Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To zapytam znawców tematu, co myślą o RAVENOL FES SAE 0W-30 USVO ?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Chciałbym się zapytać jak to jest na prawdę z tym korkiem do oleju? trzeba wymieniać przy każdej wymianie oleju czy nie trzeba?
    Przeczytaj mój post w tym temacie: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2211952

    Oryginalna śruba spustowa posiada dwa zintegrowane uszczelnienia. Gumową uszczelkę tuż przy gwincie i drugą zintegrowaną z kołnierzem. Niektóre ASO nie wymieniają jej przy wymianie oleju. U mnie spowodowało to wyciek oleju. Fartownie niewielki i szybko zauważony. Poziom oleju nie spadł nawet poniżej połowy skali pomiędzy minimum a maksimum. Zachęcam na podstawie swojego niemiłego doświadczenia do pilnowania mechaników, żeby tą śrubę jednak wymieniali. Nosi oznaczenie K06507741A lub 55232574 (oba numery są poprawne). Kosztuje około 30 zł brutto. Dokręca się ją z siłą 27 Nm.
    prezes-tk, w ramach tej specyfikacji to bardzo dobry olej. Bazujący na PAO i realnie odzwierciedlający to w parametrach: https://www.ravenol.de/pdf/ravenol-fes-sae-0w-30.pdf
    Zainteresowałbym się jednak DXG 5w30 z licencją API SN Plus. Z uwagi na zjawisko LSPI. Pisałem już gdzieś o tym na forum:

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2208700
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2211980

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czytając informacje na stronie Ravenola odniosłem wrażenie, że ten olej, o który pytam jest lepszy, a przynajmniej nowszy technologicznie od DXG. Stąd moje pytanie.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Rozumiem. To dwa różne produkty. Nie wiem na których informacjach skupiłeś się.

    DXG zawiera w składzie zarówno bazę syntetyczną grupy IV (PAO) jak i V (AN). FES "tylko" IV. Oba oleje zawierają nowoczesne związki wolframu.

    W DXG interesuje mnie jeszcze niska popiołowość (w kontekście UniAir) oraz oficjalna licencja API SN Plus (niższa zawartość związków wapnia w związku ze zjawiskiem LSPI).

    Jeep w USA doskonale wie w czym rzecz i do bliźniaczej jednostki we Wranglerze rekomenduje 5w30 API SN Plus.

    https://en.wikipedia.org/wiki/FCA_Global_Medium_Engine

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jeep Wrangler 2019 2.0t.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	101.5 KB
ID:	265988

    Możesz napisać do mnie prywatną wiadomość, jeśli masz więcej pytań.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Są dwie wątpliwości _ pierwsza czy silniki GME z serii Giorgio są identyczne z serią Hurricane. Wymiary i skok tłoka to nie wszystko. Teoretycznie powinny być, ale księgowość może mieć inne zdanie. Druga _txt z manuala czytałem kilka razy bez tłumacza Google'a i zastrzeżenie gwarancji na dole przeczy rekomendacji _ brakuje słówka "not" _ chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu na czym ma polegać "failure to use recommended... .

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Są dwie wątpliwości _ pierwsza czy silniki GME z serii Giorgio są identyczne z serią Hurricane. Wymiary i skok tłoka to nie wszystko. Teoretycznie powinny być, ale księgowość może mieć inne zdanie. Druga _txt z manuala czytałem kilka razy bez tłumacza Google'a i zastrzeżenie gwarancji na dole przeczy rekomendacji _ brakuje słówka "not" _ chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu na czym ma polegać "failure to use recommended... .
    Pierwsza uwaga bardzo słuszna, też myślę że to nie jest takie proste. Gdyby silniki były takie same to... nie byłyby różne. W USA mają inne normy paliwa i to może mieć spory wpływ na wymagany olej.
    Co do tłumaczenia - w angielskim nie ma podwójnego zaprzeczenia (nie mieć niczego to to have nothing, nie not to have nothing)

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Pierwsza uwaga bardzo słuszna, też myślę że to nie jest takie proste. Gdyby silniki były takie same to... nie byłyby różne.
    Jest całkiem proste. Nie wypowiadałem się zakładając identyczność silników. Napisałem, że to bliźniacze konstrukcje. Rzecz w byciu silnikiem turbodoładowanym z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

    https://www.oronite.com/about/news/l...-ignition.aspx

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    W DXG interesuje mnie jeszcze niska popiołowość (w kontekście UniAir) oraz oficjalna licencja API SN Plus (niższa zawartość związków wapnia w związku ze zjawiskiem LSPI).
    Jeep w USA doskonale wie w czym rzecz i do bliźniaczej jednostki we Wranglerze rekomenduje 5w30 API SN Plus.
    To bardzo ciekawe. Ktoś się orientuje jak bardzo LSPI dotyczy silników GME/GSE? Jak patrzyłem na swoje testy oleju to Selenia Digitek zawiera sporo wapnia...

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ktoś się orientuje jak bardzo LSPI dotyczy silników GME/GSE?
    To bardzo ciężkie do oceny. Jest kilka czynników, które wpływają na występowanie tego zjawiska. Zająłem się u siebie tym na co mam wpływ jako użytkownik.

    Masz VOA Selenii 0w30?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    To bardzo ciężkie do oceny. Jest kilka czynników, które wpływają na występowanie tego zjawiska.
    To wiem. Zastanawia mnie czy MultiAir nie ma tutaj jakiegoś wpływu…

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Zająłem się u siebie tym na co mam wpływ jako użytkownik.
    Czyli co? Mało wapnia w oleju? Coś jeszcze?
    Są SN+ z normą 9.55535-GS1?

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Masz VOA Selenii 0w30?
    And VOA is... ?

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory