Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 115

Temat: Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

  1. #81
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Serio? Potrafisz wykonać redukcję biegu podczas pomiaru przyspieszenia od 0 do 100 km/h ?
    Dobra, bo chyba każdy myśli o czymś innym.

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar perconti
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce & 156 Selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dla mnie też "wciśnięcie kulki" to kick down To, że w przyspieszeniu z miejsca nie będzie redukcji to inna kwestia. Pytanie czy komputer dostaje informacje że przepustnica jest otwarta na 100% gdy pedał opiera się o "kulkę" czy tylko jak "kulkę" wciśnie w podłogę?
    Ostatnio edytowane przez perconti ; 23-10-2019 o 18:34 Powód: syntax

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Myślę, że jest coś więcej w tym niż tylko kickdown. Kiedyś może dotyczyło to tylko redukcji, ale wydaje mi się, że teraz więcej się może dziać. Np. W celu ochrony komponentów na 1 i 2 biegu często ogranicza się moment obrotowy, a dopiero od 3 biegu dostępna jest cała moc. Przy kick downie znoszone są wszystkie ograniczenie - wiadomo, że nie jeździ się tak na codzień, ale właśnie w awaryjnej sytuacji oczekuje się 100% możliwości auta.
    Pozdro,
    Bartas

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ograniczenie momentu to beznadzieja, zamiast ładnie "spalic lacza" to tył skacze jak w aucie które ma 30koni i nie ma siły zakręcić kołami. I wciskanie "kulki" nic tu nie daje. Trochę za bardzo ograniczyli moment wg mnie na 1ce. Od 3jki auto już się ślizga ładnie. Ale z 3jki Nie ruszysz...

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał perconti Zobacz post
    Dla mnie też "wciśnięcie kulki" to kick down To, że w przyspieszeniu z miejsca nie będzie redukcji to inna kwestia.
    I dokładnie o to mi chodziło i o nic więcej. Wciśnięcie kulki pedałem gazu daje identyczny efekt, jak naciśnięcie lewej łopatki, ale przy wysokich obrotach pod 5 tys. nie ma już miejsca na zrzucenia biegu na niższy, bo obroty musiałyby skoczyć poza czerwone pole i zabezpieczenie skrzyni na to nie pozwoli, a przy pomiarze przyspieszenia byłoby to nawet bez sensu.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar perconti
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce & 156 Selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ograniczenie momentu to beznadzieja
    a to pewnie programem można wyeliminować Tylko wszyscy jeszcze mają gwarancję

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał perconti Zobacz post
    a to pewnie programem można wyeliminować Tylko wszyscy jeszcze mają gwarancję
    Pytanie czy, da się przez obd dojść do skrzyni...

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    może w przyszłym tygodniu będę miał jakieś info odnośnie zmian w sofcie skrzynii, znajomy ma tam kogoś kto robi w BMW takie mody i ma obczaić AR. Niestety nie dla mnie póki co - auto ma jeszcze ponad 2.5 roku gwarancji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    zrobiłem dzisiaj kilka przejazdów (dopilnowałem "wciskania kulki"). ruszanie LC z 2-2.5krpm.zarówno manual (przy 5-5.5k) jak i automat.
    Na TorquePro uzyskałem 6.02, 6.01, 6.99, 5.04, 8.00 (ale to dlatego że mi telefon z deski wystrzelił przy starcie, walnął mnie w klatę i kliknąłem na 2 z wrażenia), 6.03 i 6.98.
    Poza tym jednym nieudanym, przejazdy były dość podobne IMHO a jak widzicie czasy skrajnie się różnią. Widać Torque Pro na moim telefonie nie jest w stanie osiągnąć dobrej precyzji/powtarzalności.
    Następnie spróbowałem apki GPS acceleration. Tu to już w ogóle masakra, pierwszy pomiar 7.5, drugi 8.8s, uważam że mniej więcej były takie same jak zrobiłem na TP.

    O kant tyłka takie pomiary. Może inny telefon, może inny soft - te sobie nie radzą, a najlepiej urządzenie przeznaczone do pomiarów przyspieszenia. Z resztą moje doświadczenia z GPSem w komórce jest takie, że jak z kumplami robimy na rowerach trasy typu 100km, to potem mamy rozrzut ok +-2-3%, GPS trochę skacze a przy pomiarach przyspieszenia to moze bardzo zniekształcać wyniki (zygzaki czasem, szpilki itp).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ogarnij taki temat i będziesz miał z głowy domniemania i domysły :-) https://m.olx.pl/oferta/wypozyczalni...9-ID3x92l.html, pożyczałem już 2 razy i wyniki pewne.

    PS. Link 1 z brzegu żeby nie było że kogoś reklamuje:-)

Podobne wątki

  1. Grill u mnie 7.09.13
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 22:55
  2. Naprowadźcie mnie...
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:25
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53
  4. grill u mnie.
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory