Strona 5 z 33 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Tak też zrobię, będę miał spokój.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Tak też zrobię, będę miał spokój.
    Znakom ity pomysl! Tez tak zawsze robie. Dalej używam Seleni, i zmieniam poniżej 10k km co jest mi lato bo mało jezdne. Teraz z powodu pendemi to od października tylko 2.5 tys.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa wymiany oleju i filtra oleju poza ASO w samochodzie będącym na gwarancji? Czy to naruszenie warunków gwarancji/rękojmi?

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Jak wygląda sprawa wymiany oleju i filtra oleju poza ASO w samochodzie będącym na gwarancji? Czy to naruszenie warunków gwarancji/rękojmi?
    Już była na ten temat dyskusja:
    https://www.forum.alfaholicy.org/for...warancje_.html

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    był temat, ma się prawa itp, tylko potem zauważysz że coś ktoś skopał i teraz tak, ciekawe który to, jeden będzie zwalał na drugiego. nawet z tego powodu warto nie zmieniać ASO, a w ramach danego ASO spróbować znaleźć mechanika który tylko i wyłącznie będzie się Twoim autem zajmował - wtedy zawsze masz argument typu : nikt poza Państwa Aso i panem XYZ tego auta nie dotykał, sam mechanik też dobrze żeby przed każdą robotą miał to przypomniane, wtedy siłą rzeczy ma gdzieś z tyłu głowy że to auto którym tylko on się zajmuje, może ciut pomoże w staranności czy upewnieniu się ze dobrze zrobił swoją robotę.

    jak budowałem dom, to nie miałem jednej firmy od A do Z, było tak że przy odbiorze robót czy jakiejś reklamacji jeden zwalał na drugiego dlaczego cos wyszło nie tak dobrze jak powinno - gdybym miał jedną firmę która sama sobie dobiera pracownikó/podwykonawców, do samego końca jest argument że sprawa jest po ich stronie do załatwienia, niech sobie sami szukają i sami na swój koszt poprawiają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    był temat, ma się prawa itp, tylko potem zauważysz że coś ktoś skopał i teraz tak, ciekawe który to, jeden będzie zwalał na drugiego. nawet z tego powodu warto nie zmieniać ASO, a w ramach danego ASO spróbować znaleźć mechanika który tylko i wyłącznie będzie się Twoim autem zajmował - wtedy zawsze masz argument typu : nikt poza Państwa Aso i panem XYZ tego auta nie dotykał, sam mechanik też dobrze żeby przed każdą robotą miał to przypomniane, wtedy siłą rzeczy ma gdzieś z tyłu głowy że to auto którym tylko on się zajmuje, może ciut pomoże w staranności czy upewnieniu się ze dobrze zrobił swoją robotę.

    jak budowałem dom, to nie miałem jednej firmy od A do Z, było tak że przy odbiorze robót czy jakiejś reklamacji jeden zwalał na drugiego dlaczego cos wyszło nie tak dobrze jak powinno - gdybym miał jedną firmę która sama sobie dobiera pracownikó/podwykonawców, do samego końca jest argument że sprawa jest po ich stronie do załatwienia, niech sobie sami szukają i sami na swój koszt poprawiają.
    Zawsze możesz iść do dowolnego warsztatu i tam sobie wymienić olej. Możesz też wymienić olej samodzielnie jeżeli umiesz to zrobić i masz soft, żeby w sofcie zaktualizować, że jest nowy olej. Nie ma z tym żadnego problemu. W gwarancji i ASO chodzi o to, że musisz zrobić cały przegląd zgodnie z instrukcją co określony czas, żeby utrzymać gwarancję. Między przeglądami możesz sobie chodzić do innych serwisów dowolnie i robić różne rzeczy, natomiast trzeba mieć na uwadze, że jakieś skomplikowane modyfikacje mogą skutkować utratą gwarancji tylko w ASO muszą udowodnić zależność przyczynowo-skutkową, że coś się popsuło właśnie z takiego powodu. Czyli, jeżeli wymienisz olej selenii 0W30 (taki jest rekomendowany dla mojej wersji) na taki sam i coś się zepsuje w silniku to będziesz miał podstawy udowadniać swoje racje bo wymiana oleju to jest przecież rutynowa czynność związana z eksploatacją. Natomiast jeżeli wymienisz podczas gwarancji olej na taki o innych parametrach to mogłoby być ciężko.

    Co do wspomnianego przez epsoniksa jednego mechanika odpowiedzialnego za Twój samochód to jest w tym trochę racji. Jestem laikiem w samochodach, ale nawet ja słyszałem z pierwszej ręki o sprawach gdzie mechanicy z pewnego ASO nie aktualizowali danych o samochodzie w centralnym systemie przez co mechanicy z innego ASO o pewnych rzeczach nie wiedzieli. Sprawa wyszła dopiero przy sprzedaży danego auta kiedy zainteresowany dzwonił do wszystkich ASO w których był serwisowany dany samochód.
    Ostatnio edytowane przez pankracy ; 27-07-2020 o 18:04

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, ale jak nic nie dotknąłeś to po prostu idziesz do ASO i mówisz, nikt tego nie dotykał, tylko Wy serwisowaliście więc teraz róbcie z gwarancji bo nie mam czasu na gadanie. w innym przypadku może zacząć się szukanie czy ten lub tamten czegoś nie sknocił, kto coś źle zrobił, nie dojdziesz do przyczyny, obaj powiedzą że nie ich wina, i po temacie. zmienić olej w ASO koszt wcale nie duży - w pierwszy przegląd był bodajże poniżej 500zł z materiałami (bo też były rabaty a liczyli za godzinę roboty)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Wiadomo, teoria swoje, praktyka swoje. W tym kraju trzeba się doktoryzować ze wszystkich rzeczy bo masa ludzi wciska kit. Np. w ASO wciskają kit, że musisz u nich robić przeglądy i jeżeli tego nie zrobisz to utracisz gwarancję. Gdyby powiedzieli, że zalecają robić u nich przegląd bo to wymaga aktualnej wiedzy, softu i że jeszcze dają zniżki to bym całkiem inaczej na to patrzył, ale jeżeli kłamią w żywe oczy to nie jest to dobry początek długoletniej współpracy. I nie mówię tutaj o wszystkich osobach w danym ASO. Spora część to są profesjonaliści i będą na kolanach chodzić, żebyś wyszedł zadowolony, druga część to zwykli Janusze i naciągacze, którzy nie dość, że psują wizerunek tym pierwszym to jeszcze grają wszystkim na nerwach.

    Takie dyskusje w stylu, że nie mogę sobie wymienić oleju bo w samochodzie kryje się czarna magia przypominają mi o tym jak dzieciaka składałem swój pierwszy komputer i poszedłem do okolicznego sklepu komputerowego zapytać o cenę poszczególnych komponentów. Gość mi wciskał, że to jest super trudne i jak ciężko jest złożyć komputer po czym kiedy zapytałem go o jego propozycję zestawu to podał mi komponenty 2x gorsze z jeszcze jakimiś cenami z kosmosu. Oczywiście kupiłem zestaw gdzieś indziej.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Z tym jednym mechanikiem to po prostu zaawansowana paranoja... Nawet z jednym ASO też.
    Jak w razie czego udowodnić, że nikt inny nie grzebał w samochodzie? I przede wszystkim - po co? Poza tym - jeżeli trafisz na partacza a sam nie jesteś w stanie zweryfikować jego pracy - dowiesz się o swoim pechu dopiero jak coś się posypie na poważnie. A jeżeli inny mechanik zwróci uwagę na "niedoróbki" poprzedników to może być pożyteczne.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pierwszy przegląd był bodajże poniżej 500zł z materiałami (bo też były rabaty a liczyli za godzinę roboty)
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] nie obraź się, ale już po raz któryś podajesz koszt pierwszego przeglądu w ASO poniżej 500 zł, ale to nie jest norma. Może Ty masz takie ceny w ASO B-B, ale każdy inny użytkownik Giuli/Stelvio zapłaci z materiałami minimum 800-1000 zł. Sam koszt oleju na wymianę to jest prawie 250 zł i to po najniższych cenach z Allegro, a gdzie filtry, klima i robocizna? I nie piszę tego, żeby odradzać przeglądy w ASO, bo ja do dzisiaj je tam robię nawet w starej Alfie 159 z 2008 roku, tylko po to, żebyś nie wprowadzał innych w błąd, że za 500 zł można zrobić przegląd w ASO. 1000-1200 zł za podstawowy przegląd Alfy w ASO (wraz z materiałami) uważam za bardziej odpowiedni do szacowania kosztów użytkowania auta.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory