Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Temat: Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

    Dzisiaj odwiedził mnie znajomy, ma Giulię 2.0 z fabryki 200HP, zrobiony ma przelot MGMotorsport i katalizator sportowy. On ma jeszcze z pierwszych produkcji czyli silnik pewnie idento jak 280HP ze skastrowanym trochę programem, pewnie jak te piersze w stocku miał ze 225HP (nie hamował). Ma przelot, kat sportowy, no dobra ile wyjdzie 250HP? Koła miał 18" (ja 19) obaj RF i obaj 255 na tyle, czyli nie miał tu przewagi. No ma brak Q4 i pewnie ciut mniej wyposażenia więc te 100kg mniej. Paliwa ja miałem trochę ponad 3/4 baku, on 1/2, kolejne 20kg. Ja jeżdżę na RON95 on miał zalane 98 albo 100, tu nie wiem czy ma to znaczenie, raczej nie przy seryjnych mapach.

    Zrobiliśmy kilka testów z toczenia się na 3 biegu do odcinki, minimalnie ja wygrałem, ale twierdził że wcześniej wcisnąłem gaz (start był przez telefon komenda i opóźnienie małe niby było). potem 3 razy ruszaliśmy spod świateł i tak do 140 podjechaliśmy, w miarę równo szły, ale przy większych prędkościach on mnie wyprzedzał powolutku już pod koniec. Zrobiliśmy też test na 4 biegu z toczenia i zmiany biegów 5 - 6 do nieprzepisowych prędkości. chwilę miałem przewagę ale też mnie w końcu wyprzedził i zaczął powoli odjeżdżąć.

    Wiadomo Veloce za to nie mają nigdy 280HP, raczej te mierzone wychodziły 265-275 z tego co kilka wykresów widziałem.

    Co Wy na to?

    Jadę z ciekawości wkrótce na hamownię bo narazie mam trochę kwaśną minę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ciekawe, powinna być z sekunda różnicy 0-100, a to sporo przecież. A jakie opony mieliście? Powinieneś go chyba lekko odstawiać przy startach przez samo Q4.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Przy jeździe na wprost w dobrych warunkach pogodowych nie powodujących zmniejszonej przyczepności to Q4 wiele nie pomoże, a raczej właśnie bardziej istotne będzie zwiększenie masy w stosunku do "ośki".
    Należałoby również uwzględnić różnicę wagi kierowców
    Jeśli w sumie wyjdzie ok. 150 kg więcej na pokładzie to jest to już odczuwalne podczas przyspieszeń...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Na suchym Q4 jest właśnie tym minusem. Zrób ten sam test na mocno mokrym czy śniegu
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Zachciało się Q4 dodatkowe kilogramy robią swoje, a przy dobrej oponie/nawierzchni/warunkach nic ci to nie daje w porównaniu do ośki. I tak się ciesz, że to nei stały napęd, bo by na straty kolejne konie szły.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    warunki były takie że nawet zaczynało kropić, ale że miał GY Eagle F1 (znam je, nawet na mokrym super) i 255 z tyłu to raczej go nie ślizgało. z resztą kwestia też testów na 3 czy 4 biegu - tu totalnie mnie to zaskoczyło. 2.0 RWD 200HP ma takie same przełożenia w skrzynii jak Q4 280HP?
    Pamiętajcie że w Veloce jest ten lag gazu czy napędu Q4 - na tym traciłem, były momenty że go trochę przeganiałem jakiś czas po starcie, ale co dziwne to potem już przy większych prędkościach on znów zaczynał szybciej jechać i zdążył mnie wyprzedzić.
    Waga driverów, nie wiem, bardzo podobnego wzrostu jesteśmy, może on trochę szczuplejszy - max parę kg różnicy.
    czuję się rozczarowany - włosi dali 200HP z dużym gratisem, a 280HP to tylko na papierku. Trochę upgradów do 200HP i jedzie mniej więcej jak 280HP.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Robiłem ostatnio zdjęcia testu porównawczego Giulii Q, Veloce 2.2 i Super 2.0.
    Zaskoczony byłem jak dobrze zbiera się te 200 koni w benzynie.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No moim zdaniem właśnie to napęd na 4 łapy odbiera nieco wigoru. Jeżeli warunki (przyczepność) była dobra, to zawsze ośka objedzie 4x4, jeżeli posiada podobną moc. Miałem kiedyś Audi coupe 2.8 V6 w quattro, kolega miał ośkę, zawsze mnie objeżdzał jak było sucho.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    No jakoś dużo cięższe Stelvio Q jest szybsze (3,8 sek) od lekkiej Giulii Q, która zazwyczaj ma w testach ok 4,5 sek (na papierze chyba 3,9) właśnie dzięki Q4. Fakt, że co innego 220-280 a 510 KM, ale jednak.
    Epsonix robiłeś jakieś pomiary choćby appką 0-100?
    W testach Veloce ma te 5,2-5,5 sek (nawet Stelvio miewa 5,5 w testach przy wersji 280 KM), a nie sądzę, by wersja 200 (nawet gdyby miała realnie 225), zbliżyła się do 5,5 sek. Zazwyczaj na tych mocach mają ok 7 sek (a nowy Civic przy 182 KM nawet aż 8,3 sek).
    Ja na światłach z samochodami ok 200 KM, do prędkości 50 kmh idę często równo (na suchym), chyba ze względu na ten lag no i masę. Od 50 kmh nie mają szans.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A co z sondami? Ktoś mu wyłączal? Bo na sportowym kacie będzie błąd sond. Ja obstawiam że jest po programie tylko ci nie powiedział.
    Q4 ma nominalnie napęd na tyl, na starcie przy mocy rzędu +50 dla ciebie super powinna dostać baty, szczególnie w automacie gdzie kierowca się nie liczy wciskasz gaz i jedziesz. Z rolki tym bardziej.

    Jedz z kolegą na hamownie i będzie jasne [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 11-10-2019 o 05:32

Podobne wątki

  1. Grill u mnie 7.09.13
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 22:55
  2. Naprowadźcie mnie...
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:25
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53
  4. grill u mnie.
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory