Strona 16 z 29 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 282

Temat: infotainment update

  1. #151
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    update nie wgrywa instrukcji, to trzeba osobno. mam auto klienta gdzie zupdatowałem z archaicznego firmwaru MV001, wtedy przy przejściu na MV002 znika instrukcja i trzeba wgrać nową (potem już nie znika przy kolejnych updatach w ramach MV002). jest na necie jakaś instrukcja, ale skończyła się jej ważność - jeszcze robie inne rzeczy w aucie klienta, musze właśnie coś popróbować, może wystarczy zmienić datę w komputerze auta, a moze trzeba będzie pogrzebać więcej w pliku configu który jest dołączony z updatem instrukcji (tam jest np wersja firmwaru z jakim ma niby współpracować, nie wiem czy edycja tego przejdzie) - dam znać w razie czego.
    Kurcze, na pewno nie wgrywałem samej instrukcji. A po zakupie auta z ciekawości sprawdzałem co tam jest i było tylko info o ciśnieniu w oponach i kilka innych rzeczy ale na pewno bardzo mało informacji (mam auto z początków produkcji). Teraz jest dużo więcej np. jakie konkretnie żarówki są potrzebne. Może przy wgrywaniu poprzedniego firmwaru wgrała sie instrukcja? Nie wierzę, że serwis mi to wgrał podczas któregoś przeglądu...

  2. #152
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    może przyczyna jest inna - w starszych wersjach firmwarów moze było coś nie tak jeśli chodzi o wyszukiwarkę/indeksowanie tematów z instrukcji a teraz poprawili. z ciekawości sprawdzę jak przyjedzie jakieś auto ze starszym firmwarem i porównam przed i po.
    ja dograłem instrukcję z numerami UM-002.009.047 bo tylko taka jest na necie, a radio ma obecnie firmware MV/TV002.010.041. Możesz sprawdzić co u Ciebie podaje w Ustawianie->Insrukcja użytkownika->aktualna wersja (czy jakś podobna ścieżka, z głowy nie pamietam).
    Jeśli chodzi o zawartość instrukcji to cudów nie widzę w tym aucie, popatrzę potem do swojej Giulli (tam mamradio nowego typu prod 12.2019 z ori firmwarem MV080, obecnie MV090)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-05-2020 o 09:05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #153
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może przyczyna jest inna - w starszych wersjach firmwarów moze było coś nie tak jeśli chodzi o wyszukiwarkę/indeksowanie tematów z instrukcji a teraz poprawili. z ciekawości sprawdzę jak przyjedzie jakieś auto ze starszym firmwarem i porównam przed i po.
    ja dograłem instrukcję z numerami UM-002.009.047 bo tylko taka jest na necie, a radio ma obecnie firmware MV/TV002.010.041. Możesz sprawdzić co u Ciebie podaje w Ustawianie->Insrukcja użytkownika->aktualna wersja (czy jakś podobna ścieżka, z głowy nie pamietam).
    Jeśli chodzi o zawartość instrukcji to cudów nie widzę w tym aucie, popatrzę potem do swojej Giulli (tam mamradio nowego typu prod 12.2019 z ori firmwarem MV080, obecnie MV090)
    Instrukcje mam teraz 002.008.021 firmware wgrałem ten ostatni do starych radyjek 002.010.041
    Instrukcja raczej nie jest dedykowana bo mam np. opis przedniego ruchomego spojlera w zderzaku (z Q) a raczej nie jest to opcja w dieslach

    Prosiłem kiedyś ASO o wgranie nowego softu do licznika (ekranu pomiędzy zegarami) i może wtedy mi dograli instrukcję? Hmmm

  4. #154
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Dogrywa instrukcje .

  5. #155
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Instrukcje mam teraz 002.008.021 firmware wgrałem ten ostatni do starych radyjek 002.010.041
    no to masz starszą niż ja wgrałem, pokazuje tez że została Ci starsza i nic nie wgrywali przynajmniej od jakiś ponad 2 lat, bo miałbyś co najmniej tą którą ja wgrałem.


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Dogrywa instrukcje .
    nie rozumiem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #156
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może przyczyna jest inna - w starszych wersjach firmwarów moze było coś nie tak jeśli chodzi o wyszukiwarkę/indeksowanie tematów z instrukcji a teraz poprawili. z ciekawości sprawdzę jak przyjedzie jakieś auto ze starszym firmwarem i porównam przed i po.
    ja dograłem instrukcję z numerami UM-002.009.047 bo tylko taka jest na necie, a radio ma obecnie firmware MV/TV002.010.041. Możesz sprawdzić co u Ciebie podaje w Ustawianie->Insrukcja użytkownika->aktualna wersja (czy jakś podobna ścieżka, z głowy nie pamietam).
    Jeśli chodzi o zawartość instrukcji to cudów nie widzę w tym aucie, popatrzę potem do swojej Giulli (tam mamradio nowego typu prod 12.2019 z ori firmwarem MV080, obecnie MV090)
    Czy instrukcja z numerami UM-002.009.047 to ten skompresowany folder AR GIULIA_USER MANUAL_M72 ze strony alfa owner? Mam już wgrany firmware 002.010.041.

  7. #157
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    002.010.041 jest najnowszym firmware.

  8. #158
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy123 Zobacz post
    Czy instrukcja z numerami UM-002.009.047 to ten skompresowany folder AR GIULIA_USER MANUAL_M72 ze strony alfa owner
    tak. z późniejszych doświadczeń w aucie z ori firmwarem MV001.xxx po updacie (jak to jest opisywane na forach) do MV002.xxx.xxx trzeba wgrać instrukcję na nowo - pierwsza próba niestey expired date, wystarczyło zmienić datę w radiu na przed grudniem 2018 (o ile pamiętam) i już poszła (ta data jest w pliku z instrukcją, pewnie tam też można wyedytować)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

    Zauważyłem na stronie https://www.alfaowner.com/threads/ho...dates.1185573/

    że jest już wersja:

    ETM_SW_A90.zip

    czy ta wersja będzie pasowała do auta z 2018 roku (czyli z tym szybszym procesorem).

    Obecnie mam zainstalowaną wersję: 085.000.046

    czy jest sens aktualizować?

    Mam też pytanie: w warszawie jak wbijam adres niestety domyślnie zamiast miasta widzi mi dzielnice: np. śródmieście, wola, białołęka itp (ten problem mam jedynie w Warszawie) - ktoś może miał/ma tak samo i wie co zrobić aby to zmienić?

    problem jest taki że każdorazowo muszę wbić najpierw miasto: Warszawa, dopiero potem ulicę co strasznie irytuje.

  10. #160
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jest to wina algorytmu i jak do tej pory uwagi kierowane do TOMTOM pozostają bez odzewu. Wina leży po stronie TOMTOM-u który w algorytmie dzielnice ujął jako osobne gminy. Komunikaty głosowe zawierają także co najmniej kilka błędów takich jak: "leko" w prawo czy lewo, kilometry kilometrów i kilka jeszcze lapsusów językowych.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Infotainment a Spotify - czy zawsze automatycznie wraca do ostatniego utworu?
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2019, 23:20
  2. [159] Blue&me USB update error 10
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 12:03
  3. Aftermarketowy infotainment z Aliexpress
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 09:58
  4. [Giulia] Infotainment/deska rozdzielcza
    Utworzone przez Trevor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 10:21
  5. [MiTo] Apple kontra AR infotainment
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory