Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 282

Temat: infotainment update

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Niestety, nie mogę zrobić aktualizacji.
    Mam soft MV002.009.055
    Na penie NTFS mam ten nowy 2.010, rozpakowany (2 pliki).
    Po włożeniu do USB w podłokietniku i wybraniu opcji aktualizacja, dostaję komunikat, że usb "nie zawiera ważnych plików aktualizacyjnych" a port usb pod panelem klimy w ogóle nie widzi tego pena.
    Soft ściągnąłem z adresu tutaj podanego.
    Coś robię źle? Może spróbować z innym penem?
    hmmm, ja korzystalem z normalnego dysku przenośniego, gdzie mam duzo innych katalogów osobistych (normalna sprawa). Wgralem te dwa pliki poprostu na główny dysk. Nie formatowałem, bo straciłbym wszystko inne . Skorzytałem tylko z portu usb pod panelem klimy.
    Podobnie robie gdy aktualizuje mapy.
    Ciekawe, ze nie wykrywa Ci w ogóle usb pod panelem klimy. A w ogole np. muzyke mozesz odtwarzać z tego portu ?
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 20-05-2020 o 11:58

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Witam,
    Potwierdzam aktualizacje / przejście na 002.010.041. AR Giulia 2016, stary hardware, soft do dziś 002.009.055.
    Wrzucam kilka fotek jak to przebiegało.
    Cała aktualizacja to 10-15min. Najpierw walidacja USB, potem update i tu była chwila zawahania "systemu" przy aktualizacji i po 1% zrobiło się ciemno (zwiecha). Za chwile wstał i cały proces zaczął się od nowa (bez walidacji usb) do końca, do 100% i na końcu poprosił o wyjęcie USB z gniazda. Tyle …
    Różnica na tą chwile jaką widzę to większy ekran kamery tył (mówimy o ekranie 8.8), jakość bez zmian wg. mnie. Reszta ciężko powiedzieć. Nie widze różnic. Osobiście miałem problemy z wyłączaniem się radia, albo przeskakiwaniem radia na usb i odwrotnie. Ale to okaże się w praniu czy pomogło i czy faktycznie coś poprawiłem czy zjeb*
    Pozdrawiam

    Załącznik 269593 Załącznik 269594 Załącznik 269595 Załącznik 269596 Załącznik 269597 Załącznik 269598
    Daj znać jak się zachowuje nowy firmware. Ktoś narzekał na problemy z telefonem.

    Ja mam od czasu do czesu restart systemu. Wcześniej chyba po jakiejś aktualizacji androida przestało przenosić konktakty (zaraz po zakupie auta było OK) tzn przenosiło tylko przy sparowaniu a po ponownym podłączeniu już nie. Pomagało dodanie do ulubionych. Wgrałem firmware 055 i problemy z kontaktami się skończyły. Ale nadal od czasu do czasu robi się restart systemu (nie jest to częste).

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    A w ogole np. muzyke mozesz odtwarzać z tego portu
    Muzę odtwarza bez problemu z obu portów.
    Spróbuję po południu jeszcze raz z innym penem.

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    U mnie był problem jak miałem pendrive z muzyką w innym porcie USB - szukał tylko na tym z muzyką. Jak go wyjąłem rozpoznał pendrive z aktualizacją.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Daj znać jak się zachowuje nowy firmware. Ktoś narzekał na problemy z telefonem.

    Ja mam od czasu do czesu restart systemu. Wcześniej chyba po jakiejś aktualizacji androida przestało przenosić konktakty (zaraz po zakupie auta było OK) tzn przenosiło tylko przy sparowaniu a po ponownym podłączeniu już nie. Pomagało dodanie do ulubionych. Wgrałem firmware 055 i problemy z kontaktami się skończyły. Ale nadal od czasu do czasu robi się restart systemu (nie jest to częste).
    Tak, jak tylko zrobie większą trase (dłuższy czas przejazdu) dam znać. Ja miałem problem głównie w tym, że system robił restart niespodziewanie, albo przełączał sie z usb na radio, albo odwrotnie.
    To, ze powiększyla sie wizja kamerki d* mi nie urywa. Gadżet, nic więcej. Na nawigacji tez nie zauważylem nic ciekawego.
    Licze na to, ze problemy z zawieszającym sie systemem i samoistnym przełączaniem usb/radio skończą się. Teoretycznie powinny zniknąć mając wersje softu 002.009.055. U mnie niestety tak sie nie stało.

  6. #116
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Licze na to, ze problemy z zawieszającym sie systemem i samoistnym przełączaniem usb/radio skończą się. Teoretycznie powinny zniknąć mając wersje softu 002.009.055. U mnie niestety tak sie nie stało.
    U mnie to było powodem wymiany radia.

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    U mnie to było powodem wymiany radia.
    Moja Giulia jedna z pierwszych na rynku. Zrobili update software'u jeszcze tego starszego (auto było na gwaracncji). Wydawało się, że OK. Niestety gwarancja przeszła i tak zostało. Moje zaniedbanie, bo można było "walczyć" o wymianę radia.
    Zresztą ostatnio chciałem zrobić update w serwisie w Bielsku poszczególnych "komponentów" (płacąc za usługę) i dostałem po 2 dniach informacje, ze się nie da, że nie ma takiej możliwości.

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    U mnie to było powodem wymiany radia.
    Ja mam takie doświadczenia z serwisami Alfy, że nie wierzę że ktoś mi wymieni radio. Restart mam raz na miesiąc/dwa więc specjalnie nie jest to denerwujące. A ciężko coś takiego udowodnić, musiałbym cały czas nagrywać ekran.

    Ktoś ma może wiedzę do czego słuzy w menu pozycja przywracania wersji? Bo dzisiaj zauważyłem, że obok aktualizacji jest coś takiego... Czy to oznacza, że można przywrócić poprzedni firmware (jest gdzieś zapisany w pamięci radia?)?

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wymieniali we wcześniejszym okresie (ale trzeba było nie odpuszczać), dawali nawet radia nowego typu mimo że miało się starego, ale widać wracało do nich za dużo radioodbiorników więc dzisiaj po to mają poprawki firmwarów i to Ci powinni wgrać (lub sam sobie wgraj). jak dalej się restartuje to do ASO na wymianę, z tym że dzisiaj przysyłają radia odświeżone często, czyli używki ze zwrotów po wymianach zanim nie było poprawek firmwarów, z załadowanym najnowszym firmwarem i przetestowane.
    opcja przywracania starego firmwaru podobno nie działa, zgaduję że to pozostałość po radiach 1 generacji z czasów gdy update wgrywało się nie z USB a chyba z Witecha czy jakiegoś innego toola (firmwary MV001.xxx.xxx z 2016r).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    .
    opcja przywracania starego firmwaru podobno nie działa, zgaduję że to pozostałość po radiach 1 generacji z czasów gdy update wgrywało się nie z USB a chyba z Witecha czy jakiegoś innego toola (firmwary MV001.xxx.xxx z 2016r).
    A Twoim zdaniem jest jakiekolwiek ryzyko że ten nowy firmware zmieni coś w procesie wgrywania map? Tzn. że będzie coś sprawdzał zanim wrzuci nową mapę (jakiś czek po VIN)?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Infotainment a Spotify - czy zawsze automatycznie wraca do ostatniego utworu?
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2019, 23:20
  2. [159] Blue&me USB update error 10
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 12:03
  3. Aftermarketowy infotainment z Aliexpress
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 09:58
  4. [Giulia] Infotainment/deska rozdzielcza
    Utworzone przez Trevor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 10:21
  5. [MiTo] Apple kontra AR infotainment
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory