Strona 15 z 29 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 282

Temat: infotainment update

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ja tylko piszę że była to poprawka przewidziana service newem na australię - info od kolegów z alfaowner.

    zacznij od innego pendriva albo dysku. w innych portach USB nie możesz mieć innych pendrivów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Epsonix, Ty zawsze jestes gotowy pomagać kolegom....odpowiadasz życzliwie, konkretnie, i ze zrozumieniem frustracji proszącego o pomoc. Należy sie Tobie duże uznanie i podziękowania za to. Dziękuję za wsparcie dla nas wszystkich.

    A teraz druga dobra nowina. Udało sie! Zrobiłem tak jak pisałeś..... uzylem innego, całkiem nowego pendriva, i od nowa sciagalem wszystko. Tym razem poszło gładko. Cieszy mnie większy obraz z kamery cofania. Inne usprawnienia pewnie zauważę później. OK...nastepny dzień kwarantanny nie całkiem zmarnowany!

  3. #143
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    epsonix przyjedź na jakiś zlot to wrócisz z kilkoma kratami piwa od forumowiczów

  4. #144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    psonix, Ty zawsze jestes gotowy pomagać kolegom...
    dzięki, w miarę czasu napisze coś, ale ostatnio to już takie doskoki - czasu brak - najczęściej, widzę powiadomienie na mailu, coś zaświta, napiszę - nie mam czasu już czytac wątków wstecz - pierwsza mysl i spadam

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    odpowiadasz życzliwie,
    staram się, choć jak ktoś robi na opak albo po swojemu to zamiast życzliwy robię się zgryźliwy

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Tym razem poszło gładko.
    elegancko


    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    epsonix przyjedź na jakiś zlot to wrócisz z kilkoma kratami piwa od forumowiczów
    chętnie, ale żebym ja miał czas... może kiedyś...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #145
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    W końcu znalazłem chwilkę i wgrałem nowe oprogramowanie.
    Pełny format NTFS.
    Po włożeniu z USB w schowku system automatycznie pyta czy aktualizować (nie trzeba wchodzić w menu i szukać opcji aktualizacji).

    Zmiana - przede wszystkim wielkość obrazu z kamery cofania. W załączeniu nałożone dwa zdjęcia przed i po. Widać, że nowy obraz powiększył się w górę, w dół i w stronę kierowcy. Rysunek auta przesunął się w lewo. Różnica praktyczna jest spora, jak wjeżdżałem do garażu to aż przecierałem oczy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MVI_Moment.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	51.2 KB
ID:	269907



    Druga zmiana to faktycznie kolorystyka map. Przed wgraniem mapy były szaro-zielone i tej zieleni było sporo. Po wgraniu jest więcej szarości, mniej zielonego koloru (chodzi o kolorystykę terenu).

    Po restarcie system wywalił ostrzeżenie o akceptacji zasad po angielsku, ale po odpaleniu wszystko już po polsku, wszystko zachowane (telefon, kontakty, stacje). Po ponownym uruchomieniu komunikat ostrzegawczy jest już po polsku. Piszę o tym aby nikt sie nie wystraszył, że updateusuwa język polski
    Ostatnio edytowane przez murder ; 27-05-2020 o 13:38

  6. #146
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    u mnie po aktualizacji w końcu zaczęły się w pełni synchronizować kontakty i ulubione z iOS + nie ma problemu z wyświetlaniem nazw przy numerach telefonu.

  7. #147
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Swoją drogą mogli ten obszar kamery na ekranie powiększyć jeszcze bardziej kosztem dołu widoku z kamery bo tam kawał miejsca zajmuje widok zderzaka.

    Porównanie - soft oryginalny na górze, na środku widok po zmianie. A na dole zrobiłem jak by to mogło wyglądać, gdyby uciąć trochę niepotrzebny zderzak.


    BTW
    Teraz zauważyłem że nie tylko sam obszar na ekranie jest większy po zmianie - sama kamera "widzi więcej" co oznacza, że w oryginalnym sofcie obraz był kadrowany. Zwróćcie uwagę, że obraz po środku w porównaniu do oryginalnego na górze ma więcej widoku na dole tzn widać całą dolną uszczelkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy 3.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	269910

  8. #148
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Przed chwila zauważyłem, że mam dość bogatą instrukcję obsługi w systemie. Kiedyś ją sprawdzałem i była bardzo uboga, dosłownie kilka rzeczy więc wszedłem w to raz i potem nie uruchamiałem więcej. Teraz widzę że jest tego dużo, np. opis wszystkich kontrolek, gdzie wlewać jakie płyny, jak wyłączyć airbag z przodu itp.
    .
    I zastanawiam się czy to aktualizacja infotainmentu wgrała też bogatszą instrukcję (nigdy nie wgrywałem odrębnie pliku instrukcji) czy może sprawdzałem to kiedyś podczas jazdy i było mniej opcji? Mam teraz wersję instrukcji obsługi o numerze 002.008.021

  9. #149
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Sprawdzilem....mam tez taka sama wersje instrukcji obsługi... ale jak Ty nigdy przedtem nie korzystałem z niej wiec nie wiem czy cos sie zmieniło w tym zakresie po aktualizacji infotainment jaki zrobiłem pare dni temu.

  10. #150
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    update nie wgrywa instrukcji, to trzeba osobno. mam auto klienta gdzie zupdatowałem z archaicznego firmwaru MV001, wtedy przy przejściu na MV002 znika instrukcja i trzeba wgrać nową (potem już nie znika przy kolejnych updatach w ramach MV002). jest na necie jakaś instrukcja, ale skończyła się jej ważność - jeszcze robie inne rzeczy w aucie klienta, musze właśnie coś popróbować, może wystarczy zmienić datę w komputerze auta, a moze trzeba będzie pogrzebać więcej w pliku configu który jest dołączony z updatem instrukcji (tam jest np wersja firmwaru z jakim ma niby współpracować, nie wiem czy edycja tego przejdzie) - dam znać w razie czego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Infotainment a Spotify - czy zawsze automatycznie wraca do ostatniego utworu?
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2019, 23:20
  2. [159] Blue&me USB update error 10
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 12:03
  3. Aftermarketowy infotainment z Aliexpress
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 09:58
  4. [Giulia] Infotainment/deska rozdzielcza
    Utworzone przez Trevor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 10:21
  5. [MiTo] Apple kontra AR infotainment
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory