Strona 10 z 33 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Interwał między przeglądami i stopień degradacji oleju to zupełnie niezależne parametry. W MESie możesz sobie ustawić 40kkm miedzy przeglądami a jak sterownik stwierdzi że olej się zużył to się odezwie dużo wcześniej.

  2. #92
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tyle to ja wiem - znam zalecane interwały wymiany oleju. Pozostaje pytanie dlaczego komunikat "Wymień olej silnikowy" pojawia się przed upływem roku, a nie pojawia się przed upływem 15 tys. km. P.S. Przypominajka, że do wymiany oleju zostało xxx km/dni pojawiała się już wcześniej przed jedną i drugą wymianą.
    Nie wiem. Pewnie można by do tego dorobić jakąś ideologię, np. taką, że po przekroczeniu 15 tyś. w skrajnie korzystnych warunkach olej nadal ma wysokie parametry, ale bez względu na przebieg, po upływie roku kategorycznie należny go wymienić, bez względu na jego parametry.
    Oczywiście jak już wcześniej wspomniałem, nie znając algorytmu zaświecania się omawianej kontrolki poruszamy się w obszarze spekulacji szalonego Antka

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Nie wiem. Pewnie można by do tego dorobić jakąś ideologię, np. taką, że po przekroczeniu 15 tyś. w skrajnie korzystnych warunkach olej nadal ma wysokie parametry, ale bez względu na przebieg, po upływie roku kategorycznie należny go wymienić, bez względu na jego parametry.
    Oczywiście jak już wcześniej wspomniałem, nie znając algorytmu zaświecania się omawianej kontrolki poruszamy się w obszarze spekulacji szalonego Antka
    Dlatego ponawiam to pytanie:

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zacznijmy od tego, kto z was i przy jakim przebiegu od ostatniej wymiany oleju zobaczył komunikat "Wymień olej silnikowy"?
    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Interwał między przeglądami i stopień degradacji oleju to zupełnie niezależne parametry. W MESie możesz sobie ustawić 40kkm miedzy przeglądami a jak sterownik stwierdzi że olej się zużył to się odezwie dużo wcześniej.
    Wygląda na to, że w moim aucie olej bardziej się zużywa, gdy auto stoi, niż gdy jeździło codziennie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja mam nabite 45 tkm i woła mnie zazwyczaj co 9-11 tkm.
    Moje średnie spalanie to ok 14,5, jeżeli to ma jakoś sugerować warunki jazdy.

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jak bym miał gdybać, nie ma żadnych czujników jakości oleju. Zlicza odpalenia na zimno, korzysta z temperatur otoczenia i oleju, mierzy czas pracy bez obciążenia i sobie jakąś degradację oleju określa. U mnie ponad 34kkm na liczniku i nie miałem komunikatu o konieczności wymiany oleju bo wymieniam po max 8kkm na razie. Samochód głównie na dalsze wycieczki zagraniczne.

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jak bym miał gdybać, nie ma żadnych czujników jakości oleju.
    Dlaczego wykluczasz, że nie posiada tego rodzaju czujników?
    "Kontrola jakości oleju odbywa się z reguły na zasadzie pomiaru parametrów elektrycznych oleju – zmieniają się one w zależności od zawartości opiłków metalu w zawiesinie czy też wytrącania się dodatków uszlachetniających z oleju. W taki sposób da się też m.in. wykryć zanieczyszczenie oleju paliwem. Niektóre czujniki pozwalają na bieżąco kontrolować lepkość oleju."
    Takie czujniki, to nie jest jakaś wielka filozofia i jest stosowana od lat.
    Tutaj dla przykładu włoski producent:
    https://www.mel-systems.it/en/sensore-di-qualita-2/

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Głównie dlatego, że AR nie może ogarnąć poprawnego wyświetlania poziomu oleju, a co tu mówić o dodatkowym czujniku
    No ale jak pisałem - to gdybanie, tak jak wszystko na ten temat w tym wątku.
    Podobnie zresztą z TPMS- czujniki znane i powszechnie dostępne, a niektóre samochody nadal używają "pośredniego" pomiaru z czujników ABS-a.

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    ASO nie robi zadnych problemow i nie będzie tez problemow z gwarancja, jesli cos sie stanie z silnikiem w przypadku "użycia swojego oleju" - musi zgadzać się tylko najważniejszymi parametrami (przynajmniej takie jest stanowisko Zasady z Krakowa) no i oczywiscie w oryginalnych opakowaniach żeby nie budziło podejrzeń, więc ja poszedłem w Millersa LongLife'a, byłem bardzo zadowolony z doświadczeń w poprzednim aucie (przez 3 lata używałem tylko ta marke i silnik jakby ładniej pracował w stosunku do używanego wcześniej Motula). Mam nadzieje, ze z Giulia bedzie podobnie
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 12-08-2020 o 08:43

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Dlaczego wykluczasz, że nie posiada tego rodzaju czujników?
    "Kontrola jakości oleju odbywa się z reguły na zasadzie pomiaru parametrów elektrycznych oleju – zmieniają się one w zależności od zawartości opiłków metalu w zawiesinie czy też wytrącania się dodatków uszlachetniających z oleju. W taki sposób da się też m.in. wykryć zanieczyszczenie oleju paliwem. Niektóre czujniki pozwalają na bieżąco kontrolować lepkość oleju."
    Takie czujniki, to nie jest jakaś wielka filozofia i jest stosowana od lat.
    Tutaj dla przykładu włoski producent:
    https://www.mel-systems.it/en/sensore-di-qualita-2/
    rozmawiałem ostatnio z mechanikiem, który posiada swój warsztat i powiedział mi ciekawą rzecz: otóż w autach z grupa FCA np. Fiat 500, Alfa Romeo Giulia, nie kasuje się przeglądu a wgrywa nowy przegląd i komputer pobiera dane o nowym oleju. Powiedział mi również, że komputer (najpewniej czujnik) dobiera mapę silnika pod aktualny stan oleju...

    on po 1 aucie z grupy FCA poddał się i powiedział że więcej jest roboty z komputerem (trzeba mieć specjalne złącza i apke) niż warta usługa...

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    ..i oddaj tu auto na serwis.
    Albo olej Panowie wymienili , albo nie wymienili ( a tak często się zdarza) , tyle, że teraz nikt z nas sobie tego nie sprawdzi.
    Będziemy chyba musieli żądać możliwości osobistej obecności przy spuszczaniu oleju, żeby mieć pewność , że takowa wymiana miała miejsce.

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory