Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 115

Temat: Super mnie objeżdżała - co Wy na to?

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Pytanie czym mierzyłes te czasy ale 5,4 z D nierealne raczej.
    Tu mnie masz, to ponad półtora roku temu było i przyznaję, że nie pamiętam dokładnie czym, jakimś pożyczonym pudełkiem od kolegi kolegi kolegi.... :-)
    Sprawdzałem ją wtedy równocześnie z moim Legacy GT (zmapowanym na ok 300KM) i szły identycznie 0-100 i 0-200.
    Po rachunku sumienia chyba rzeczywiście ją odrobinę trzymałem wtedy hamulcem lewą, żeby się nie toczyła i napędy były napięte, ale na pewno nie do 2 czy 3 kRPM, bo bałem się uszkodzić nie swój samochód.

    Chętnie sprawdzę teraz swoją z ciekawości. Czym polecacie? Czy te apki na telefon mają prawo być dokładne?

    Epsonixie, sorry za być może absurdalną uwagę, ale rozumiem, że "wciskasz kulke"? :-)
    Ja się czasem łapie w normalnej jeździe, jak chce szybciej przyspieszyć, że wciskam do pierwszego oporu i zapominam, że w AR to jeszcze nie koniec... :-)

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Epsonixie, sorry za być może absurdalną uwagę, ale rozumiem, że "wciskasz kulke"? :-)
    Ja się czasem łapie w normalnej jeździe, jak chce szybciej przyspieszyć, że wciskam do pierwszego oporu i zapominam, że w AR to jeszcze nie koniec... :-)
    nie wiem czy jest absurdalna, dobre pytanie - nie mam pojęcia. przy tych próbach byłem tak zaaferowany w ogóle obsługą apki, nie takimi wynikami jakie chciałem, wyczekiwaniem na brak aut, kombinowaniem z ruszaniem z LC z 2k i próbami opanowania optymalnej zmiany biegów w trybie M, próbą ruszenia z 2ki, próbami w Race i Dynamic, proóbami z dodawaniem gazu płynnie, że totalnie mi to wyleciało z głowy - nie zwróciłem uwagi.
    Czas na pomiary podejście nr 2, zarówno spróbować jak kozak zmiany biegów ciut wcześniej 1 i 2 (ew 3 nie zmieniać wcześniej żeby dojść ponad 100 na 3ce)m do tego popróbować bez i z wciskaniem "kulki"

    Kojarzycie czy jest parametr w MES na wciśnięcie kulki? może u mnie np nie działa (zasyfiła się)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Czuć pod stopą jak się wciska ta kulka, trzeba użyć siły

    Czy w trybie manualnym szybciej się ruszy niż w automatycznym? Czy komputer nie powinien w idealnych momentach zmieniać biegi? Chociaż w Giuli Q piszą, pojawia się komuniakt, żeby dla pełnych osiągów przejść w tryb ręczny.
    Pozdro,
    Bartas

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Kulka to macie na myśli guzik od kick down?

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem czy jest absurdalna, dobre pytanie - nie mam pojęcia. przy tych próbach byłem tak zaaferowany w ogóle obsługą apki, nie takimi wynikami jakie chciałem, wyczekiwaniem na brak aut, kombinowaniem z ruszaniem z LC z 2k i próbami opanowania optymalnej zmiany biegów w trybie M, próbą ruszenia z 2ki, próbami w Race i Dynamic, proóbami z dodawaniem gazu płynnie, że totalnie mi to wyleciało z głowy - nie zwróciłem uwagi.
    Czas na pomiary podejście nr 2, zarówno spróbować jak kozak zmiany biegów ciut wcześniej 1 i 2 (ew 3 nie zmieniać wcześniej żeby dojść ponad 100 na 3ce)m do tego popróbować bez i z wciskaniem "kulki"
    Opcji "bez wciskania kulki", to możesz śmiało nie próbować, bo wiadomo, że auto wtedy nie jedzie maxem.
    Jeśli chcesz się męczyć z M (bez sensu moim zdaniem, bo z 1 na 2 naprawdę ciężko trafić dobry moment, chyba że ruszysz z 2), to trójkę możesz ciągnąć powyżej 100 km/h. Na D zmiana jest przy ok. 105km/h.
    Na tym filmie z Autocentrum, który był tu linkowany wyszło im 5.2 z akcelerometru, normalnie na D, tylko dość brutalnie przytrzymali hamulcem na ponad 3 kRPM i to pewnie robi największą różnicę.

    A wracajac do "kulki", to w Subaru na najszybszym programie mam odwrotnie, tzn. nawet niepełne wciśnięcie gazu powoduje max uchylenie przepustnicy, dlatego w Julii zdarza mi się zapomnieć o "kulce" :-)))

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Do usunięcia
    Pozdro,
    Bartas

  7. #77
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    To ja chyba jechałem bez tej kulki, nie sądzę żeby kick down miał wpływ na moc auta...

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    A jak niby miałby się wykonać ten kick-down, jak pewnie ciągnąłeś na każdym biegu do 5 tys. albo i wyżej
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A jak niby miałby się wykonać ten kick-down, jak pewnie ciągnąłeś na każdym biegu do 5 tys. albo i wyżej
    [emoji2357] Czy ja mowie ze mi nie robi kick down?

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    [emoji2357] Czy ja mowie ze mi nie robi kick down?
    Serio? Potrafisz wykonać redukcję biegu podczas pomiaru przyspieszenia od 0 do 100 km/h ?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Grill u mnie 7.09.13
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 22:55
  2. Naprowadźcie mnie...
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:25
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53
  4. grill u mnie.
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory