Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: [Giulia] Zbieżność

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Tylna oś ma regulację geometrii w dwóch punktach/płaszczyznach: zbieżność i pochylenie koła w płaszczyźnie pionowej.
    Przednia oś ma możliwość regulacji tylko zbieżności.
    Regulację geometrii powinno się rozpoczynać od tylnej osi.
    W takim układzie zwracam honor, zostałem wprowadzony w błąd.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Trzy tygodnie temu miałem robiony przegląd przy 30k. km. Robiłem go w ASO przy Krasnobrodzkiej w Warszawie (Euromobil). Akurat mieli promocję na geometrię kół - 159 PLN za kompletną geometrię. Ponieważ delikatnie ściągało mi auto w prawo, zdecydowałem się na skorzystanie z promocji.
    Na początku, w ogóle, nie chcieli mi przydzielić promocji, bo stwierdzili, że akurat Giulii to promocja nie obejmuje. Powiedziałem doradcy, że na stronie jest wielkie zdjęcie Giulii z napisem informującym o promocji na geometrię. Z wielką łaską, powiedzieli, że w takim razie zrobią. Odebrałem auto, i tak samo jak auto ściągało w prawo tak jest i teraz. Muszę zadzwonić do tych gamoni i powiedzieć, że dalej ściąga. Czy jest możliwe, że w ogóle jej nie zrobili? Szczerze mówiąc takie ma wrażenie, nie poczułem żadnej zmiany, a doradca mnie zapewniał, że wszystko skorygowali. Ogólnie, to chyba straciłem zaufanie do tego serwisu, muszę zweryfikować, czy faktycznie prawidłowo dokonali przeglądu (mam jeszcze inne wątpliwości).

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    W sprawie geometrii zawiasu w Giulii/Stelvio to lepiej pojechać do serwisu, który się w tym specjalizuje i ma porządne urządzenia, np. Hunter.
    Trzeba koniecznie zwracać uwagę na nakładki, na koła, ponieważ starsze wersje mają tzw. kłowe, wykonane z metalu, zakładane w 3 punktach na rant felgi.
    Ponieważ nakładka bardzo silnie przylega do felgi, to przy nieumiejętnym montażu/demontażu rysuje felgi.
    Nowsze nakładki są wykonane z tworzywa, mają owalny kształt i przylegają do powierzchni bocznej felgi. Jest mniejsze ryzyko pozostawienia śladów, chociaż nadal jest przy nieumiejętnym zdejmowaniu.
    Zawieszenie w Giulii/Stelvio ma 2 płaszczyzny regulacji tyłu i 1 z przodu.
    Dla większości serwisów Alfa to egzotyka. Ustawiają na zasadzie czytania instrukcji z monitora urządzenia.
    W ogóle nie znają tych samochodów, punktów regulacji szukają wg wskazówek komputera.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja opowiem swoja historie z geometria po zakupie miałem wymieniana kiere na gwarancji.
    Po zmianie od razu nowa kierownica była źle ustawiona (niby jest wieloklin ale była krzywo).
    1 wizyta ściągali kiere i cos tam ja ustawiali coś tam się poprawiło ale dalej było krzywo
    2 wizyta korygowali zbieżność miało być dobrze ale dalej było źle(miedzy czasie wpadły zimówki i kola rozmiar mniejsze)
    3 wizyta w ten wtorek korekta i odbierając auto Pan mówi jest fabryka(dodał ze coś się im musiało przestawić w laserach czy coś ale może faktycznie nie umieli tego podczas 2 wizyty ustawić i teraz inny chłopak się tym zajął) i faktycznie teraz jest elegancko
    Oczywiście wszystko na gwarancji.Wiec chyba naprawdę cieczko ustawić zbieżność w tych autach.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    (...)i ma porządne urządzenia, np. Hunter.
    Nie przeceniałbym. Jest wiele urządzeń nie gorszych. Ale o mechanika mającego wiedzę i pomyślunek już ciężej. A co do tego, czy Alfa jest "cięższa" do regulacji. Znam gorsze i jakoś daje się radę.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale o mechanika mającego wiedzę i pomyślunek już ciężej
    Tu 100% racji, u mnie ustawiał niby na porządnej,nowej maszynie przy przebiegu 12kkm, teraz mam 21kkm i widzę, że od zew. obie opony "bierze" dużo więcej jak od wew. Może ktoś poleci sprawdzony serwis we Wrocławiu?.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    AR 156 1.8 TS -> AR Giulia Super 2.2 D
    Postów
    1

    Domyślnie

    Czy w Krakowie / Małopolsce / Śląsku ktoś poleci ludzi którzy ogarną temat ustawienia zbieżności w Giulii? Letnie przody tak jak koledzy powyżej piszą, zjedzone od środka... Z usług ASO nie jestem zbytnio zadowolony...

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie, czy ktoś posiada wiarygodne dane regulacyjne geometrii kół Stelvio? W jednym ze źródeł piszą o "-" zbieżności kół tylnych, w innym o "+".

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Podobny problem był w 159. Też opony zdzierało od środka. Zbieżność ustawiłem na 0 i problem zniknął. Zrobię to samo w giulii i zobaczymy co wyjdzie.

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    jestem po przeglądzie w ASO w Bielsku-Białej. Zna się ktoś z Was na wynikach referencyjnych Giulii odnośnie tego zagadnienia.
    Jaka jest zbieżność referencyjna ? na wydruku ASO są puste miejsca.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211120_082752.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	281510

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Zbieżność przed FL a zbieżność po FL
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory