Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No w takim układzie to rzeczywiście wydajność słaba. Jak będzie okazja to dam znać jak u mnie

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    ja tam nie narzekam. pamiętajcie jednak że górne "ścieżki" to nie ścieżki grzejne a anteny - one nigdy się nie grzeją.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 MY22
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja tam nie narzekam. pamiętajcie jednak że górne "ścieżki" to nie ścieżki grzejne a anteny - one nigdy się nie grzeją.
    Cześć, czy jesteś pewny, że te górne dwie ścieżki to antena? Miałem to reklamować na pierwszym przeglądzie. Skoro jest tak jak piszesz to jakie zadanie ma płetwa na dachu?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    W pojeździe jest kilka anten, DAB, AM/FM, LTE, GPS. Część z nich jest w płetwie, a któraś może być na szybie, na przykład ta od DABa.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    Trochę chcę o(d)grzać temat.
    Ja się borykam z tematem braku ogrzewania tylnej szyby i lusterek w stelvio 2017FE praktycznie od początku i ciągle walczę.
    Zgłaszam ten problem na każdym przeglądzie i niby coś tam robią, wgrywają jakieś aktualizacje, wymieniają akumulator (już mam 3 aku w ciągu 5lat) i dalej nie działa. Za tydzień jadę na przegląd i dalej zgłaszam tą usterkę (w efekcie samochód stoi w serwisie tydzień niby coś kombinują ale skutki marne, oczywiście przy nowym aku jest spokój na kilka tygodni).
    Ewidentnie coś tam nie domaga w kwestii oprogramowania lub alternatora lub ..uj wie czego.
    Jak jadę trasę 300km to po tym dystansie czasami zaczyna działać start/stop i oczywiście ogrzewanie tylnej szyby i lusterek przez 2-3dni. Innym razem po tej samej trasie nie działa nic. Jeżdżę głownie po małym mieście na krótkich odcinkach 4-6km. W takich warunkach nie pamiętam kiedy ostatnio start/stop się aktywował.
    Ogólnie z tym ogrzewaniem jest dramat, w żadnym innym aucie nie mam takiego problemu (w tych samych warunkach testowałem 4 samochody i to nowszej produkcji i żaden nie odwalał takich numerów).

    Czy ktoś już rozwiązał ten problem? może jakiś zamiennik przekaźnika, włączenie na krótko albo co ?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    U mnie to samo, w sensie o ile na brak start/stop nie narzekam to brak grzania tylnej szyby mocno doskwiera. Tak jak piszesz nie ma reguły, czasem działa, czasem nie. Nawet po pełnym naładowaniu aku pod domem potrafi grzanie nie działać. Chciałem ostatnio termiwozją sobie sprawdzić, które nitki są odpowiedzialne za grzanie szyby, ale nie mogę bo nie działa...
    Niesamowita wtopa ze strony Alfy w tej kwestii.
    Pozdro,
    Bartas

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    U mnie to samo, w sensie o ile na brak start/stop nie narzekam to brak grzania tylnej szyby mocno doskwiera. Tak jak piszesz nie ma reguły, czasem działa, czasem nie. Nawet po pełnym naładowaniu aku pod domem potrafi grzanie nie działać. Chciałem ostatnio termiwozją sobie sprawdzić, które nitki są odpowiedzialne za grzanie szyby, ale nie mogę bo nie działa...
    Niesamowita wtopa ze strony Alfy w tej kwestii.
    Podpisuje się obydwoma rękami...
    Masakra, wstyd.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja co rok to zgłaszam na przeglądzie, to chyba jedyne co pozostaje, może ktoś z FCA pochyli się nad tematem i to naprawią dla świętego spokoju. Ja mam auto z pierwszego wypustu 2017, Ciekawi mnie czy w młodszych rocznikach też tak jest? Bardzo proszę o info użytkowników młodszych roczników.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 201km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Moja 2018 problem występuje.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    A to nie jest po prostu problem z IBS? I po odpięciu go od akumulatora problem braku ogrzewania zniknie?

    edit: oczywiście odpięcie IBS od aku to tylko część diagnozy. Mam ten sam problem i wiem, że to może być IBS, tylko co z tym dalej zrobić?
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 17-02-2023 o 09:54

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory