Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie Ogrzewanie tylnej szyby

    Jak u Was z ogrzewaniem tylnej szyby?
    Pierwsze poranne rosy za nami. Ja co prawda ostatnio nie jeździłem autem, ale wczoraj i dziś, 6 rano wszystkie szyby mokre. Odpalam ogrzewanie tylnej i przedniej szyby. Po kilku chwilach przód i lusterka suche, ale tył? Droga do pracy to ok 5km w korku, a więc dzisiaj np 30 minut i przez ten czas szyba nie dała rady wyschnąć. Jakieś tam suche paski zaczęły się pojawiać, ale nawet nie wyschła na tyle, żebym mógł przez nią cokolwiek zobaczyć. Co prawda to mój pierwszy sedan, ale jeśli dobrze pamiętam, to w BMW potrzebowałem 5 minut żeby wysuszyć całkowicie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    może Ci nie działa grzanie? wiesz że jak jest ciut słabszy aku (lub pada a takich nie brakuje nawet w parotygodniowych autach się zdarzało) to ono się nie załącza - tzn brak komunikatu, na przycisku świeci, a w rzeczywistości nie grzeje. pisałem o tym rok temu.

    jak zrobisz traskę to zacznie działać.

    taka włoska logika - da Ci włączyć ogrzewanie kierownicy czy siedzeń (i działają) a nie włączy ogrzewania tylnej szyby.

    jest o tym wątek chyba z przed niecałego roku, możliwe że sam go zakładałem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Auto stało 1.5 miesiąca więc aku mogło trochę paść, ale od tego czasu zrobiłem 150km w trasie i z 50 po mieście więc powinien się już podładować. Zobaczę, czy jest ciepła szyba (bo chyba powinna?)

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Zobacz najlepszy test czy jak się rozgrzeje to wyłączy silnik start/stop, jak nie to wcale mogło nie doładować, najprostszy test, tak zawsze w serwisie robimy to, zagotuj w czjniku wodę i podstaw, żeby zaparowała szyba i zobaczysz czy działa

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wystarczy włączyć ogrzewanie i polecieć na tylną kanapę pohuchać na szybę - tak przez 15-30sek, będzie widać wystarczająco wyraźnie czy działa czy nie. w przypadku problemów ze słabym aku weźcie pod uwagę że ogrzewanie (w naszych autach) się włącza ale na kilka sekund, potem BCM je odcina.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    StartStop działa.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    No to jak start stop działa, w sensie gasi silnik, to według mnie nie jest na tyle rozładowany żeby nie uruchomić grzania szyby. Musisz sprawdzić czy rzeczywiście nie grzeje

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mam to samo spostrzeżenie dotyczące grzania tylnej szyby , w audi natychmiast odparowywalo, w ar 156 również sporo szybciej jak i w Toyocie żony.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    No to może jest podobnie jak z grzaniem foteli, trzeba dłużej poczekać
    Ja na razie nie zauważyłem bo nie musiałem włączać

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Wracałem z pracy 15-20min cały czas z włączonym ogrzewaniem (mimo, że było sucho) - szyba była ciepła, a więc ogrzewanie coś tam działa, ale moim zdaniem jest to mało efektywne, skoro nie potrafi wysuszyć szyby w pół godziny. Tyle czasu to zdąży wyschnąć od ciepła płynącego z kabiny

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory