Strona 19 z 33 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #181
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Reasumując za cenę selenii w aso macie penrite i millers z normą wymagana przez aso, sami sobie odpowiedzcie co się bardziej opłaca
    No właśnie zadając pytanie o rzeczowe argumenty myślałem o czymś więcej niż odpowiedzcie sobie sami...
    Co do ceny, o to mi akurat o to bardzo nie chodzi i nie jest parametr decydujący, poza tym w poprzedniej pracy był lany Castrol slx professional, który był bardzo drogi, a szczerze to jak widziałem po nim silniki to syf był jak się patrzy, zatem cena moim zdaniem nie jest też żadnym wyznacznikiem

  2. #182
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie zadając pytanie o rzeczowe argumenty myślałem o czymś więcej niż odpowiedzcie sobie sami...
    Co do ceny, o to mi akurat o to bardzo nie chodzi i nie jest parametr decydujący, poza tym w poprzedniej pracy był lany Castrol slx professional, który był bardzo drogi, a szczerze to jak widziałem po nim silniki to syf był jak się patrzy, zatem cena moim zdaniem nie jest też żadnym wyznacznikiem
    Kurynio no nie bardzo jest jak dać CI konkrety bo .... najważniejsze parametry olejowe selenia skrzętnie ukrywa (dlaczego tylko oni wiedzą... )
    https://extranetpli-eu.pli-petronas....9_stec_eng.pdf tu masz kartę charakterysyki Selenii do Giulii a tu penrite
    https://www.penrite.info/upload/karty_sds/ENVIRO_C2.pdf
    Polecany tu i ówdzie millers https://www.millersoils.pl/produkt/m...emium-c2-0w30/ niemalże te same parametry co penrite

    Dla mnie 2 bardzo ważne parametry(w silniach turbo szczególnie) HT/HS(Lepkość wysokotemperaturowa HTHS ) i NOACK (odparowalność oleju) o tych dwóch producent Selenii milczy.

    Generalnie temat rzeka jak zwykle - ile ludzi tyle pkt widzenia.
    Ja się z selenii wyleczyłem na długo nim zacząłem prowadzić biznes i sprzedawać oleje (wyżej wspomnianego Penrite'a mam w ofercie). W tej cenie jest taki wybór - że wybierani świadomie średniaka(bo nie jest to też szlam pokroju marketowych mobili czy castroli) w cenie oleju premium jest wyrzucaniem pieniedzy w błoto, a już szczególnie że może koncowo to doprowadzić do poważniejszych konsekwencji.... jak wspomniane mulitairy 1.4 i twinsparki. Ale tez i pancerne 1.9 JTD powoli zaczynają padać przez permanetne przekonanie ze to pancerniak który na fryturze pojedzie
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 08-03-2021 o 13:15

  3. #183
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Trochę ten opis penrite'a mało wiarygodny. W tytule 0w30, w treści 5w20.

  4. #184
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzięki Teddy84

  5. #185
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Trochę ten opis penrite'a mało wiarygodny. W tytule 0w30, w treści 5w20.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...utZvFE3NqP2otP

    Tu masz do strony producenta w Australii polska dystrybucja ma poprostu blad

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #186
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...utZvFE3NqP2otP

    Tu masz do strony producenta w Australii polska dystrybucja ma poprostu blad

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki!

  7. #187
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Dzięki!
    A Shell Helix Ultra 0W30 dużo odstaje (o ile w ogóle) od takiego Penrite? To chyba olej GTL więc lepiej niż zwykly HC. Pewnie przy wymianie co 10 tys. km specjalnej różnicy nie będzie.

  8. #188
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    A Shell Helix Ultra 0W30 dużo odstaje (o ile w ogóle) od takiego Penrite? To chyba olej GTL więc lepiej niż zwykly HC. Pewnie przy wymianie co 10 tys. km specjalnej różnicy nie będzie.
    Shell to bardzo fajny olej - generalnie średnia półka np 10w60 ma rewelacyjna cene vs co sobą prezentuje
    a co do 0wW30 komplet norm fiatowskich ale znów producent ma coś do ukrycia bo podaje niezbędne minimum w swoich kartach charakterystyk http://tdc.ge/wp-content/uploads/201...C2C3_0W-30.pdf
    Udało mi się jedynie znaleźć wzmiankę że to olej Low HTHS czyli między 2.9-3.5 wiec w teorii dobrze. BTW dla teoretyków olejowych polecam forum OilClub tam są wszystkie możliwe dywagacje na temat tego co jest lepsze i dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 09-03-2021 o 06:24

  9. #189
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale zawsze myślałem, że im wyższy wskaźnik lepkości oleju tym olej ma stabilniejszą bazę olejową.
    Czyli nie rozwadnia się za bardzo gorący jak i nie gęstniej zbyt mocno na zimno.
    I to jest podstawa dobrego oleju a za resztę odpowiadają normy, które olej musi sprostać np. low saps itp.
    Tak więc olej penrite ma indeks 177 a shell 204.
    To jak to jest?

  10. #190
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Dyskusja o oleju i marce/ parametrach jest jak dyskusja o wyższości ogórków nad marchewkami.
    99,9% z was (łącznie ze mną) nie ma pojęcia o olejach i powtarza zasłyszane przeczytane historię mniej lub bardziej wiarygodne, często wyrwane z kontekstu.
    Jak producent zaleca 0w30, to taki ma być, oczywiście spełniać musi jeszcze normę odpowiednią. Marka, lspi i inne cuda nie mają znaczenia. Jeden jest lepszy, jeden jest gorszy, ale jak ktoś zauważył nikt z nas tego raczej nie odczuje, bo różnica będzie zauważalna po 200-300 tys km.
    Wypowiadać wiarygodnie może się ktoś kto osobiście rozebrał, sprawdził, naprawił kilka, a może kilkanaście takich silników.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory