Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Panowie- powoli- może nie do końca precyzyjnie sie wyraziłem - ale już precyzuję - kalkulować trzeba - kasa jest kasa każdemu sie musi zgadzać - czy ktoś ma dg czy nie czy ma w leasingu czy nie czy zarabia 2000 czy 20000 tys miesięcznie.
    ale kalkulować trzeba przed zakupem - sprawdzam spalanie koszt serwisu, liczę ile kosztują klocki, opony, tarcze etc.etc. a w przypadku samochodziku bez gwarancji potencjalne naprawy.
    przez zakupem stelvio wiedziałem ile pali nie łudziłem się że będzie to 8 litrów na 100 nie dziwi mnie ze opony to nie 300 pln sztuka a 500 czy więcej - owszem można drutować z jakimiś zamiennikami czy chińskimi oponami ale czy o to chodzi? oczywiście ze nie.
    Co mi da ze zapiszę ile wydałem na paliwo?- założenie proste NA WSTĘPIE - wiem że pali 12,5 litra robię średnio 35000 km rocznie wychodzi 2 przeglądy w roku po ok 900 pln - pewnie po 2 sezonach kpl opon ok 2500 tyś- to wiem przed zakupem
    - ja tylko wskazuję że robienie bieżących kalkulacji dla mnie (zaznaczam dla mnie ) to bezsens i strata czasu.

    - - - Updated - - -

    znam wiele przypadków że - ma być wypas fela 20 cali BMW seria 5 potem wieszanie psów że dobra opona to ok 1000 pln sztuka - normalnie złodzieje no przecież janusz kupował wcześniej 5 w golfie IV za 150 sztuka!!
    Ludzie nadal kupują rzeczy na które ich nie stać i tyle!!
    wielokrotnie widziałem w ASo awantury- panie ile za przegląd 800 - złodziejstwo!!!! perzcie olej i filtr nie kosztują tyle - u mnie Zdzichu na wsi wymienia za wszystko bierze 200 !!
    - to jest polska mentalność

    - - - Updated - - -

    Patrząc na koszty największym jak na razie jest dla mnie paliwo- 12,5 na 100 nie jest mało.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Paliwo to faktycznie znaczący koszt miesięczny, ale i tak z reguły (poza skrajnymi przypadkami gdy ktoś jeździ naprawdę bardzo dużo) głównym jest utrata wartości przez założony czas użytkowania auta. Ta średnia miesięczna utrata wartości przez ten czas musi być powiedzmy minimum pięciokrotnie niższa niż pensja miesięczna, a lepiej jeśli to 10 krotnonie niższa , inaczej byśmy zarabiali głównie na auto. Dlatego kupuje się auta za 6, max 12 swoich pensji miesięczych, nie ma bólu tyłka, choćby na tym że za parę lat odsprzedaje się je ze ułamek ceny a w miedzy czasie trzeba płacić paliwo, ubezpiecznie, przeglądy i jakieś tam jeszcze po gwarancji naprawy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jak ktoś kupuje auto tej klasy i zaczyna siedzieć z ołówkiem w ręku i porównywać np do Giulietty to uważam że może się naprawdę zdziwić. Przesiadłem się z Giulietty- Prosta sprawa - samo spalanie - 8 kontra 12,5 w dórę - średnio koło 3000 km miesięcznie, droższe opony, tarcze, klocki, przeglądy ubezpieczenia.
    Dlatego przestałem to liczyć. Uznam że za dużo mnie to kosztuje to po prostu zmienię auto i tyle - szkoda mi czau na głupoty- co mi to da że zapisze ile wydałem na paliwo? przy następnym tankowaniu będzie taniej? po co zapisywać płyn do spryskiwaczy, myjnie etc? dla mnie to bezsens.
    Trzeba przy zakupie mieć racjonalne podejście jeśli to auto do codziennego użytku. Dlatego śmieszą mnie pytania jak np ile pali Giulietta QV/ Giulia Q w mieście?
    Potem pojawiają się poronione pomysły zakupowe jak np Giulietta w dieslu 2.0 do jazdy wokół komina - to się prosi o kłopoty eksploatacyjne.
    tz.
    Giulietta Veloce mi na komputerze pokazuje 11/12l
    (bylo 12l skasował licznik przy 27tkm, teraz jest 11l, za ostatnie 3tkm)

    A wiem ile wydałem, bo płacę za paliwo jedna karta, jedyne co trzeba zrobić to wpisać do filtra w banku "Orlen", za granicą płaciłem revolutem też łatwo wyciągnąć dane.

    Natomiast kwoty z faktur przepisalem ... bo mam wszystkie.

    Wszystko notuje na forum, żebym nie musiał w papierach sprawdzac kiedy co było robione, oraz wiem że przyda się nastepnemu właścicielowi.



    Wysłane z mojego BBF100-1 przy użyciu Tapatalka
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Bardzo ciekawa wypowiedź że kupując samochód nie myślimy o kosztach .
    A ilu tu posiadaczy Stelvio lub Guli kupiło je za gotówkę bo jak czytam to większość nie myśli o kosztach a samochód nabyło w lizingu.
    Większość bardzo drogich samochodów jest właśnie nabyte na firmę ,i nikt nie kupuje je za gotówkę Ja to właśnie nazywam optymalizacją kosztów.
    Wiele takich zakupów jest podpięte po gruntownej analizie ,między innymi bierze się pod uwagę odsprzedaż samochodu i koszty bieżące np serwis w cenie samochodu.
    Potem piszecie jak słaba jest sprzedaż Alfy ,niestety niema serwisu w cenie a odsprzedaż samochodu jest trudna w porównaniu do BMW czy Mercedesa.
    Po minę temat jakości serwisu.
    To jest forum na którym można się podzielić informacjami a nie pisać że koszty to głupoty.
    Życzę wszystkim zakupu Giulii Q za gotówkę .
    szerszy temat. ja akurat nie mam działalności dlatego za bardzo nie mam wyjścia i kupuje wszystko za cash. i robie to z analiza w excelu, utrata wartosci itp zeby zbudowac story pod zakup. kwestia dobrania zalozen i mozesz uzasadnic co tylko chcesz ;-)

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania 166
    Utworzone przez VooDaa w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 25-11-2018, 20:45
  2. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  3. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  4. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  5. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory