Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Lakierowanie czarnych listew pod kolor nadwozia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie Lakierowanie czarnych listew pod kolor nadwozia

    Co prawda przede mną jeszcze kilka tygodni oczekiwania na Stelvio, lecz już teraz planuję pewne modyfikacje w samochodzie. Poza montażem dezaktywatora modułu Start&Stop od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], zamierzam polakierować pod kolor karoserii (Stromboli Grey) matowoczarne elementy nadwozia wykonane z tworzywa. Stelvio nie jest pojazdem offroadowym, przynajmniej ja nie zamierzam eksploatować go w takich warunkach, więc wszystkie te listwy zabezpieczające są dla mnie zbędne, co gorsza zaburzają ogólną estetykę nadwozia. Producent niestety nie oferuje na etapie konfiguracji samochodu żadnego pakietu wizualnego, który upodabniałby cywilne wersje Stelvio do modelu Quadrifoglio, nie pozostaje więc nic innego, jak radzić sobie samemu. Miałem wcześniej pewne obawy o efekt końcowy związane z możliwością wystąpienia wyraźnych różnic w odcieniu lakieru na elementach metalowych i plastikowych, lecz pozbyłem się ich ostatecznie po przewertowaniu tej relacji z metamorfozy Stelvio w wykonaniu użytkownika z US&A.

    Łącznie lakierowania wymaga 9 elementów:
    1. 2x nakładka progowa
    2. 4x nakładka błotnika
    3. 2x osłona zderzaka przedniego
    4. 1x dolny pas zderzaka tylnego


    O ile zdążyłem się już zorientować, spinki montażowe nie są na stałe złączone z listwami jak u niektórych innych producentów, więc do projektu mogę śmiało przeznaczyć elementy, które będą dostarczone wraz z samochodem. Zakres prac tym samym obejmuje demontaż listew, przygotowanie do lakierowania (zmatowienie, gruntowanie), lakierowanie i ponowny montaż.

    Sam nie mam ani warunków, ani tym bardziej umiejętności, żeby podjąć się tego projektu, dlatego prace zlecę zakładowi lakierniczemu. Kontaktowałem się w tej sprawie z Auto-Ostrobramska w Warszawie, gdzie dokonywałem niewielkiej naprawy blacharsko-lakierniczej mojej mazdy6, lecz cena jaką mi przedstawiono zwaliła mnie z nóg - 5 kPLN brutto za całość (zakładałem kwotę do 3 kPLN). Poprosiłem również o ofertę dilera, u którego zamówiłem samochód, ale nie spodziewam się lepszych warunków.

    Czy jest na forum użytkownik, który dokonał podobnej modyfikacji w swoim samochodzie i podpowiedziałby na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Będę również wdzięczny za polecenie dobrego zakładu lakierniczego w Warszawie lub okolicach.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    nie lepiej to okleic folia ?

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Co prawda przede mną jeszcze kilka tygodni oczekiwania na Stelvio, lecz już teraz planuję pewne modyfikacje w samochodzie. Poza montażem dezaktywatora modułu Start&Stop od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], zamierzam polakierować pod kolor karoserii (Stromboli Grey) matowoczarne elementy nadwozia wykonane z tworzywa. Stelvio nie jest pojazdem offroadowym, przynajmniej ja nie zamierzam eksploatować go w takich warunkach, więc wszystkie te listwy zabezpieczające są dla mnie zbędne, co gorsza zaburzają ogólną estetykę nadwozia. Producent niestety nie oferuje na etapie konfiguracji samochodu żadnego pakietu wizualnego, który upodabniałby cywilne wersje Stelvio do modelu Quadrifoglio, nie pozostaje więc nic innego, jak radzić sobie samemu. Miałem wcześniej pewne obawy o efekt końcowy związane z możliwością wystąpienia wyraźnych różnic w odcieniu lakieru na elementach metalowych i plastikowych, lecz pozbyłem się ich ostatecznie po przewertowaniu tej relacji z metamorfozy Stelvio w wykonaniu użytkownika z US&A.

    Łącznie lakierowania wymaga 9 elementów:
    1. 2x nakładka progowa
    2. 4x nakładka błotnika
    3. 2x osłona zderzaka przedniego
    4. 1x dolny pas zderzaka tylnego


    O ile zdążyłem się już zorientować, spinki montażowe nie są na stałe złączone z listwami jak u niektórych innych producentów, więc do projektu mogę śmiało przeznaczyć elementy, które będą dostarczone wraz z samochodem. Zakres prac tym samym obejmuje demontaż listew, przygotowanie do lakierowania (zmatowienie, gruntowanie), lakierowanie i ponowny montaż.

    Sam nie mam ani warunków, ani tym bardziej umiejętności, żeby podjąć się tego projektu, dlatego prace zlecę zakładowi lakierniczemu. Kontaktowałem się w tej sprawie z Auto-Ostrobramska w Warszawie, gdzie dokonywałem niewielkiej naprawy blacharsko-lakierniczej mojej mazdy6, lecz cena jaką mi przedstawiono zwaliła mnie z nóg - 5 kPLN brutto za całość (zakładałem kwotę do 3 kPLN). Poprosiłem również o ofertę dilera, u którego zamówiłem samochód, ale nie spodziewam się lepszych warunków.

    Czy jest na forum użytkownik, który dokonał podobnej modyfikacji w swoim samochodzie i podpowiedziałby na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Będę również wdzięczny za polecenie dobrego zakładu lakierniczego w Warszawie lub okolicach.
    KOLOR AUTA twój. Masz jakiś link zdjęcia jak ktoś inny to zrobił i wygląda.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    nie lepiej to okleic folia ?
    Na pewno byłoby prościej dla mnie, jednak zawsze będzie minimalna różnica w odcieniu, ponieważ wybór kolorów ogranicza się do palety producenta

    - - - Updated - - -
    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] Obie informacje padają w moim pierwszym poście - kolor mojego samochodu to Stromboli Grey, link do podobnego projektu: https://www.stelvioforum.com/forum/2...cs/8885?page=2

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Na pewno byłoby prościej dla mnie, jednak zawsze będzie minimalna różnica w odcieniu, ponieważ wybór kolorów ogranicza się do palety producenta

    - - - Updated - - -
    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] Obie informacje padają w moim pierwszym poście - kolor mojego samochodu to Stromboli Grey, link do podobnego projektu: https://www.stelvioforum.com/forum/2...cs/8885?page=2
    Równica w odcieniu i tak będzie, plastik inaczej prezentuje lakier niz metal. Jeśli nie od razu to różnica wyjdzie w krótkim czasie.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja bym to dał w czarny połysk [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Czy aby to lakierowanie nie zrobi "puszki" z samochodu. Zrobi się mdły, jednak czarne dodatki nie są takie złe.
    Myślałem o tym samym po zakupie swojego, ale po wnikliwym przejrzeniu stwierdziłem, że nie.
    Mój jest biały i owe czarne wstawki dodają uroku i tak nadkola powiększają koła, listwa boczna progowa może być lakierowana częściowo, natomiast tylny zderzak pomalowany na kolor klapy stanie się mdły.
    Wszystko powyżej to moje widzimisię, pozostawiam pod rozwagę.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Stelvio z innym kolorem (czarnym) dołu, wydaje się niższy, lżejszy a koła wydają się większe.
    Jedyny plus 1 koloru to wg mnie upodobnienie do Stelvio Q - ale to wyłapią tylko fani Alfy, którzy i tak będą wiedzieć, że to nie Q.
    Ja jedynie zastanawiam się, czy dać czarną to na czarną foli (błyszcząca lub carbon), czy jakoś polakierować na czarno, ale tak, by nie było widac plastiku tak bardzo.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1kolor.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	54.4 KB
ID:	262748  

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Wystarczy spojrzeć na wersję Quadrifoglio, która jest polakierowana niemal w całości na jednolity kolor. Obstawiam, że wielu tu piszących zdecydowało się na Stelvio mając z tyłu głowy wyobrażenie prezencji samochodu na wzór tej wersji nadwozia.

    Niektórzy producenci, na przykład Volvo, w ogóle nie stosują tego typu upiększeń i wyglada to po prostu lepiej.

    Mam inne zdanie o czarnych listwach błotników - optycznie pomniejszają felgę, nie odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez McStadt ; 16-10-2019 o 10:11

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    To ciekawe co powiedzą na to właściciele czarnych Stelvio
    Akurat wersja Q pdoba sie głównie ze wzglęgu na tył i przód (no i moc ), z boku jedyne co ciekawe to hamulce i felgi, ale optycznie z boku wydaje się wyższa.
    Zresztą mówiliśmy o wielkości koła, a nie tylko felg. Felga 20 cali zawsze bezie taka sama wizualnie porównując z autem, za to wrażenie większego koła, to dla mnie plus dla "muskularności auta".
    Zobacz sobie tył zwykłej wersji w 1 kolorze, wydaje się bardzo wysokim, kwadratowym autem, wielka tłusta dupa
    W wersji Q masz wielki dyfuzor w innym kolorze (chyba, ze masz czarne Q).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dupa.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	262755  

Podobne wątki

  1. Kolor nadwozia Veloce
    Utworzone przez MirekGD w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 24-03-2022, 09:30
  2. [MiTo] Jak sprawdzić kolor nadwozia
    Utworzone przez PizPalu w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 17:05
  3. [159] Kod lakieru/kolor dekorów/listew
    Utworzone przez wooser w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 22:00
  4. Kolor nadwozia
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 18:20
  5. Zderzaki w kolor nadwozia
    Utworzone przez Emenems w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory