Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 115

Temat: Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    trochę updatu.

    Kolegi Super jest z początku 2017, ma wszelkie bebechy wersji 280HP jeśli chodzi o silnik. Hamował ją stockową i miał 237HP na dobrej hamownii. Ma mi podesłać wykres przy okazji.
    Miał jakiś czas box-a ale wywalały mu się kontrolki błędów, więc wywalił.
    jeszcze raz do niego dzwoniłem dzisiaj, zapewniał że nie ma ruszanego programu, zrobili mu w MGMotorsport tylko luźny przelot i sportowy kat za niemałe pieniądze. Dolot/filtr powietrza ma natomiast ori.

    Nie wiem ile może dać luźny wydech i sportowy katalizator, bez strojenia. Macie jakieś pomysły? może być np 25HP? Jeśli tak to mógł mieć np powyżej 260HP a Veloce z reguły mają ok 270HP +- kilka HP - moze te 10 HP różnicy i ze 120kg to właśnie daje nam odpowiedź dlaczego był minimalnie szybszy.

    Co do Q4, to pewnie nawet jak nie działa, to minimalne dodatkowe opory robi - coś tam pewnie musi wirować, ma swój moment bezwładności i opory.

    Do tego wiemy że Veloce jak depnie się gaz to zamulają - tu miał przewagę w pierwszym momencie, chwilę potem go ciut wyprzedzałem, ale potem on mnie znowu wyprzedzał. Starty ze świateł były normalne, tzn zielone i gaz do dechy, bez żadnych pseudo launch control - przynajmniej tak było ustalone.

    Podjadę na hamownię myślę wkrótce.

    Nie robiłem żadnych pomiarów apką, wiem że napewno moja Veloce lata znacznie szybciej niż poprzednia 159 TBi która była zrobiona na 240HP/370NM, jeździłem tez kolegi BMW440xi 2018 (326HP) i jakiejś wielkiej różnicy co do mojej nie zauważyłem, więc myślę że w miarę moja parametry/dane katalogowe trzyma.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    mam te same odczucia... także co do deklarowanego apetytu na PB. Koledzy powinni się sprawdzić, w zakresie 100-200, tutaj trakcję można pominąć.
    był taki test 4 ok 80 do 180, trochę go odstawiłem ale mnie doszedł. to odstawienie mogło być spowodowane ułamkiem sekundy spóźnienia po jego stronie, bo komenda na start szła przez telefon i ja dawałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Bo prawda jest taka że te 280 koni w Veloce szału nie robi. Przynajmniej na prostej. W porównaniu do 2.0 TSI 280 VAG-a Veloce jest jakieś 1-2 sekundy wolniejsza do 200, pomimo tego że ma niby 50 Nm więcej.
    Nawet JTD po dobrym chipie na 240 koni robi 0-200 w podobnym czasie (22-23 sekundy):

    https://www.youtube.com/watch?v=2nqVe6yZvPw&t=

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Gdzie widziałeś 280 Vaga robiącego 100 poniżej 5s. Może golf, ale to zupełnie inna liga i waga

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie wiem ile może dać luźny wydech i sportowy katalizator, bez strojenia. Macie jakieś pomysły? może być np 25HP?
    Sam wydech nie da Ci 25 KM. Nawet ze sportowym katalizatorem.

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja dziś spotkałem superba 280ps. Jechałem za nim, gość wcisnal do dechy, zanim się zorientowałem i zredukowal to mi lekko odszedł, but, przy ok 180 zacząłem go mocno dochodzić, przy 240 przejechałem obok niego jakby stał [emoji16] za tydzień dam znać ile daje wywalenie kata, bo jadę na hamownie.


    Biesse tuning pokazał wykres na sportowym kacie ragazzona, wyszło 330/510.


    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Pamiętajcie ze w giuliach moc maks. jest w okolicy 5k rpm, a vagach przy 6k rpm

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Biesse tuning pokazał wykres na sportowym kacie ragazzona, wyszło 330/510.
    Ale na pewno to nie były wszystkie zmiany w tym aucie. Zmiana wydechu jest tylko uzupełnieniem całości zmian, czymś w rodzaju otwarcia drogi. Zawsze mnie bawiły takie relacje, że np. tłumik daje 5% przyrostu, filtr powietrza (np. stożek) 10%, sportowy kat 10% i razem wynik 25%. A trochę tych aut z poważnymi zmianami w życiu używałem.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale na pewno to nie były wszystkie zmiany w tym aucie. Zmiana wydechu jest tylko uzupełnieniem całości zmian, czymś w rodzaju otwarcia drogi. Zawsze mnie bawiły takie relacje, że np. tłumik daje 5% przyrostu, filtr powietrza (np. stożek) 10%, sportowy kat 10% i razem wynik 25%. A trochę tych aut z poważnymi zmianami w życiu używałem.
    Ja nie twierdzę że sam kat dał ileś tam koni, tylko że program + wywalenie kata dało taki efekt...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Nie wiem ile może dać luźny wydech i sportowy katalizator, bez strojenia. Macie jakieś pomysły? może być np 25HP?
    W Giuliettcie 1.4 170 HP sama zmiana downpipe z katem na przelot (dekat) dała 10 HP (mierzone przed i po na hamowni) więc obstawiam że w Giulii nie więcej niż 15 przy dobrych wiatrach Co więcej samo poluzowanie wydechu powoduje że dół trochę traci (odczuwalnie) natomiast góra jest znacznie lepsza, koniecznie trzeba program robić



    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Jak ktoś nie ma pro sprzętu pod ręką, to polecam sprawdzić choć appką, polecam prostą ale sprawdziła się już w 3 autach (pokazywała wartości katalogowe lub te, co pokazują PRO testy):
    https://apkpure.com/pl/gps-accelerat...psacceleration
    Co prawda takie testy przez GPS/Glon nigdy nie będą mega dokłądne, dlatego proponują zrobić 5 przejazdów i wybrać wartość środkową (mediane), bo wyniki są zazwyczaj z dokłądlnoscią +-0,3 sek i dopiero odrzucenie skrajnych, daje jako taki obraz.
    Jak widać, kręci te ok 5,7 sek do 100 kmh z normalnego startu, pewno z LC by zeszło na 5,4 sek.

    PS. te najlepsze czasy jak widać wykręciło wtedy, gdy nie załapało lagu na pierwszych 3 m.
    No i też mam wrażenie, że lepszy starty ma wtedy, gdy pierwsza sek (lub reakcja na gaz+ pierwsze 3 m) jest na 2/3 gazu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_100_stelvio.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	74.3 KB
ID:	262617  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 12-10-2019 o 10:22

Podobne wątki

  1. Grill u mnie 7.09.13
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 22:55
  2. Naprowadźcie mnie...
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:25
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53
  4. grill u mnie.
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory