie przebiegu - przed ASO i dla leasingodawcy

    Cześć

    Dziś stałem sobie na parkingu przy aucie, podjechało auto z jakąś tam reklamą elektroniki. Gość podszedł, grzecznie zagadał o auto. Powiedział mi, że mają już klientów, którzy biorą auta w wynajmie (AR od LP też) i walą kilometry ostro i raz na dwa miesiące przyjeżdżają cofać licznik, żeby zmieścić się w limicie. Powiedział, że auta były już na przeglądach i nic nie wykryto. Opowiadał, że wszystko zależy ile km auto robi i w jakim limicie ma się zmieścić - ale generalnie 1000 zł trzeba szykować rocznie i spokojnie można z 50 tkm zrobić 20. Podziękowałem, zrobiło to na mnie wrażenie.

    Polaki to jednak fantastyczny naród

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    jak ktos ma interwały serwisowe co 30 tys km to jeszcze tak, ale jak masz co 15 tys albo 1 rok, to imho bez sensu.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Podejrzewam, ze wszystko do zrobienia. Jak dobrze robia to mozesz kupic dwuletnie auto, ktore mialo miec 40 a ma ok 100.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Polaki to jednak fantastyczny naród
    Jeżeli fantastycznością nazywasz kantowanie, to ja podziękuję za takie coś. Najpierw oszukują firmę leasingową a później firma leasingowa odsprzeda to auto nieświadomemu nabywcy z potencjalną miną.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    a to nie jest już przestępstwo? mieli tak zrobić, choć pewnie nie spieszyło im się jak z ustawami odnośnie TS czy innych sądowych spraw które potrafili przepchnąć przez sejm/senat i długopisa w jedną noc.

    druga sprawa, w Giulii/Stelvio przebieg zapisywany jest w wielu kompach (nie tak jak w 159 gdzie był tylko w IPC i ECU), również czas działania itp itd - za taką kasę (1k/12mcy=przeprogramowań = ~80zł za każde podjechanie) w nowym aucie myślę że zmieniają tylko licznik i tylko po OBD. pytanie czy ktoś się kapnie? część forumowiczów tak, ASO może ale nie przy zwykłym serwisie tylko jak coś się stanie - jakaś większa usterka, dziwnie duże zużycie itp. wiele kompów trzeba dodatkowo otworzyć żeby dało się przeprogramować bez zwiększania licznika programowań, a może i niektórych nie da się przeprogramować po OBD. Ja jak komuś pomagam kupować auto to wchodzę w każdego kompa i przeglądam wszystko co podają - np czas działania - auto powiedzmy jeździło po mieście głównie, zakładam średnia prędkosć 30km/h (bo korki, bo światła itp) z tego szacuję przebieg orientacyjny. licznik programowań jakbym zobaczył 5, 10 czy 20 to w tył zwrot, szczególnie jeśli dotyczyłby wszystkich kompów gdzie jest przebieg zapisany i/lub czas działania.
    Generalnie w przypadku aut z wynajmu prosta sprawa bo jest właściciel łatwo namierzalny i wypłacalny. On zaś regresuje do poprzedniego użytkownika, bo miał być jedynym który oficjalnie to auto wynajmował i ponosi odpowiedzialność.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    to jest Polska - z tego co wiem bardzo popularny proceder- zbliża sie przegląd - cyk 500 pln i jest 20-30 tkm mniej. Przecież limit 20 tkm/rok jest śmieszny. Jak ktoś bierze takie A4 czy A6 czy Jakiegoś suv-a pokroju Stelvio do tego w dieslu w leasing to nie po to aby po bułki jeździć tylko tłuc kilometry. Ja korzystam samochodu tylko do celów prywatnych i robię ponad 30 tkm rocznie a na dojazdy do pracy używam komunikacji zbiorowej.
    Kilkukrotnie trafiały do mnie auta do detailingu przed .... oddaniem do leasingu i możecie wierzyć albo nie, ale były nadzwyczaj zmęczone w relacji do licznikowego przebiegu. - cóż.... Polska.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Cześć
    Polaki to jednak fantastyczny naród
    akurat wielu lubi się szmacić oszustwem i na tym zarabiać. niestety
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a to nie jest już przestępstwo? mieli tak zrobić, choć pewnie nie spieszyło im się jak z ustawami odnośnie TS czy innych sądowych spraw które potrafili przepchnąć przez sejm/senat i długopisa w jedną noc.

    druga sprawa, w Giulii/Stelvio przebieg zapisywany jest w wielu kompach (nie tak jak w 159 gdzie był tylko w IPC i ECU), również czas działania itp itd - za taką kasę (1k/12mcy=przeprogramowań = ~80zł za każde podjechanie) w nowym aucie myślę że zmieniają tylko licznik i tylko po OBD. pytanie czy ktoś się kapnie? część forumowiczów tak, ASO może ale nie przy zwykłym serwisie tylko jak coś się stanie - jakaś większa usterka, dziwnie duże zużycie itp. wiele kompów trzeba dodatkowo otworzyć żeby dało się przeprogramować bez zwiększania licznika programowań, a może i niektórych nie da się przeprogramować po OBD. Ja jak komuś pomagam kupować auto to wchodzę w każdego kompa i przeglądam wszystko co podają - np czas działania - auto powiedzmy jeździło po mieście głównie, zakładam średnia prędkosć 30km/h (bo korki, bo światła itp) z tego szacuję przebieg orientacyjny. licznik programowań jakbym zobaczył 5, 10 czy 20 to w tył zwrot, szczególnie jeśli dotyczyłby wszystkich kompów gdzie jest przebieg zapisany i/lub czas działania.
    Generalnie w przypadku aut z wynajmu prosta sprawa bo jest właściciel łatwo namierzalny i wypłacalny. On zaś regresuje do poprzedniego użytkownika, bo miał być jedynym który oficjalnie to auto wynajmował i ponosi odpowiedzialność.
    Sprawa jest prosta- auto trafia do leasingodawcy- przyjeżdża rzeczoznawca - dokonuje głównie wzrokowej oceny stanu nadwozia opon wnętrza etc - sprawdza wpisy książki z zapisami w ASO i.... tyle Panie . 95 % klientów kupuje takie samochody w ciemno nawet w ASO nie sprawdza niczego!! - potem jest zdziwienie że się sypie jak na szafie zamiast być 60 tkm po 3 latach jest 300. Owszem jak ma gwarę i coś kleknie kosztujące sporą sume ASO zacznie drążyć a tak- nikogo nic nie zdziwi.
    Odbiegając od tematu jako ciekawostka - w jednym z dużych Polskich światowych koncernów jest dział transportowy- na 2 zmiany samochody osobowe robią... dziennie około 1700 km
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 09-10-2019 o 20:23

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Trzeba nisko upaść, żeby tak kombinować. Wziąłem umowę z Lease Planem do ręki i widzę, że jest dopłata 46 groszy za km ponad limit, gdyby ktoś zadeklarował 20tys/rok a wyszło mu trochę więcej - nie ma tragedii. Jeżeli ktoś bierze limit 20tys/rok wiedząc, że będzie robić 60tys to szkoda słów...

    Co do przepisów, przypomnę, że przestępstwo popełnia zarówno wykonawca jak i zlecający:

    Art. 306a. KK
    § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateos Zobacz post
    Jeżeli fantastycznością nazywasz kantowanie, to ja podziękuję za takie coś. Najpierw oszukują firmę leasingową a później firma leasingowa odsprzeda to auto nieświadomemu nabywcy z potencjalną miną.
    Moze sie myle, ale uzycie slowa "Polaki" moze wskazywac, iz autor pokusil sie o tzw. ironie wzglednie sarkazm.

Podobne wątki

  1. Cofanie lewarka
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 13:15
  2. Bezkarne cofanie liczników, czyli przekręt bez paragrafu
    Utworzone przez izych w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory