Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Stelvio problem z radarem w zderzaku - przestał działać

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    sTELVIO 2.0T 280km
    Postów
    32

    Domyślnie Stelvio problem z radarem w zderzaku - przestał działać

    Witam, mam mały problem z radarem, a mianowicie wyskoczył błąd radaru w zderzaku, pojechałem go skasować wszystko było oki. Gdy podjeżdżam do samochodu radar działa wyhamowuje auto i się wyłącza, nie chce się już ponownie włączyć. Radar mógł być demontowany przez ubezpieczalnie za granica i zakładany tego nie wiem, ale auto w żaden sposób nie było uszkodzone przy radarze, ani z przodu.

    Czy trzeba go jakoś skalibrować ?

    Ewentualnie czy radar trzeba ustawić pod odpowiednim katem ?

    Czy może spróbować jechać bez założonej klapki ?

    Jeszcze nie wybierałem się do serwisu , może ktoś miał podobny przypadek i to jakaś blachostka

    Dziękuję za odpowiedz

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Czekaj po kolei. Mówisz że radar mógł być demontowany przez ubezpieczalnie, ale czemu, miał dzwona? Masz go od nowości, sprowadzony, powypadkowy? Ile już nim jeździsz? Na początku działał ok, teraz przestał? Piszesz, że byłeś skasować błąd, był jakiś?
    Miałem kiedyś przypadek podobny jak odebrałem samochód po naklejaniu folii na zderzak przedni, też pojawiała się kontrolka i nie działał. Jak zdjalem pokrywkę to się okazało że na radarze była jakaś substancja przypominająca żel, który chyba był używany przy folii, wyczyściłem to i było ok.
    Czy radar się ustawia? No jeżeli wymaga tego np, jest przestawiony na wskutek np kolizji lub się go wymienia to tak konieczna jest kalibracja na specjalnej tablicy, ale napisz coś więcej co i jak

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Radar i kamera po jakichkolwiek pracach przy nich wymaga kalibracji. Nie wszystkie ASO maja tablice kalibracyjne i przeszkolonych serwisantów (wiem to z doświadczenia). Co do czystości "obiektywu" radaru można go przemyć spirytusem.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    radar się kalibruje ze specjalną planszą, może być też potrzeba mechanicznego doregulowania najpierw gdyby kalibracji elektronicznej nie udało się zrobić. nie wiem czy każde ASO ma to - koledzy pisali że parę lat temu tego typu rzeczu u konkurencji premium były dzielone między wiele ASO - trzeba było się umawiać i sprowadzali. pewnie nie tania usługa.
    bez osłony pewnie lepiej nie jeździć (na chwilę pewnie OK. zgaduję) - to takie pudełko niby zamknięte przykręcone tam głębiej do metalowych elementów za zderzakiem, no ale pewnie lepiej dbać o to żeby nie pójść w kolejne koszty.

    może wyłacza bo łapie jakieś błędy - np źle ustawiony i stwierdza ze lepiej się wyłączyć (dostaje za dużo fałszywych alarmów?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    sTELVIO 2.0T 280km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam, auto było uszkodzone z boku delikatnie drzwi, zderzak z przodu miał ryse, ale jak to ubezpieczalnia w USA i mają płacone za godziny rozbiórki, lubią dodatkowo rozebrać jeszcze pół auta, lampę zdjąć zderzak odpiac niepotrzebnie klakson, złożyłem auto i wszystkie błędy zgasly włącznie z radarem, dojechałem do auta i pojawił się błąd skasowałem i znów się pojawił, reszta wszystko działa bez zarzutu

    - - - Updated - - -

    A sama kamerka w szybie to jakie pełni funkcję, czy jest ona odpowiedzialna za asystenta linii?

    - - - Updated - - -

    Gdy nic nie pomoże to wiadomo wybiorę się na serwis, mam 130km, dlatego póki co próbuje to jakoś rozwiązać Dziękuję za odpowiedzi

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    a jaki był dokładnie opis do tych błędów FCW w kompie? Coś pisało na desce konkretnego?

    PS. Jak już ogarniesz auto, to zapraszam do mojego sklepu internetowego po dezaktywator start&stop
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    sTELVIO 2.0T 280km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Pokazywalo, że radar nieaktywny skontaktuj się z serwisem czy jakoś tak, jutro sprawdzę dokładnie

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    sTELVIO 2.0T 280km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Miałem podpięte pod kompa, pokazuje aby skalibrować radar, widocznie się lekko przestawił albo był odpięty czy coś takiego. Jutro zadzownie do serwisu ile taka przyjemność. Ogólnie znalazłem u siebie warsztat który kalibruje radary, tylko nie robił jeszcze tego w Alfa Romeo. W przyszłym tygodniu mam podstawić auto

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    zanim pojedziesz na kalibrację, masz SGW w aucie? albo jak nie wiesz który miesiąc/rok produkcji? zakładam że kalibrację się puszcza przez OBD, dlatego pytam (SGW blokuje zapis/wykonanie testów itp, tylko odczyt). w razie czego w moim webshopie oferuję takie bypassy, inaczej czeka Cię wizyta w ASO na robotę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    sTELVIO 2.0T 280km
    Postów
    32

    Domyślnie

    czerwiec lub lipiec 2017
    Ostatnio edytowane przez jazdza ; 28-10-2019 o 18:54

Podobne wątki

  1. [159] Przestał działać nawiew
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 16:55
  2. Pilot przestał działać
    Utworzone przez MrKrzywy w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 11:03
  3. Obrotomierz przestał działać
    Utworzone przez konik_muzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 12:31
  4. Pilot przestał działać
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 14:47
  5. Przestał działać licznik
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 17:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory