Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 104
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is

Domyślnie

Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Pytanie czym mierzyłes te czasy ale 5,4 z D nierealne raczej.
    Tu mnie masz, to ponad półtora roku temu było i przyznaję, że nie pamiętam dokładnie czym, jakimś pożyczonym pudełkiem od kolegi kolegi kolegi.... :-)
    Sprawdzałem ją wtedy równocześnie z moim Legacy GT (zmapowanym na ok 300KM) i szły identycznie 0-100 i 0-200.
    Po rachunku sumienia chyba rzeczywiście ją odrobinę trzymałem wtedy hamulcem lewą, żeby się nie toczyła i napędy były napięte, ale na pewno nie do 2 czy 3 kRPM, bo bałem się uszkodzić nie swój samochód.

Chętnie sprawdzę teraz swoją z ciekawości. Czym polecacie? Czy te apki na telefon mają prawo być dokładne?

Epsonixie, sorry za być może absurdalną uwagę, ale rozumiem, że "wciskasz kulke"? :-)
    Ja się czasem łapie w normalnej jeździe, jak chce szybciej przyspieszyć, że wciskam do pierwszego oporu i zapominam, że w AR to jeszcze nie koniec... :-)

› Więcej...: Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Epsonixie, sorry za być może absurdalną uwagę, ale rozumiem, że "wciskasz kulke"? :-)
    Ja się czasem łapie w normalnej jeździe, jak chce szybciej przyspieszyć, że wciskam do pierwszego oporu i zapominam, że w AR to jeszcze nie koniec... :-)
    nie wiem czy jest absurdalna, dobre pytanie - nie mam pojęcia. przy tych próbach byłem tak zaaferowany w ogóle obsługą apki, nie takimi wynikami jakie chciałem, wyczekiwaniem na brak aut, kombinowaniem z ruszaniem z LC z 2k i próbami opanowania optymalnej zmiany biegów w trybie M, próbą ruszenia z 2ki, próbami w Race i Dynamic, proóbami z dodawaniem gazu płynnie, że totalnie mi to wyleciało z głowy - nie zwróciłem uwagi.
    Czas na pomiary podejście nr 2, zarówno spróbować jak kozak zmiany biegów ciut wcześniej 1 i 2 (ew 3 nie zmieniać wcześniej żeby dojść ponad 100 na 3ce)m do tego popróbować bez i z wciskaniem "kulki"

Kojarzycie czy jest parametr w MES na wciśnięcie kulki? może u mnie np nie działa (zasyfiła się)?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta

Domyślnie

Czuć pod stopą jak się wciska ta kulka, trzeba użyć siły

Czy w trybie manualnym szybciej się ruszy niż w automatycznym? Czy komputer nie powinien w idealnych momentach zmieniać biegi? Chociaż w Giuli Q piszą, pojawia się komuniakt, żeby dla pełnych osiągów przejść w tryb ręczny.
    Pozdro,
    Bartas

Użytkownik Znawca Avatar kozak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia

Domyślnie

Kulka to macie na myśli guzik od kick down?

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem czy jest absurdalna, dobre pytanie - nie mam pojęcia. przy tych próbach byłem tak zaaferowany w ogóle obsługą apki, nie takimi wynikami jakie chciałem, wyczekiwaniem na brak aut, kombinowaniem z ruszaniem z LC z 2k i próbami opanowania optymalnej zmiany biegów w trybie M, próbą ruszenia z 2ki, próbami w Race i Dynamic, proóbami z dodawaniem gazu płynnie, że totalnie mi to wyleciało z głowy - nie zwróciłem uwagi.
    Czas na pomiary podejście nr 2, zarówno spróbować jak kozak zmiany biegów ciut wcześniej 1 i 2 (ew 3 nie zmieniać wcześniej żeby dojść ponad 100 na 3ce)m do tego popróbować bez i z wciskaniem "kulki"
    Opcji "bez wciskania kulki", to możesz śmiało nie próbować, bo wiadomo, że auto wtedy nie jedzie maxem.
    Jeśli chcesz się męczyć z M (bez sensu moim zdaniem, bo z 1 na 2 naprawdę ciężko trafić dobry moment, chyba że ruszysz z 2), to trójkę możesz ciągnąć powyżej 100 km/h. Na D zmiana jest przy ok. 105km/h.
    Na tym filmie z Autocentrum, który był tu linkowany wyszło im 5.2 z akcelerometru, normalnie na D, tylko dość brutalnie przytrzymali hamulcem na ponad 3 kRPM i to pewnie robi największą różnicę.

A wracajac do "kulki", to w Subaru na najszybszym programie mam odwrotnie, tzn. nawet niepełne wciśnięcie gazu powoduje max uchylenie przepustnicy, dlatego w Julii zdarza mi się zapomnieć o "kulce" :-)))

Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta

Domyślnie

Do usunięcia
    Pozdro,
    Bartas

Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia

Domyślnie

To ja chyba jechałem bez tej kulki, nie sądzę żeby kick down miał wpływ na moc auta...

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

A jak niby miałby się wykonać ten kick-down, jak pewnie ciągnąłeś na każdym biegu do 5 tys. albo i wyżej
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia

Domyślnie

Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A jak niby miałby się wykonać ten kick-down, jak pewnie ciągnąłeś na każdym biegu do 5 tys. albo i wyżej
    Super mnie objeżdżała - co Wy na to? Czy ja mowie ze mi nie robi kick down?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Super mnie objeżdżała - co Wy na to? Czy ja mowie ze mi nie robi kick down?
    Serio? Potrafisz wykonać redukcję biegu podczas pomiaru przyspieszenia od 0 do 100 km/h ?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)