Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Automatyczne składanie lusterek-wyłączanie

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał gfr Zobacz post
    U mnie w Stelvio składają się lusterka po zamknięciu z guzika na klapie bagażnika.
    Miszcze z Carserwis powiedzieli, że ttm i się nie składają. [emoji2962] muszę pojechać do kogoś normalnego.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak z bagażnika nie składają się? U mnie jak nacisnę ten przycisk z kłódką to normalnie się składają. Też nie mam opcji dezaktywującej składanie lusterek.
    u mnie też się składają ale to Giulia. może kwestia rocznika / wersji firmwarów / konfigu (a niekoniecznie Giulia czy Stelvio)? tak czy siak koledzie się składają i z bagażnika - no poza tym nie po to ma się kluczyk czy przycisk na klamce żeby latać do bagażnika zamykać.

    może gdzieś w proxi siedzi na to ustawienie, ale znajdź tu gdzie bez opisów - raczej marna szansa, tym bardziej że nie musi to być pojedynczy bit (bo takich jest tylko 2000 w proxi a część można wyeliminować) tylko jakaś wartość lub nawet ustawienie rozsiane po kilku bajtach w proxi - bez wtyki w dewelopmencie FCA gdzie mają wiedzę co gdzie siedzi nie ma szans (to nie to samo jak porównanie proxi z 2 podobnych samochodów i wyczajenie że poza VIN kilka bitów się zmieniło jak była jakaś opcja). łatwiej odpiąć któryś kabel od silnika w lusterku, z takiej pierdoły pewnie błędu na desce nie będzie, albo wrzuci się jakiś rezystor pomiędzy linie i będzie cisza.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-10-2019 o 13:51
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    W Stelvio zamykanie z klapy bagażnika składa lusterka.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    To chyba zalezy od rocznika bo w moim z 2017 nie sklada.
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    potwierdzam, nie składa lusterek

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Giulia 2016, składa lusterka z klapy
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    W moim Stelvio 2019 każdy sposób zamknięcia auta powoduje automatyczne złożenie lusterek, niezależnie czy z pilota, guzikiem na klamce czy przyciskiem na klapie.
    Nie sprawdzałem w infotaiment, ale jeśli nie można tej funkcji dezatywować to jest to faktycznie kuriozum w naszych warunkach zimowych.
    Drugim kuriozum Stelvio jest brak możliwości wyłączenia automatu świateł mijania. W Skodzie miałem pozycję 0 gdzie świeciły tylko dzienne, czyli ledy z przodu. W Stelvio każde uruchomienie auta w garażu lub wjazd do garażu powoduje odpalenie ksenonów, wcześniejsze zapalenie swiatla w garażu nic nie zmienia, pomimo że czujnik świateł w aucie ustawiony na 3 czyli najmniejsza czułość. Dla mnie to mega irytujące. Z tego co wiem to palniki ksenonowe nie lubią częstych startów i stopów ani krótkich okresów pracy, a ciągła eksploatacja skraca ich żywotność i jasność, w końcu po co są dzienne ledy? Jak tu gdzieś czytałem w Gulii jest pozycja 0 na przełącznik świateł... Paranoja, ale to temat do innego wątku.
    A'propos składania lusterek, u Was też na odpalonym silniku przełącznik lusterek blokuje możliwość ich złożenia? Nie mogę mechanicznie przekręcić go do pozycji składania, chyba że za delikatnie się z nim obchodzę ale jest taki opór i w lewo i w prawo że boję się coś tam pourywać
    A złożenie lusterek czasem się przydaje w wąskich wjazdach lub przy manewrach w ciasnych miejscach...
    A tak w ogóle Alfy to super auta są!

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Można je złożyć na włączonym silniku. Wystarczy pociągnąć do tyłu pokrętło i się złożą

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Kurynio wielkie dzięki za info!
    A ja już sobie przyrzekłem znaleźć instrukcję obsługi taka siła przyzwyczajenia ze Skody że zakładałem jedynie możliwość okręcenia tego przełącznika...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    To chyba zalezy od rocznika bo w moim z 2017 nie sklada.
    albo raczej od softu który Ci wgrali - dealerzy nie akualizują aut na siłę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne składanie lusterek
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 18-04-2023, 06:46
  2. [159] Czy istnieje coś takiego jak automatyczne składanie lusterek przy wyłączaniu auta?
    Utworzone przez karmal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-06-2019, 07:21
  3. [Brera] Automatyczne składanie lusterek po zamknieciu samochodu - zima!!! PILNE
    Utworzone przez Piotrunia1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 16:08
  4. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory