Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gindek Zobacz post
    eeehhh
    Zwykły samochód, nie zwykły samochód. Pytam bo nie wiem.

    Jak np. czytasz taki art w sieci
    https://www.caranddriver.com/reviews...bility-update/
    to zaczynasz się zastanawiać.

    I tak ja wiem że fajnie się jeździ, że samochód ładny, ale ja pracuje normalnie jak 3mln Polaków, na etacie. A że jestem wygodnym człowiekiem to nie chcę żeby doszło do sytuacji w której to ja będę dla samochodu a nie samochód dla mnie.

    Wiem ile mnie rocznie kosztuje Julka, jestem ciekaw czy Giulia wyjdzie 2x drożej (bo coś tam), czy tyle samo. Czy są jakieś niespodziewane koszty. itp itd.

    A co do mojego wpisu, mojej Julki, to wszystko jest dokładnie wyszczególnione, ile za co. Jest wycena wszystkiego .... ponieważ na forum mam wpisane wszystkie wizyty w ASO, jak ma być rzetelnie to ma być wszystko.

    Ot normalne pytanie. Zupełnie nie rozumiem waszego oburzenia.
    "Jak on śmie pytać o koszty eksploatacji!! na stos!!".
    Masz rację. Ja też wszystko notuje i wiem ile kosztuje mnie posiadanie auta miesięcznie.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Jak ktoś kupuje auto tej klasy i zaczyna siedzieć z ołówkiem w ręku i porównywać np do Giulietty to uważam że może się naprawdę zdziwić. Przesiadłem się z Giulietty- Prosta sprawa - samo spalanie - 8 kontra 12,5 w dórę - średnio koło 3000 km miesięcznie, droższe opony, tarcze, klocki, przeglądy ubezpieczenia.
    Dlatego przestałem to liczyć. Uznam że za dużo mnie to kosztuje to po prostu zmienię auto i tyle - szkoda mi czau na głupoty- co mi to da że zapisze ile wydałem na paliwo? przy następnym tankowaniu będzie taniej? po co zapisywać płyn do spryskiwaczy, myjnie etc? dla mnie to bezsens.
    Trzeba przy zakupie mieć racjonalne podejście jeśli to auto do codziennego użytku. Dlatego śmieszą mnie pytania jak np ile pali Giulietta QV/ Giulia Q w mieście?
    Potem pojawiają się poronione pomysły zakupowe jak np Giulietta w dieslu 2.0 do jazdy wokół komina - to się prosi o kłopoty eksploatacyjne.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa wypowiedź że kupując samochód nie myślimy o kosztach .
    A ilu tu posiadaczy Stelvio lub Guli kupiło je za gotówkę bo jak czytam to większość nie myśli o kosztach a samochód nabyło w lizingu.
    Większość bardzo drogich samochodów jest właśnie nabyte na firmę ,i nikt nie kupuje je za gotówkę Ja to właśnie nazywam optymalizacją kosztów.
    Wiele takich zakupów jest podpięte po gruntownej analizie ,między innymi bierze się pod uwagę odsprzedaż samochodu i koszty bieżące np serwis w cenie samochodu.
    Potem piszecie jak słaba jest sprzedaż Alfy ,niestety niema serwisu w cenie a odsprzedaż samochodu jest trudna w porównaniu do BMW czy Mercedesa.
    Po minę temat jakości serwisu.
    To jest forum na którym można się podzielić informacjami a nie pisać że koszty to głupoty.
    Życzę wszystkim zakupu Giulii Q za gotówkę .

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jak ktoś kupuje auto tej klasy i zaczyna siedzieć z ołówkiem w ręku i porównywać np do Giulietty to uważam że może się naprawdę zdziwić. Przesiadłem się z Giulietty- Prosta sprawa - samo spalanie - 8 kontra 12,5 w dórę - średnio koło 3000 km miesięcznie, droższe opony, tarcze, klocki, przeglądy ubezpieczenia.
    Dlatego przestałem to liczyć. Uznam że za dużo mnie to kosztuje to po prostu zmienię auto i tyle - szkoda mi czau na głupoty- co mi to da że zapisze ile wydałem na paliwo? przy następnym tankowaniu będzie taniej? po co zapisywać płyn do spryskiwaczy, myjnie etc? dla mnie to bezsens.
    Trzeba przy zakupie mieć racjonalne podejście jeśli to auto do codziennego użytku. Dlatego śmieszą mnie pytania jak np ile pali Giulietta QV/ Giulia Q w mieście?
    Potem pojawiają się poronione pomysły zakupowe jak np Giulietta w dieslu 2.0 do jazdy wokół komina - to się prosi o kłopoty eksploatacyjne.
    Darek zasadniczo masz rację. Ale czasem ludzie nie mają zarobkow "Ile się wieje tyle się zaplaci" i mnie to rybka. Ja np. Chce wiedzieć z czystej ciekawości ile wydaje średnio miesięcznie na auto. Wpisuję sobie te koszty w necie i wiem. Stąd też wiem, że na giulie czy stelvio mnie teoretycznie nie stać, bo do kosztow Giulietta musiałbym pewnie z 50-100% doliczyć co już jest dla mnie bariera trudna do przeskoczenia psychicznie bardziej niż finansowo, . Jeżdżę 2000 km miesięcznie, w tej chwili nie liczę ile wydam tylko jadę, mam lpg. Przy takiej giulii już pewnie chodziło by mi to po głowie, że wyskok do zakopca to 500+ na samą bene. Wiele osób podobnie podchodzi do tematu. Woli kontrolować wydatki przynajmniej na paliwo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Bardzo ciekawa wypowiedź że kupując samochód nie myślimy o kosztach .
    A ilu tu posiadaczy Stelvio lub Guli kupiło je za gotówkę bo jak czytam to większość nie myśli o kosztach a samochód nabyło w lizingu.
    Większość bardzo drogich samochodów jest właśnie nabyte na firmę ,i nikt nie kupuje je za gotówkę Ja to właśnie nazywam optymalizacją kosztów.
    Wiele takich zakupów jest podpięte po gruntownej analizie ,między innymi bierze się pod uwagę odsprzedaż samochodu i koszty bieżące np serwis w cenie samochodu.
    Potem piszecie jak słaba jest sprzedaż Alfy ,niestety niema serwisu w cenie a odsprzedaż samochodu jest trudna w porównaniu do BMW czy Mercedesa.
    Po minę temat jakości serwisu.
    To jest forum na którym można się podzielić informacjami a nie pisać że koszty to głupoty.
    Życzę wszystkim zakupu Giulii Q za gotówkę .
    No właśnie. Leasing to często zakup auta, na które kupującego nie stać za gotówkę.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Leasing to często zakup auta, na które kupującego nie stać za gotówkę.
    Leasing to zakup auta bo kupującego nie stac na płacenie chorych podatków. Wiekszość firm kupujacych takie auta może sobie pozwolić na uzbieranie tych 200tys w pół roku- bo tyle np. mi zajęło wyjechanie z salonu Giulią od czasu podjecia decyzji o jej zakupie. Jednorazowy duzy koszt jest bez sensu ze wzgledu na podatki a nie czy kogos stac jednorazowo czy nie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Panowie są ludzie którzy liczą i ludzie którzy nie liczą nie ma na w tym serio nic nadzwyczajnego. dane które wrzucił ten kolo są dla mnie zarazem i szokujące i satysfakcjonujące. rozumiem doskonale dlaczego mogą się niektórym osobom przydać. pomimo iż nie jestem dusigroszem ani bogaczem zanim przekaże faktury księgowej rzucę w arkusz okiem ile wyszło bo auta mam w kosztach i musze być świadomy czy mi się kalkulują. inną kwestią jest sam fakt czy zapłacę rocznie ten 1000 czy 2000 więcej za dodatkową frajdę z jazdy osobiście to dla mnie na serio nie będzie miało żadnego znaczenia o ile produkt będzie wart swojej ceny. ten rachunek niestety nie uwzględnia wartości dodanej czyli frajdy z jazdy. auto tej klasy musi spalić i kosztować, takie są realia, odsprzedaż też niestety będzie ze stratą. jeśli ktoś jest pragmatykiem to też przekona się do g lub s tylko potrzebuje właśnie tego typu danych aby sobie poukładać tkz. cash flow

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Leasing to zakup auta bo kupującego nie stac na płacenie chorych podatków. Wiekszość firm kupujacych takie auta może sobie pozwolić na uzbieranie tych 200tys w pół roku- bo tyle np. mi zajęło wyjechanie z salonu Giulią od czasu podjecia decyzji o jej zakupie. Jednorazowy duzy koszt jest bez sensu ze wzgledu na podatki a nie czy kogos stac jednorazowo czy nie.
    Powiedz to tym z jednoosobowych dg co mają firmę ale robią na etacie żeby kupili za gotówkę auto za 200 tysi... poza tym jak kogoś nie stać na placenie podatków od takiego auta to go de facto nie stać na auto. Dlatego wielu ludzi na etacie nawet z dobra pensja nie stać na takie auto, bo oni cenę auta ze wszelkimi podatkami muszą wybulic od razu, albo w kredycie, kt jest po prostu złodziejski.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 10-01-2020 o 20:10

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Chce wiedzieć z czystej ciekawości ile wydaje średnio miesięcznie na auto.
    ubezpieczneie roczne z jakimś średnio rozszerzonym ASS 4.9k/rok - to niezależna cena czy jest Giulia bieda czy Veloce TI z wszystkimi opcjami (pakiet dealerski).
    przegląd nr 1 (co 15k ogólnie w 2.0), zależy od dealera - u mnie jakieś 500 czy 600zł (liczą za 1h roboty), a są i po prawie 2k (droższe części i liczą za 3-4h).
    Opony wiadomo drożej niż do Giulietty, pojedziesz jakiś podwykonawca zobaczy czym jeździsz to od razu da Ci inną stawkę za robotę - koszty których nie widzisz bezpośrednio w wydatkach na auto. Pojedziesz do niezależnego mechanika, to się będzie bał czy jak to nazwiemy uwzględni ryzyka i też więcej policzy.

    Bezpieczna zasada z którą spotkałem się za granicą odnośnie zakupu nowych aut była taka że kupuje się auto takie na które przeznacza się 6 miesięcznych pensji tak żeby w ogóle nie odczuwać, max 12 żeby kogoś było stać na wszystko i też nie miał żadnego szczególnego dupościsku jak bedzie płacił za serwis, raty czy ubezpieczenie. Powyżej to już jest mniejsze lub większe wysilanie się.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kilka moich wniosków:
    mamy auta nowe, jeszcze na gwarancji, z niewielkimi przebiegami. Większość ma gwarancję, więc żadne awarie nas nie dotyczą finansowo. Trudno powiedzieć jaki będzie dalszy koszt eksploatacji aut (pytanie dotyczy przecież zakupu używanego auta, pewnie już po gwarancji). Silniki w Giulii są nowe, więc nie znamy ich wad. Przypomnę tylko, że wady silników ujawniają się po paru latach i setkach tysięcy przebiegu (szczęśliwie włosi raczej nie popełniają fackupów silnikowych). Części do AR będą jeszcze jakiś czas dostępne albo w ASO albo na stacji demontażu aut. Dzisiaj szacowanie kosztów eksploatacyjnych to trochę wróżenie z fusów. Na pewno benzynowa AR Giulia, która wymaga zmian oleju do 15.000 km i pali >10 litrów/100 km będzie droższa w eksploatacji od niemal każdego kompakta z LPG czy diesla. Ale na dziś przybliżenie tych kosztów to:
    - ubezpieczenie (to kwestia indywidualna, ale można zakładać kwoty 3-6 tys/rok)
    - paliwo >50 zł/100 km
    - opony 1500-3000 zł/komplet
    - serwisy co 15.000 (500-1500 zł)
    - serwis olejowy skrzyni ZF 8HP50 przy ok. 80-120.000 km lub po 8 latach (to znana konstrukcja, więc pewnie serwis ok. 2000-3000 zł)
    - hamulce

    Generalnie auto generuje trochę wyższe koszty ze względu na wyższą moc, większe spalanie, częstsze użycie hamulców i szybsze zużycie opony.

    Na dzisiaj ciężko coś więcej powiedzieć poza tym, że auto jest generalnie na razie bezawaryjne.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 10-01-2020 o 21:55

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    dobrze podsumowałeś [MENTION=680]jahu[/MENTION]

    jak [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] napisał, kto siedzi i liczy koszt eksplatacji i po co - co mu to zmieni?

    jeśli piszemy o aucie po gwarancji no to części używek na pęczki poza silnikiem czy skrzynią jak coś padnie to za 1-2k kupi się uzywkę i będzie dobrze. a to że w ASO jakaś część kosztuje dajmy na to 10k (zgaduję reflektor xenon) - w Citroenie C5 z przed paru lat znajomy mi mówił że tam lampa jaką on uszkodził(chyba jakiś skrętny xenon) kosztowała 13.5k w ASO (w rozliczenia szkody z AC). Silnik używany w razie czego załatwić nie będzie pewnie problem - bo narazie nie słychać żeby padały jak muchy (choć o 2 przypadkach wiem 2.0 i też doszły do mnie słuchy o padniętym 2.2, wszystko u nas w PL i przy w miarę małych przebiegach typu 15-30k) - tu narazie za wcześnie coś prorokować - za parę lat będziemy wiedzieli czy jest dobrze czy nie. handlarzom to zapewne leży na magazynie, więc gdzieś się kupi za 5k pewnie jak się ponegocjuje dobrze z którymś - ofert na allegro z tego co teraz patrzę nie brakuje 8k-11k benzyny, 4.5-10k diesle, 15-20k V6. skrzynie ok 2.5k do 2.0/2.2, 3.5k V6, ale jest i jedna AT8 za 1k do 2.2, widać komuś już zaczęła zawadzać i pewnie nikt nie pytał od kiedy ją ma na stanie, ceny więc mogą zacząć spadać

    zakładając zatem wariant bardzo pesymistyczny, jeśli ktoś w razie poważnej awarii silnika po gwarancji jest w stanie wyciągnąć z kieszeni 10-15k na części i robotę to stać go na naprawy tego auta. ale taka potrzeba jest raczej mało prawdopodobna.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania 166
    Utworzone przez VooDaa w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 25-11-2018, 20:45
  2. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  3. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  4. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  5. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory