Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Wymieniłem dziś po raz pierwszy olej w Stelvio po 2000 km przebiegu. Silnik został ponownie zalany Selenią Digitek 0w30, więc w zamierzeniu miał to być zabieg czysto higieniczny, natomiast subiektywnie odczuwam pozytywną zmianę w pracy silnika. Stał się on jakby żwawszy, szybciej wkręca się na wyższe obroty.

    Procedura serwisu olejowego, poza wymianą oleju i filtra oleju, przewiduje również reset parametru degradacji oleju silnikowego. Czyżby ten pierwszy reset zmieniał również mapy pracy silnika? Czy ktoś miał podobne odczucia?
    Ja. Też zrobiłem wymianę po ponad 2000 km przebiegu. Teraz mam ponad 13000km. Silnik jest żwawszy i mniej pali _ spalanie spadło z ponad 11 do poniżej 10

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Ja na gwarancji (jeszcze ponad 2 lata) będę stosował tego oficjalnego Digiteka bo z forum Giulietty czytałem że jest całkiem OK (przyzwoita baza), ewentualnie doleję Archoil AR9200v2. Po gwarancji zobaczymy, kolega przeszedł na któregoś Ravenol-a (nie pamiętam symbolu) i to 5W30 bo mu tak jakiś znajomy spec doradził który siedzi w tunningach/olejach itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    5W30 bo mu tak jakiś znajomy spec doradził który siedzi w tunningach/olejach itp.
    Bo to co zalecają w fabryce to bardziej woda, niż olej. Ekologia. Ma się szybciej rozgrzewać, żeby auto na testach mniej paliło.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Bo to co zalecają w fabryce to bardziej woda, niż olej. Ekologia. Ma się szybciej rozgrzewać, żeby auto na testach mniej paliło.
    Moduły Multiair nie lubią oleją o dużej lepkości, kiedyś do Giulietty zalecali 5W40, obecnie 0w30. Ja taki lałem (Digiteka 0W30 - to samo zalecają do Giulii 2.0) i z silnikiem nie miałem najmniejszego problemu. To co leją w fabryce wcale nie jest takie złe, jeden z forumowiczów robi analizy i badał ten olej - wg. jego opinii jest dobry, ale są lepsze. Zasadniczo w FCA poszli po rozum do głowy i zmniejszyli interwał wymiany oleju do 15kkm, w przypadku Giulietty było to 30kkm (a na początku produkcji fabryka zalewała je kiepską Selenią 5W40 PE).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja na gwarancji (jeszcze ponad 2 lata) będę stosował tego oficjalnego Digiteka bo z forum Giulietty czytałem że jest całkiem OK (przyzwoita baza), ewentualnie doleję Archoil AR9200v2. Po gwarancji zobaczymy
    Selenia Digitek Pure Energy to olej o obniżonej popiołowości (specyfikacja ACEA C2, SA%<=0,8%, TBN 8 mg KOH/g). Dodanie do niej AR9200 V2 jest dobrym pomysłem, ale nie wiem czy nie lepszym byłoby zastosowanie nieco tańszego AR9100, który po prawdzie redukuje tarcie mniej skutecznie niż AR9200 V2, ale podnosi liczbę zasadową (TBN) czego AR9200 V2 nie robi. TBN odpowiada za neutralizację kwaśnych produktów spalania paliwa. Kwestia tego jakiej długości interwały olejowe obrałeś.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kolega przeszedł na któregoś Ravenol-a (nie pamiętam symbolu) i to 5W30
    Pisałem o tym oleju w którymś z tematów. To Ravenol DXG 5w30 z licencją API SN Plus. Dzięki niej olej zapobiega zjawisku LSPI.
    https://www.lubrizoladditives360.com...lly-important/

    Ma popiołowość na poziomie 0,77%, więc w ramach specyfikacji C2, którą rekomenduje w instrukcji Alfa Romeo. Ma świetny performance na zimno. Punkt płynięcia -57'C, CCS 3990 cP w -30'C. Bazuje na PAO. W składzie pakietu dodatków przeciwzużyciowych są m.in. związki molibdenu i wolframu. PAO ma wyższe ciepło właściwe, lepiej je pochłania, lepiej rozprasza.

    Cytat Napisał Harvaster
    kiedyś do Giulietty zalecali 5W40, obecnie 0w30
    Tak, to prawda. Poczyniono zmianę rekomendowanej lepkości z 5w40 na 0w30 dla 1.4 MultiAir. Myślę, że kolega So What!, trafnie określił przyczynę:

    Cytat Napisał So What!
    żeby auto na testach mniej paliło
    Cytat Napisał Harvaster
    Zasadniczo w FCA poszli po rozum do głowy i zmniejszyli interwał wymiany oleju do 15kkm
    Zgadzam się z Tobą. To była dobra decyzja FCA.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Selenia Digitek Pure Energy to olej o obniżonej popiołowości (specyfikacja ACEA C2, SA%<=0,8%, TBN 8 mg KOH/g). Dodanie do niej AR9200 V2 jest dobrym pomysłem, ale nie wiem czy nie lepszym byłoby zastosowanie nieco tańszego AR9100, który po prawdzie redukuje tarcie mniej skutecznie niż AR9200 V2, ale podnosi liczbę zasadową (TBN) czego AR9200 V2 nie robi. TBN odpowiada za neutralizację kwaśnych produktów spalania paliwa. Kwestia tego jakiej długości interwały olejowe obrałeś.
    interwały jak narazie 7.5tyś. AR9100 miałem wlany po przeglądzie bo jeszcze mi zostało z dużej butli z której leję do GIulietty. Ostatnio jednak nie miałem i nie dolałem. za 4k wymiana to już nie będę dolewał, wejdzie przy przeglądzie 30k za jakieś 3-4mce.


    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Pisałem o tym oleju w którymś z tematów. To Ravenol DXG 5w30 z licencją API SN Plus. Dzięki niej olej zapobiega zjawisku LSPI.
    https://www.lubrizoladditives360.com...lly-important/

    Ma popiołowość na poziomie 0,77%, więc w ramach specyfikacji C2, którą rekomenduje w instrukcji Alfa Romeo. Ma świetny performance na zimno. Punkt płynięcia -57'C, CCS 3990 cP w -30'C. Bazuje na PAO. W składzie pakietu dodatków przeciwzużyciowych są m.in. związki molibdenu i wolframu. PAO ma wyższe ciepło właściwe, lepiej je pochłania, lepiej rozprasza.
    O Digiteku też ktoś pisał że ma jakiś tam procent PAO, choć molibdenu i tego typu dodatków to już nie ma. dzięki za info o tym Ravenolu, oficjalnie na gwarancji go jednak nie mogę stosować bo choćby inna klasa lepkości i inna norma Fiata (i pewnie nieoficjalnie spełniana)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    interwały jak narazie 7.5tyś. AR9100 miałem wlany po przeglądzie bo jeszcze mi zostało z dużej butli z której leję do GIulietty. Ostatnio jednak nie miałem i nie dolałem. za 4k wymiana to już nie będę dolewał, wejdzie przy przeglądzie 30k za jakieś 3-4mce.
    Rozumiem. Wymieniasz co 15 tys. km w ASO i dodatkowo w połowie tego interwału we własnym zakresie? Bardzo zdrow


    Cytat Napisał epsonix
    O Digiteku też ktoś pisał że ma jakiś tam procent PAO, choć molibdenu i tego typu dodatków to już nie ma.

    Tak, Digitek Pure Energy ma wg. MSDS 30 do 40% PAO: https://extranetpli-eu.pli-petronas....9_ssic_eng.pdf Ravenol DXG 5w30 40 do 70%.

    Cytat Napisał epsonix
    dzięki za info o tym Ravenolu, oficjalnie na gwarancji go jednak nie mogę stosować bo choćby inna klasa lepkości i inna norma Fiata (i pewnie nieoficjalnie spełniana)
    Stosuję go niemal od początku. Nikt w ASO, do którego jeździłem tego nie kontrolował. Mechanik wlewał przywieziony przeze mnie oleje. Przy biurku prosiłem doradcę o wpisanie 0w30 9.55535 - GS1 i wpisywał.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Chciałbym się zapytać jak to jest na prawdę z tym korkiem do oleju? trzeba wymieniać przy każdej wymianie oleju czy nie trzeba?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no właśnie, mi już ASO 3x zmieniało olej i nic o korku nie było na FV...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Bo jak wiemy w ASO pracują najwyższej klasy fachowcy którzy wykonują każdą czynność sumiennie wg. dokumentacji producenta i zgodnie z regułami sztuki...
    Korek zawsze musi być nowy ze względu i uszczelkę która jest jednorazowa. Do niektórych samochodów dostępne są same uszczelki ale w 2.0 na razie musimy wykładać 4 dychy za cały korek.


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Bo to co zalecają w fabryce to bardziej woda, niż olej. Ekologia. Ma się szybciej rozgrzewać, żeby auto na testach mniej paliło.
    Prawda tylko w prostych silnikach. Kiedy masz rozbudowane sterowanie jak zmienne fazy rozrządu albo taki MA, to też kompromis między smarowaniem a hydrauliką.

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory